Menu

Karuzela
polityczna

Luty do przodu

pawmak

Czas podsumować partyjnie luty.

Partią miesiąca została:

Wiosna

Odbyła się konwencja założycielska tego ugrupowania, mocno nagłośniona przez wszystkie media. Sondaże dają jej nawet spore szanse na 3. miejsce w wyborach. Że mocno kontrowersyjne są różnej maści postulaty tego ugrupowania, to w tej chwili inna sprawa.

Nagrodę dodatkową otrzymuje Platforma Obywatelska, której sukcesem stało się zmontowanie szerokiej, składającej się z różnych odległych od siebie ugrupowań Koalicji Europejskiej, mającej wg badań duże szanse na zwycięstwo w eurowyborach.

Antypartią miesiąca ponownie zostało:

Prawo i Sprawiedliwość

Zarówno okoliczności związane ze szczytem bliskowschodnim, jak i kolejne wątki sprawy nagrań z udziałem prezesa PiS, na pewno nie przysłużyły się tej partii. Kwestią negatywną są też niewątpliwie nerwowe ataki na tworzącą się Koalicję Europejską, nieuczciwie się do niej odnoszące.

Podsumowanie zmian:

Zarejestrowana została partia o nazwie Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi, której założycielem jest eurodeputowany Mirosław Piotrowski. Krzysztof Tuduj został II wiceprezesem Ruchu Narodowego (I jest Krzysztof Bosak – potwierdziło się, że tylko on został wybrany na wiceprezesa w zeszłym roku). Nie wiadomo, od kiedy, ale sekretarzem partii jest Anna Bryłka, a skarbnikiem Michał Wawer. Do nowych wiceprzewodniczących SLD (no bo przecież mniej niż 11 nie może ich być) została Małgorzata Niewiadomska-Cudak. Z Partii Razem odeszła jedna z jej "szefów" Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. No i oczywiście partia Kocham Polskę przemianowała się na Wiosnę – jej prezesem został Robert Biedroń, wiceprezesami Marcin Anaszewicz i Gabriela Morawska-Stanecka, sekretarzem Krzysztof Gawkowski, a skarbnikiem Monika Gotlibowska (można powiedzieć, dotychczasowa liderka KP). jej Jeszcze w zaległości dwie zmiany z ubiegłego roku: Zbigniew Adamczyk zastąpił Włodzimierza Rynkowskiego na czele Związku Słowiańskiego, a Grzegorz Niski Marka Prockiego na funkcji sekretarza generalnego UP.

Komentarze (475)

Dodaj komentarz
 • marecki384

  Wiedziałem Pawmaku że wyróżnisz Wiosnę :) Brawo Ty :)

 • pawmak

  Siłą rzeczy. Skoro nagrodziłem Teraz! po konwencji, to co dopiero...

 • Gość: [Spot w miare] *.centertel.pl

  Nokaut Dulkiewicz.
  Powiedz mi odnowiciel po co szukacie sondy na sile i podajecie to dalej. Oklamujecie sami siebie
  jaki to ma sens? Jak w sondach jest korwin czy ruch narodowy to ja chce znac realme poparcie. Przecietnych czytajacych jakas strone

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Ciekaweile gdanszczwnin braun uzyskalby w normalnych wyborach. Cieniutki jest

  Koalicja kukiz korwin gwiazdowski ruch narodowy mialaby szanse nawet na 15 procent. Braun i liroy sa wtedy na listach, a nie w nazwie, bo prawdzie reprezentuja male nieznane organizacje.

  Kurde oni po prostu powinni sie nazwac prawica albo antysystem

 • kazimierzodnowiciel76

  Spot ja nie "towarzysz" nie musisz mi mówić WY ;)
  Przecież pisałem iż nie wierzę w przegraną Dulkiewicz miałem tylko nadzieję iż wygrana będzie mniejsza. Z moje punktu widzenia dobrze jest iż Braun zaliczył dwu cyfrowy wynik gdyż informacja pójdzie w obieg i będzie zaliczona na poczet Konfederacji zresztą przeczytaj sobie fakty.interia.pl/autor/artur-wroblewski/news-wybory-w-gdansku-nie-mowia-nic-o-nastrojach-w-kraju,nId,286631 Dodatkowo kilka zapytań Brauna z kampanii odnośnie audytu czyli kto fizycznie wydał zgodę na zorganizowanie imprezy masowej ale na zasadzie użycia tylko pasa ruchu to powinno zainteresować prasę i media aby drążyła temat ale niestety nic się w tym kierunku nie dzieje co tylko potwierdza istnienie" układu gdańskiego" więc generalnie można powiedzieć iż Braun przegrał godnie a reklama jaka dzięki jego startowi poszła na rzecz Konfederacji tylko potwierdza to. Myślę iż w ciągu tygodnia powinno się wyjaśnić co zrobią Federacja Jakubiaka i Ruch Prawdziwa Europa Piotrowskiego. Czy zdecydują się dołączyć do Konfederacji czy też próbować beznadziejny start samodzielny.
  A na lewicy partia Razem coraz bardziej osamotniona bo wychodzi na to iż tylko UP oraz ruch Ikonowicza będzie startował z Razem. I jako iż większą uwagę mediów otrzymuje Biedroń i jego Wiosna stąd też dla Lewicy Razem nie wiele możliwości zostaje na rozreklamowanie. A szkoda gdyż tak jak jest potrzebna Prawica w Polsce tak samo i Lewica a u nas nie ma ani Lewicy w parlamencie ani Prawicy tylko same farbowane listy które dziś mówią jedno a jutro drugie wszystko zależne od aktualnych sondaży preferencji.

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Udajwsz?
  wy korwinisci
  sondy i zwolywanie sie na nie, jak przecietny czytelnik jakiejs strony uczestniczy to sa normalne wyniki

  To jest kleska i tak to trzeba nazwac. Gdanszczanin braun zostal zmieciony 82 do 12 jak tusk z pisem 27:1. Gdanszczanin braun noe wystartowal w wyborach przeciw adamowiczowi, plazynskiemu i walesie. Podejrzewam tez ze byla ogromna mobilizacja rzedu 90 procent wsrod pomorskich korwin.

  Start razem jest bez sensu. Lewica jest z po albo z wiosna
  trzecia lista to za duzo

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Cóż gańsczanie przypieczętowali swój los. Z satyswakcją pozwalam sobie jednak odnotować.
  Moje przewidywania "Dulkiewicz 85% Braun 12% (jestem nieco większym optymistą niż jeszcze kilka tygodni temu, ale wciąż moim zdaniem za mały potencjał by zgromadzić choćby tylko PiSowski elektorat) Skiba 3% (kandydat dla "koneserów", taki trochę Gdański Marek Jurek:-) Frekwencja wyniesie niecałe 50% " vs rzeczywistosć 82,22, prawie 12% i niecałe 65. Frekwencja 49%.----- PSL postanowiło policytować się trochę z PIS na obietnice socjalne. Wkrótce projekt stosownej ustawy. Zapewne to element walki o podmiotowśc w ramach KE. Ciekawe jednak, co na to koalicyjna .N wpolityce.pl/polityka/436448-psl-sklada-w-sejmie-pakiet-spoleczny-ludowcow ----Braun snuje fantastyczne teorie na podstawie.... związane z tuszem, którym stemplowany karty wyborcze
  polskatimes.pl/wybory-w-gdansku-3032019-grzegorz-braun-na-wieczorze-wyborczym-olbrzymi-sukces-mimo-manipulacji-zapowiedzial-liczne-skargi/ar/13933959

 • kazimierzodnowiciel76

  Spot dla Brauna jak również i Konfederacji wynik ten to "sukces" nie na miarę "misia" (chodzi o tą scenę w filmie gdy mówią iż miś jest na skalę naszych możliwości) ;) ale w kategoriach marketingu politycznego niewątpliwy sukces i gdyby został powtórzony w wyborach do PE to byłbym zadowolony ;) Tak jak pisałem ten wynik dla PiS oznacza iż może spać spokojnie na razie, ale gdyby i Jakubiak i Piotrowicz zasilili Konfederację wtedy PiS miałby bardzo duży problem.
  Palikot który odszedł z polityki okazuje się iż właśnie dopiero zrezygnował z przewodniczenia Twojego Ruchu wiadomosci.wp.pl/janusz-palikot-odchodzi-z-polityki-twoj-ruch-wybral-nowe-wladze-6355709424027777a i dodaje iż przed partią stoją dwie możliwości albo KE albo Wiosna hehe ma poczucie humoru

 • Gość *.centertel.pl

  Piotrowicz to nie kukiz by mi cos zabrac pisowi. Elektorat rydzykowy glosuje od lat na pis, wiem bo moja babcia czyta nasz dziennik

 • Gość *.centertel.pl

  Piono elo. W normalnych wyborach 2 procent by dostal. 82 do 12 to jest mowiac je zykiem korwinowcow zaorane. Wiele tracicie na tym ciaglym masakruje, zaorane. Normalny czlowiek odpuszcza takie filmy z dzieciecymi tytulami

 • kazimierzodnowiciel76

  Problemy z nazwą partii JKM zmusiły zainteresowane strony do powołania Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy zaś skrót KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy i pod taką nazwą będą startowali do PE ciekawe jak rozwiążą ten problem na jesień bo nie ma co ukrywać iż oprócz miejsc w Sejmie zależy im też na finansowaniu z budżetu stąd też i Liroy ma zakładać partię. Ale gdyby się okazało iż dalej będą problemy z istnieniem partii Korwin wtedy będzie niezły cyrk i kompromitacja nie tyle JKM i ludzi stojących obok niego ale naszego państwa, instytucji sądów i tego jak się tworzy prawo w Polsce. Gdyż prosta rzecz jak zarejestrowanie partii politycznej urasta obecnie do rangi jakiejś skomplikowanej operacji, no słowem masakra.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  tylko korwin ma z tym problemy
  i kukiz, bo on nie uznaje slowa partia

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  odnowiciel twoj link z interii jest bledny

 • pawmak

  Co ma nazwa (czy może raczej kwestia w ogóle formalnego istnienia - bo w końcu nie wiadomo) do nazwy komitetu - koalicyjny i tak nie mógłby zawierać w nazwie Brauna ani Liroya (ani ich organizacji), więc chcąc mieć ich w nazwie, i tak musi być KWW.

  Co do Gdańska - no Braun może i sukces, tylko jak ktoś uważał, że będzie on miał 34%, to chyba jest ostatnią osobą, która może o tym mówić... I jak ktoś uważał, że nie jest to ignoranctwo, to przy całej bliskości jego typów (nieco większej niż moja), jego satysfakcja też musi być ograniczona :P
  Swoją drogą ciekawe, że tylu wyborców PiS miało w nosie opinię ich niedawnego kandydata i obecnego szefa klubu w radzie miasta, który poparł Skibę.

  No Piotrowicz jest popularny, ale chyba chodzi wam o Piotrowskiego.
  A elektorat rydzykowy głosował też na Solidarną Polskę, gdy wystartowała samodzielnie (czasem świadomie, czasem pewnie dzięki nrowi 1 w broszurze).

  PSL zawsze stawia na politykę społeczną, więc nic w tym nowego nie jest i Nowoczesna dokładnie o tym wie (podobnie jak o prawicowym światopoglądzie tej partii). Dlatego oczywiste, że wspólny start obu partii bez parasola PO byłby niemożliwy.

  Ciekawe, czy Palikot zrezygnował w ogóle z członkostwa w partii. Zniknęli ze strony wszyscy pełnomocnicy okręgowi - czy to znaczy, że wszyscy porezygnowali, czy po prostu budują partię na nowo? Jeśli chcą budować partię na nowo, to po cholerę ma działać równolegle z IP (jeśli mieliby iść do KE), tudzież z Wiosną (jeśli chcą alternatywy)? A do śmiechu tutaj nic nie ma, bo jeśli partia ma jednak nie być papierowa (bo do tej pory rzeczywiście się zdawało, że istnieje tylko dla subwencji) i jej członkowie mieliby startować do PE, to innej opcji nie ma. KE by obciążała - chyba że ew. pod warunkiem, że będzie jasno powiedziane, że Palikot już tam nie należy. Moim zdaniem racjonalne by było, gdyby teraz startowali z Wiosny, dossali tę kasę z budżetu do końca i wcielili się za rok w skład Wiosny. IP też powinna być z nimi w jednej partii, ale to pewnie też nie wcześniej niż za rok (skoro wyborczo wybiera współpracę z PO); być może podobnie WiR (choć z TR się nie wywodzi, ale poglądy te same).

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. " koalicyjny (komitet w nazwie) i tak nie mógłby zawierać w nazwie Brauna ani Liroya" Otóż jak najbardziej mógłby. Przewidziano limit 45 znaków oraz wymóg odróżniania od nazw partii nieuczestnczący w koalicji. Poza tym panuje pełna dowolność koalicja W-RN-Braun mogłaby się się nazwać "KKW Zmutowana ryjówka ludojad".

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. I tradycyjna szpileczka. Tylko czemu? Nie wiem dlaczego niechęć do obrażania forumowiczów tylko dlatego, że mają inni niż nasze przeczucie, co do wyborów miałoby mi przeszkadzać w czymkolwiek (przypominam, że sam uważałem, że GB na 34% nie ma szans). Przypominam jednak, że w zwycięstwo w Biedronia w Słupsku też nikt nie wierzył.-----" tylu wyborców PiS miało w nosie opinię ich niedawnego kandydata (...), który poparł Skibę." Po pierwsze pewnie nie wszyscy o tym poparciu wiedzieli. Płażyński nie robił sobie zdjęć ze Skibą ani w żaden inny sposób nie promował informacji o swoim poparciu, o którym wspomniał jedynie podczas wywiadu radiowego. Ponadto raczej nikt nie wierzył, że Dulkiewicz może przegrać, więc można było poprzeć barwnego Brauna nie ryzykując jego prezydentury. W końcu przykład ostatnich wyborów burmistrza Działoszyna pokazuje, że elektorat PiS niekoniecznie musi być ślepo posłuszny partyjnym władzom.

 • kazimierzodnowiciel76

  Na pewno byłbym bardziej szczęśliwy gdyby moja "prognoza" się sprawdziła ale przy specyfice tych wyborów i przy poparciu Płażyńskiego na rzecz Skiby ( pewnie przeczuwali iż gdyby obiło się o 20 dla Brauna to byłby duży problem dla PiS-u ) te prawie 12 % czyli wynik dwucyfrowy jest dobrym PR wynikiem gdyż pokazuje iż nawet taki "skrajny" kandydat w mieście tak liberalnym jak Gdańsk był wstanie ugrać znaczne poparcie. Zresztą w internecie dobrze to zostało odebrane te 12 % Brauna a nawet pyskówka Lisa kontra JKM i inni za jego wypowiedź "12%? Co to za ludzie? Skąd się wzięli? Czego chcą?" nawet proPiSowskie media ją zrelacjonowały łącznie z odp JKM. Przyznaję się bez bicia przeszczeliłem moją prognozę o prawie 200 % hehehe
  Pisząc o KWW Konfederacja pisałem w kontekście tego iż od samego początku panowie JKM i Winnicki gdy zawarli koalicję to mówili o koalicji oraz o tym iż w wyborach do PE nie ma progu 8 % dla koalicji i wszyscy inni również mówili o koalicji a tymczasem mamy KWW co dla przeciętnego wyborcy jest bez znaczenia ale dla nas już nie. Dodatkowo partia Korwin i RN nie będą mogły przekazać ani złotówki na kampanię gdyż zabrania tego ustawa.
  Tak Piotrowski moje przejęzyczenie.
  Twój Ruch to nazwa bez znaczenia i większość osób tworzących Wiosnę wywodzi się właśnie z TR więc Biedroniowi nie opłaca się wchodzić z nimi w koalicję może kogoś wziąć na listę ale zapewne warunkiem byłoby całkowicie schowanie szyldu TR. Na facebooku było kilkanaście stron które przebranżowiły się z TR na Wiosnę ;) Podejrzewał iż obecnie TR to taka masa upadłościowa która będzie miała jeszcze kasę przez parę miesięcy i to będzie jej koniec.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  ktore to strony sie przebranzowily? zenujajacy profil twojego ruchu dalej jest

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. KO76 Masz rację, podstawowy problem z KWW, to brak możliwości transferu środków na kampanię ze strony Wolności. Ciekawostką, choć z innej beczki jest fakt rejestracji komitetu Ruch 11 Listopada, który wedle mej wiedzy (o czym pisałem) w paru okręgach może podpisy zebrac.

 • pawmak

  Tak, "obrażanie", jak zwykle... Z Biedroniem w Słupsku porównanie zupełnie nietrafione.
  Jak zwrócę uwagę, że nie ma partii "Korwin", tylko "KORWiN", to mam nadzieję nie będzie obrażanie. No z KWW/KKW może i macie rację, chociaż z KKW byłby pewnie jeszcze gorszy łamaniec z nazwą.
  Co do TR na listach Wiosny, nie chodzi o opłacalność. Jakieś struktury TR jednak powinien mieć jeszcze. Udział WiR, SDPL czy SD w KE też nie musi się jej specjalnie opłacać.
  A propos SD, jeśli dobrze dosłyszałem Piskorskiego w wywiadzie (bo kuźwa dostęp płatny w Toku), ok. 140 członków partii startowało na radnych i ok. 30 zdobyło mandaty.

 • kazimierzodnowiciel76

  spot w dniu konwencji założycielskiej gdy podano nazwę iż będzie to Wiosna na facebooku kilkanaście stron Twój Ruch ( i tu miejscowość ) zmieniło nazwę na Wiosna ( i tu miejscowość ) i było tego trochę więc ja osobiście uważam iż obecnie TR to tylko źle kojarząca się nazwa i taka masa upadłościowa. Subwencje mają ale czy mają płynność i jakieś wolne środki to raczej wątpię. Przejedli za pewne.
  pawmak natomiast jeśli chodzi o poparcie dla Dulkiewicz to tylko o 39 % ją niedoszacowałem ;) a tutaj jest mowa o przepływie elektoratu www.newsweek.pl/polska/polityka/aleksandra-dulkiewicz-wygrala-wybory-na-prezydenta-gdanska/h871qeg
  Jest jedna ciekawa sprawa z ilością parlamentarzystów do PE ze względu na Brexit ( kraje dostały więcej i tak Poska nie 51 ale 52 itd )ale jeśli UK nie opuści UE 29 Marca tylko przedłuży okres negocjacji o kilka miesięcy to wtedy każdy kraj powinien wybierać po staremu a żeby było śmieszniej to również i UK powinna wybierać swoich przedstawicieli gdyż formalnie UK ciągle by będzie częścią UE. A konia z rzędem temu kto wie co się stanie, jaka opcja zwycięży bo premier May przegrywa jedno po drugim głosowanie w izbie gmin do tego już większość jej gabinetu zrezygnowała i obecnie pojawiła się koncepcja iż może powinno być drugie referendum więc są jaja jak berety. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jak to się skończy.

 • pawmak

  No oczywiste jest, że to byłby tylko start członków TR z list Wiosny. A żeby się pchali do KE, to sensu nie ma.
  W Gdańsku fakt faktem Braun i Skiba łącznie zdobyli połowę procentów Płażyńskiego. A wyniku Skiby to ja byłem najbliżej ;)

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  podano? a jakis dowod?

 • kazimierzodnowiciel76

  fakty.interia.pl/raporty/raport-pawel-adamowicz-nie-zyje/aktualnosci/news-smierc-pawla-adamowicza-biegly-sadowy-ma-watpliwosci-co-do-a,nId,2868037
  czyli potwierdza ten specjalista to co ja mówiłem od początku jeśli była rana kłuta to bez sensu ta reanimacja przez 40 minut ( nie sądziłem iż tak długo go reanimowali ale tak piszą 40 minut). Ciekawe jak zamiotą to pod dywan i co wymyslą teraz aby przykryć ten list biegłego lekarza sądowego

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Wez juz naprawde nie musisz udowadniać w kazdym wpisie, ze jestes Macierewicz. W jakim celu piszesz te glupoty? Jesli w to naprawdę wierzysz polecam juz dzis albo jutro wizyte u lekarza. Kontestujesz jako jedyny tutaj otaczajaca rzeczywistośc...m am nadzieje ze tylko tak piszesz zeby nas wkrecac

  Gwiazdowski ma dalej poparcie 0. Konfederacja nie bede wymienial tych smiesznych nazwisk 3 procent, nie pamietam czy juz badali ta nazwe

 • kazimierzodnowiciel76

  spot czy interesowałeś się kiedyś fizyką kwantową ? Jeśli nie to podam Ci jeden argument na to iż to co bierzesz za rzeczywistość to w zasadzie nią nie jest. Każdy atom składa się jądra i otaczających go elektronów w jądrze zaś protony i neutrony ( to wie każde dziecko w szkole ) ale o tym iż 99.99 % każdego atomu to pusta przestrzeń to już nie i teraz nie ważne ile połączysz atomów aby stworzyć otaczającą "rzeczywistość" otrzymasz zawsze 99.99 % pustej przestrzeni czyli inaczej mówiąc i Ja i Ty stanowimy w 99.99 % pustą przestrzeń i tylko dzięki wibracją powstają"stałe" obiekty ale to iż są one stałe to tylko jest iluzja naszego wzroku gdyż i kamień i stół i dom i drzewo woda słońce i inne planety to 99.99% pusta przestrzeń. Zmieniając poziom wibracji zmieniasz i kształt i właściwości danego obiektu. Czyli ujmując to inaczej żyjemy w iluzji tej materialnej rzeczywistości, prawie jak w Matrixie ;)
  To apropos otaczającej rzeczywistości a wracając do Adamowicza to jak widzisz specjalista twierdzi iż jeśli masz jakąkolwiek ranę kłutą gdzie wypływa krew to nie stosujesz reanimacji bo wykrwawisz ofiarę. Powiem więcej jeśli robisz podstawowy kurs reanimacji to pierwszą zasadą gdy przystępujesz do reanimacji jest sprawdzenie obrażeń tzn czy nie ma gdzieś rany przez którą wypływa krew i jeśli nie jesteś wstanie zatamować krwotoku to nie podejmujesz reanimacji gdyż wykrwawisz tego człowieka wtedy dzwonisz po karetkę i uciskasz ranę do czasu przybycia specjalistów z odpowiednim sprzętem. To ja po kilkugodzinnym przeszkoleniu w pracy wiem to. Więc albo Ci co robili reanimację przez 40 minut to kompletne nieuki którzy nie wiedzieli co robią i to ONI przez swoje czynności doprowadzili do śmierci Adamowicza albo też nie było żadnej rany kłutej i reanimacja została prowadzona dlatego iż została zatrzymana akcja serca czyli wszystko odbyło się prawidłowo. Ale w takim razie cała narracja odnośnie przebiegu zdarzenia którą zaserwowali nam oficjalne czynniki śledcze oparta jest na kłamstwie. I tyle w temacie
  A odnośnie Macierewicza to i Ziemkiewicz I Michalkiewicz i paru innych prawicowych publicystów sugerują iż Antek może być pederastom ze względu na swoje skłonności otaczania się młodymi mężczyznami ;)

 • Gość: [.....] *.centertel.pl

  Pytalem w jakim celu wypisujesz te glupoty?
  w smolensku nie bylo zamachu, adamowiczem zajeli sie lekarze

 • kazimierzodnowiciel76

  Analiza polityki odnośnie wyborów w Gdańsku www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1784444,1,co-oznacza-sukces-grzegorza-brauna-w-gdansku.read?fbclid=IwAR0zF-kc1tczZC_tT-E82kwablcfBEKT1dLfqyeMCN5syIGeg7x9XfoxfFs
  Spot starałem się być kulturalny rozmawiając z Tobą ale coraz bardziej drażnią mnie Twoje nic nie wnoszące posty i zero podejścia merytorycznego w tym co piszesz i wreszcie jak piszesz. Mogę rozmawiać z każdym na argumenty ale Ty nie przedstawiasz żadnych i jeśli piszę iż oficjalna wersja wydarzeń nie trzyma się kupy to Ty wyjeżdżasz z jakimiś inwektywami. Po prostu daruj sobie. Nie musisz czytać tego co pisze i daruj sobie niemerytoryczne komentowanie moich wypowiedzi.

 • Gość: [a ty dalej] *.centertel.pl

  To istotne. Kontedtujesz rzeczywistosc, a nie z jakas fizyka wyskakujesz

  Krotka pilka robisz to w jakims celu, jesli tak to jakim? Czy naprawde w to wierzysz
  jesli to drugie to musisz sobie pomoc. Teraz jest 16, ale jutro od rana mozesz sie zapisac do psychologa. Na nfz za panstwowe albo prywatnie, ale zrob to

 • Gość: [Spot zatroskany] *.centertel.pl

  Abizabi jest chamski, ale to o ciebie sie boje, dlatego napisz wyraznie robie to w celu takim i t akim. Inaczej trzeba do lekarza i to zaden wstyd

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Ja jestem gejem
  michalkiewicz antysemita i seksista
  ziemkiewicz to samo obrzydliwy gosc. Oni bawia. Podobnych zakompleksionych ludzi z zakop.pl i korwinkow eh

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab.@P Zwrócenie uwagi na błąd nikogo nie obraża, naprawdę nie jestem nieomylny. Natomiast pisanie o "ignoranctwie" w kontekście niewiedzy o wynikach wyborów, które się jeszcze nie odbyły, jest zwyczajnie niegrzeczne.----R11L na serio zabrał się za zbiórke podpisów i celuje w listy w całym kraju. Zapowiedziano też start w wyborach parlamentarnych.----- twitter.com/krzysztofkrol/status/1101037940187295744 Ciekawostka. Ktoś chyba chce załapać się na wakat po Niesiołowskim. Przelicytowała jednak pierwowzór w chamstwie i braku finezji.-----@Spot "Abizabi jest chamski" Nawet nie pytam, skąd taki wniosek, u forumowicza, który niemal w każdym poście nie przebierając w słowach udowadnia, że nie potrafi dykutowac bez obrażania osób o innych poglądach.

 • pawmak

  To nie ja pierwszy napisałem o ignorancji, tylko ktoś napisał o mojej (nie dlatego, żebym się wypowiadał na temat, który mnie nie interesuje, tylko dlatego, że mnie wybrany przez tego kogoś temat nie interesuje), toteż posłużyłem się tymże terminem (w tym wypadku jak najbardziej adekwatnym do sytuacji - ale użytym tylko w odpowiedzi). I czy ktoś się wyraża grzecznie czy nie, to radziłbym jednak nie oceniać...

  No jeśli Skiba pomagał Braunowi w 2015, to nawet jakby startował ostatniej jesieni, nie byłbym za nim.

  Co do reanimacji - to znaczy się, że to służby specjalne tak go reanimowały, żeby nie miał szans na przeżycie? Bo jak nie miał rany kłutej, to znaczy, że żyje, czy co tu jest do zamiatania pod dywan? Zwłaszcza, że opinię podaje tzw. mejnstrimowy portal.
  Aha, jeszcze pod poprzednim wpisem padło stwierdzenie: "Sekcji zwłok nie było". Kłamstwo.
  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/589242,adamowicz-sekcja-zwlok-atak-nozownik-gdansk-wosp-prezydent.html

  Gwiazdowski nie ma 0%, tylko 1-2.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  zluzuj tyłek abizabi i sie zmien po prostu
  kto chce za Niesiolowskiego niby mandat?

 • kazimierzodnowiciel76

  pawmak w sprawie Adamowicza chodzi o sekwencje zdarzeń tą podaną oficjalnie oraz to co widać na filmie który gdy się pojawia to TVN blokuje go roszcząc sobie prawa do niego. Po pierwsze widzimy napastnika który wbiega na scene i następnie biega po niej i krzyczy i TV podaje informację że Adamowicz został ugodzony nożem i później widać jak przeprowadzana jest akcja reanimacyjna, teraz dowiadujemy się iż 40 minutowa. Teraz w drugim filmie ewidentnie pociętym tym który znika z internetu na wniosek TVN widzimy iż Adamowicz siedzi na krześle i po jakimś czasie podchodzi ktoś do niego i widać krótką wymianę zdań, nie widać żadnej krwi i nie widać też aby jego kurtka była jakoś podarta. Nie upada na ziemię. Teraz pytanie dlaczego TVN ani inna TV nie opublikowała nigdy całości nagrania tamtego wieczoru, dlaczego moment ataku puszczony we wszystkich telewizjach opiera się na nagraniu telefonem komórkowym!!! gdy tymczasem było kilka kamer telewizyjnych na scenie ale nie ma żadnych materiałów od TV odnośnie tego zdarzenia, jest tylko słabej jakości nagranie. I teraz logicznie rozpatrując to co nam powiedzieli w TV a to co sami jesteśmy wstanie wydedukować . To nie prowadzi się reanimacji osób z ranami otwartymi które krwawią. Koniec kropka. ( przyspieszasz wykrwawienie się takiej osoby gdy ją reanimujesz ) natomiast w momencie gdy nie ma ran a osobie nagle przestaje bić serce to reanimacja taka jest jak najbardziej wskazana. I teraz jeśli oficjalne stwierdzenie o kilku ranach kłutych jest prawdziwe to jasnym jest iż zostało ono dokonane gdzieś indziej ale nie na tej scenie. Więc ja nie napisałem iż Adamowicz żyje bo na to dowodów nie mam, ale twierdzę iż prezentowana oficjalna sekwencja zdarzeń nie trzyma się kupy. I link który zamieściłem eksperta sądowego potwierdza moje twierdzenie iż reanimacja była bez sensu jeśli dostał ugodzony nożem w serce i jamę brzuszną.
  Szczerze to nie widziałem tej informacji o sekcji zwłok teraz jak wrzuciłem w wyszukiwarkę to kilka stron poczytałem o tym i tym bardziej wydaje mi się to dziwne bo miał aż 5 ran i to dwie na nadgarstku trojmiasto.eska.pl/newsy/wyniki-sekcji-zwlok-pawla-adamowicza-znamy-bezposrednia-przyczyne-smierci-prezydenta-gdanska/754789
  Dla mnie sprawa jest śmierdząca i wersja oficjalna mnie w ogóle nie przekonuje a czy kiedyś poznamy prawdę ? jeśli żaden dziennikarz śledczy się tym nie zajmie to odp brzmi nie.
  stwierdzenie zamiatanie pod dywan w tym wypadku chodzi o to iż lekarz specjalista podważa oficjalną wersję wydarzeń więc teraz oficjalne czynniki śledcze będą musiały jakoś zareagować na to i jeśli zechcą dalej utrzymywać tą absurdalną chronologię wydarzeń to albo zdyskredytują tego lekarza albo wrzucą coś innego aby odwrócić uwagę i jeśli uwaga mediów skupi się na tym nowym wydarzeniu wtedy nie trzeba w ogóle odpowiadać na ten fakt. To tak jak w USA 10 września sekretarz stanu Donald Rumsfeld podaje iż 2.3 biliona dolarów brakuje w księgach Pentagonu i ta wiadomość dnia już następnego dnia nie ma żadnego znaczenia i nikt nigdy nie pyta na co wojsko wydało te 2.3 biliona dolarów.

 • Gość: [pawmak] *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

  Można było od razu użyć wyszukiwarki, a nie zamiast tego użyć jednoznacznego stwierdzenia, że sekcji nie było... I serio dziwisz się, że stacja telewizyjna nie pokazuje czegoś tak skrajnie drastycznego, jak śmiertelne ugodzenie kogoś nożem? A relacji o tym, że Adamowicz początkowo był przytomny i siedział na podeście, a potem omdlał jakby mu cukier spadł i jego rany nie krwawiły wówczas obficie, też pewnie nie widziałeś.
  www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/reanimowa%C5%82-paw%C5%82a-adamowicza-teraz-wspomina-tragiczne-wydarzenia-wygl%C4%85da%C5%82-jakby-cukier-mu-spad%C5%82/ar-BBSidrw
  A że reanimacja trwała długo, też już od razu pisano (tylko podawano, że ok. 25 minut, tudzież pół godziny - nie wiem, czy w tym jest jakaś zasadnicza różnica z 40 minutami).
  trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24359848,atak-na-prezydenta-adamowicza-zostal-zraniony-nozem.html
  trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24364616,prezydent-byl-bezbronny-usmiechal-sie.html
  A ostatnią opinię eksperta podają i "Wyborcza", i natemat.pl, i "Dziennik Bałtycki".
  I kto tu cokolwiek zamiata?

  U. Krupa jednak ma startować z PiS. Ewentualnie Sobecka może poratować Piotrowskiego. A FdR dołączyć do skrajnej koalicji.
  wiadomosci.wp.pl/wybory-do-pe-jaroslaw-kaczynski-rozegral-polityczne-srodowisko-ojca-tadeusza-rydzyka-6356103458969217a

  @ Spot
  Nie chodzi o żaden mandat, tylko o rolę największego czarnego luda (pomimo zasłużonej za komuny przeszłości) dla tzw. prawicy.
  Choć też się nie zgadzam z takim językiem, ale niektóre postacie mają to do siebie, że są barwne (m.in. także dlatego zasłużone).

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @Spot Oddaje się tu kulturalnym polemikom i dzielę informacjami. Atakuje mnie za rzekome chamstwo facet, który sam do powiedzenia ma niewiele, a piszac do innych posługuje się barowym językiem (exemplum ostatni post). Skończ.---Co do Adamowicza, to po prostu przesłanki przemawiające za prawdziwoscią wersji innej niż oficjalna są więcej niż wątłe. Niefachowa być może pierwsza pomoc dowodzi jedynie braku profesjonalizmu. Niewystarczająca zdaniem niektórych ilośc krwi na miejscu zajścia też niczego nie dowodzi. Adamowicz miał grubą kurtkę, która pewnie sporo pochłonęła. Zresztą, gdyby zajście pozorowały jakieś służby, to akurat upaćkanie sprawcy w sztucznej posoce byłoby niezbyt trudne. Niewiele też wynika z przypominającego uśmiech grymasu wdowy uchwyconego w kościele (mógł to być tik nerwowy, nietypowa reakcja na stres albo cokolwiek innego). Nie twierdze, że nie zdarzają się egzekucje wykonywane przez służby albo sfingowane zabójstwa (choć dowodów brak, to sądzę , pułkownik Kukliński nie odszedł sam), ale w trudno byłoby spreparować śmierć Adamowicza z zaangażowaniem tak duzej grupy wtaemniczonych. W spisek musieliby być wmieszani poza Adamowiczem, obsługa techniczna, przynajmniej część widowni, ochrona, pozostałe osoby na scenie, ekipa pogotowia, lekarze, pielęgnierki i pewnie jeszcze wielu innych.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  bardzo wiele pomyslow, ale po co lepiej wyzywac gejow i zydow
  prosze usunac moje posty mam dosc

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  odnowiciel to nie jest obraza, ale troska
  ty jednak kontestujesz rzeczywistosc skoro nie odpowiadasz skad wypisujesz glupoty nie mieszczace sie u normalnych ludzi tylko u chorych pokroju macierewicza i sanjayi

  prosze odnowiciel zarejestruj sie jutro u lekarza i ratuj swoje zdrowie, jestem przerazony tym co wypisujesz

 • kazimierzodnowiciel76

  wiadomosci.wp.pl/wybory-do-pe-i-hamletyzowanie-markow-jurek-rezygnuje-ze-startu-jakubiak-dogaduje-sie-z-korwinem-6356249314477697a
  Piszą iż Jakubiak dogadał się z Konfederacją i że jutro ma być to ogłoszone a więc czekamy na oficjalne potwierdzenie bądź zdementowanie tej informacji

 • Gość: [Asgardd] *.16-3.cable.virginm.net

  Jakubiak dołączył do Konfederacji. W sumie mu się nie dziwie. Po fiasku rozmów z Jurkiem nie miał szans zebrać podpisów. Konfederacja postawiła go pod ścianą. Trwają rozmowy z Piotrowskim.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Piotrowski ma być ponoć jedynką w Lublinie. Gdyby udało się go przyciągać, być może inicjatywa zaczęłaby się pojawiać na falach pewnej rozgłośni. Tak poza tym z pewnym z rozbawieniem można skonstatowac fakt, że w Konfederacji JKM naprawdę zginął w tłumie kontrowersyjnych i barwnych postaci. -----Ustaliłem. Konfederacja zarejestrowała się jako kkw w obawie przed wykreśleniem KORWiNu. Minusem jest (o czym już tu pisano) brak możliwości korzystania z partyjnych pieniedzy korwinistów.@Spot Tak. Oczywiście bez przerwy pisujemy tutaj o Żydach, gejach (a może i cyklistach).

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  "kww" powinno być

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  zostalem kilka razy obrazony, plakalem przez ciebie i odnowiciela

 • pawmak

  Fiasku rozmów nie z Jurkiem, a z Kukizem obu nich. Jakubiak zarzuca Kukizowi korupcję polityczną jakąś. RPE do Konfederacji może pasuje, ale trudno, żeby Radio promowało korwinistów i Liroya. Jego sympatia podzieli się między KW PiS a ten komitet i tyle.

 • Gość: [co mam zrobic] *.centertel.pl

  Zeby takie chlyatki jak ty skonczyly?

  Co maja wspolnego geje z cyklistami? Po raz kolejny okazales sie homofobem.

  Plakalem przez was. Serio. Geje lesbijki zabijaja sie przez takich obrazaczy. Youtube facebook sa lewackie w tym wzgledzie

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Odnowiciel i abizabi kasu jecie te komen tarze i zaczynacie pisac o polityce albo wypad stad

  Odnowiciel co z tym lekarzem? Byles czekasz w kolejce? To wazne

  Pawmak prosze o wykasowanie wszystkich moich komentarzy z tego tematu
  bardzo zle jak czytam te obrazy

 • Gość: [Spot z krainy silence] *.centertel.pl

  Ja przestaje tu pisac. Ci antysemici wymietli banacha i cala reszte z bloga
  to twoja wina pawmak. Bo homofobie i antysemityzm zwalcza sie w zarodku • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  A konfederacja nic nie zrobi bez kukiza. Braun liroy to nie partie. I nie powinno ich byc w nazwie
  Dalej sa to tylko 2 partie korwin i ruch narodowy. W prawicy kazde nazwisko musi miec partie czy stowarzyszenie, to jeden z powodow dlaczego dostaje ciagle w tylek.

 • Gość: [killvr] *.dynamic.chello.pl

  Wie ktoś, czy jest jeszcze szansa na powołanie wspólnego komitetu Prawicy RP i Ruchu Prawdziwa Europa?

 • Gość: [Banach] 78.10.204.*

  Jestem czytam ten blog ale poziom spada.

 • pawelooss

  Przez komentarze nie na temat i pogłębiające się wycieczki osobiste.

  Jestem ciekaw, czy wszyscy, którzy zarzekają się, że przestają pisać, naprawdę przestaną, czy będą jeszcze tygodniami hamletyzować, że już za chwilę przestaną!!! Jeszcze tylko jeden post... :)

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @killvr Niestety moi znajomi z Prawicy Rz są zbyt niscy szarżą. Wiem natomaist, że Konfederacja wysyła do tej partii swoich emisariuszy i chętnie by poszerzyłą się o to środowisko. Za to Jakubiak ogłosił, że zajmie ostatnie miejsce na liście warszawskiej. To nie jest jednak doby okręg dla konserwatywnej prawicy i przy minimalnym przekroszeniu progu, żaden z trzech uzyskanych wówczas mandató nie bedzie zapewne ze stolicy, będą to zapewne Śląsk, Kraków i Wrocław.----@P "trudno, żeby Radio promowało korwinistów i Liroya" Pewnie tak, ale Godek, Bosaka i kilku innych pewnie tak. Redemptorysta już pokazał, że potrafi być złośliwy, a trudno byłoby o bardziej bolesną złośliwośc wobec PiSu.@P Ciekawość jest silniejsza ode mnie. Rozumiem, że zważywszy na fakt, że o gejach i Żydach tu nie pisuje cierpię na jaką "bezobjawą homofobię". A może fakt niepisania o gejach to właśnie homofobia?:-)

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  nczas.com/2019/03/06/szok-syn-krola-disco-polo-nie-oszczedza-daniel-martyniuk-chwali-sie-nowymi-butami-ich-cena-zwala-z-nog/ co stoi za konfederacja, portal taki

 • pawmak

  Znaczy się do kogo ab. to piszesz? Bo ja tu żadnej homofobii nie wietrzę.
  A Rydzyk to nie wiem, czy chce być złośliwy wobec PiS - pewnie poprze właśnie częściowo kandydatów PiS, a częściowo Konfederacji.

  Spokojnie, to już przedostatni miesiąc bloga i się skończy, bo już starczy, jest okazja.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  nczas.com/2019/03/06/czy-to-znak-pozar-strawil-kosciol-biblie-i-krzyze-pozostaly-nietkniete-przez-ogien/ to lepsze

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @P Przepraszam za pomyłkę miało być oczywiscie "@Spot" . Dlaczego to ostatni miesiąc bloga?

 • pawelooss

  Agora zamyka Blox.pl przez malejącą popularność serwisu
  > Agora rezygnuje z platformy blogowej Blox.pl. Serwis zostanie zamknięty 29 kwietnia. Jego użytkownicy mają dziewięć miesięcy na pobranie zarchiwizowanych treści. Spółka pozbywa się nierentownych formatów.

  Najważniejsza część komunikatu jest jednak dalej...

  > Ci, którzy chcą zachować swoje blogi, mogą je przenieść na platformę Wordpress.com Agora przygotowała dla nich poradnik. Natomiast blogerzy, którzy nie zdecydują się na przejście, mogą pobrać zarchiwizowane treści. Mają na to czas do 30 listopada.

  Dlatego byłbym gorącym zwolennikiem nie kapitulacji, a właśnie zmiany frontu. :)

  Bo inaczej co - Plankton padł, Karuzela padnie - i gdzie przyjdzie szukać informacji o planktonie właśnie?

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @"pawelooss "byłbym gorącym zwolennikiem nie kapitulacji, a właśnie zmiany frontu" Jestem za. Dokładne opacowania pawmaka cenię i fakt, że czasem bolą mnie zęby od czytania rzeczy, z którymi zupełnie nie mogą się zgodzić wcale tego nie zmienia. Plankton jest półżywy, a autor nie odpowiedział na moje prośby o próbę jej reanimacji przez dopuszczeniedo współredagowania innych autorów. Karuzeli też byłoby szkoda, choć jestem na niej zaledwie nielegalnym imikgrantem. Sam założyłbym bloga o podobnej tematyce, ale obawiam się, że obowiązki zawodowe mogą mi uniemozliwić regualarne pisanie lub ewentalne pełnienie funkcji redaktora.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  prosze moich postow nie archiwizowac

 • kazimierzodnowiciel76

  Przyłączam się do sugestii poprzedników szkoda taki kawał dobrej roboty ot tak porzucić jeśli istnieje możliwość przeniesienia "działalności". Przemyśl to jeszcze ;)
  A tu z rana nowy sondaż nam zaserwowali fakty.interia.pl/polska/news-sondaz-ibris-zjednoczona-prawica-39-7-proc-koalicja-europejs,nId,2871438 gdzie znowu jest robiony PO-PiS, Wiośnie spuszczają powietrze tak jak i Kukizowi a Konfederaci pod kreską ale ze wzrostem 10 % w porównaniu do badania tej sondażowni sprzed 2 tygodni. Decyzja Jurka o nie startowaniu bo nie dogadał się z Kukizem pokazuje iż żaden polityk z tego Jurka i jeśli i Prawica RP też nie będzie startowała to praktycznie sama się wyruguje z życia politycznego i nie będzie można poważnie traktować tej partii. Dlatego uważam iż powinni jednak zdecydować się na start z list Konfederacji tak samo jak prof Piotrowski z jego partyjką.
  Jeśli media ponownie zaserwują nam scenariusz albo KE albo PiS to obawiam się iż czekać nas mogą kolejne jałowe spory przez kolejne 4 lata ale mam jednak nadzieję iż ludzie wreszcie się przebudzą i odrzucą ten stan rzeczy i POPiS wreszcie zniknie ale do tego potrzebny będzie wynik jak 60 % dla KE- PiS i 40 % dla reszty Wiosna Konfederacja Kukiz Gwiazdowski i Lewica Razem i co tam jeszcze się zarejestruje.

 • Gość: [Spot zatroskany] *.centertel.pl

  Biedron znowu sie zaplul w wywiadzie i nie poparl rozwiazan dla gejow trzaskowskiego. Oby mu spadalo poparcie. Najlepiej 4 procent

  Odnowiciel byles u psychologa? Co powiedzial?

 • kazimierzodnowiciel76

  Wklejam artykuł odnośnie Polexitu wnioski wyciągnijcie sami po co im dane osobowe ;) www.rp.pl/Wybory-do-PE/190309534-Chcesz-pracowac-w-komisji-Twoje-dane-trafia-do-partii-Polexit.html
  a tu nasi parlamentarzyści na Ukrainie wiadomosci.wp.pl/kukiz15-wstawil-nowe-zdjecie-terleckiego-z-ukrainy-wpis-szybko-zniknal-z-sieci-6356804268787329a
  raczej Kukizowi ani PiS-owi to nowych wyborców nie przysporzy ;)
  a tu Biedroń dostaje po łapkach chyba do chłopaka nie dotarło iż miesiąc miodowy z mediami już się skończył i obecnie działa na tych samych zasadach jak inni fakty.interia.pl/polska/news-biedron-sami-nie-odsuniemy-pis-od-wladzy,nId,2871608
  a poniżej jak Izabel załatwia Kazia ( nigdy go nie lubiłem bo taki dupowaty i zniewieściały był zero męskości. Chłopaki jak myślicie o pójściu w politykę to nigdy nie lekceważcie byłych kochanek, żon ( i co poniektórzy partnerów ;) ) www.facebook.com/izabel.olchowiczmarcinkiewicz/posts/2216501888611989
  Jakubiak w wywiadzie powiedział iż się umówił iż i on i JKM będą startowali z ostatniego miejsca na liście.

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Jak ktos pyta to sie odpowiada. Jestes chory psychicznie i musisz sie leczyc. A Marcinkiewicz jest zajebisty i wrazliwy
  meski znaczy zabijający dlatego takich pajacow jak braun i korwin trzeba izolowac

  A broń zlikwidowac

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Jedyna. Nadzieja w timmermansie. Oby unia narzucila ze kazdt kraj akceptuję śluby homoseksualne
  dopóki nie ma wolności bede wkurwiony

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Jei to nie jest obraza
  stwierdzam fakt naczytales sie nczasu wierzysz w teorie spiskowe kontestujesz rzeczywistosc


  Musisz sie leczyx bo zrobisz krzywde sobie albo komus innemu

 • pawelooss

  @Spot, zacznij albo dodawać jakieś njusy, albo merytorycznie komentować te tutaj prezentowane, zamiast skakać po innych i ich obrażać, mimo że gówno ci zrobili. Ciekawe, kiedy na mnie zaczniesz wjeżdżać, co może być problematyczne i ambiwalentne, skoro włączyłem się w obronę twojego fundamentalizmu biblijnego. :)
  Tak czy siak podejrzewam, że nikt nie chce czytać takich personalnych wysrywów, więc daruj je sobie albo spełnił wreszcie dziesięciokrotnie składaną obietnicę zawierającą się w aforyzmie "milczenie jest złotem". :)

 • Gość *.centertel.pl

  Napisalem ze to nie obraza ale jesli wolisz bycs debilem to wmawiaj odnowicielowi ze jest zdrowy
  typ wierzy w jackowskiego, jestes madrzejszy od lekarzy, a tak naprawde ma halucynacje co bez leczenia skonczy sie tragicznie

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  haldla was wszystkich najwazniejsze sa newsy kurwa abizabi ledwie kilka postow wyzej obrazil mnie i moich znajomych..
  oczywiscie nie wprost ale jestem zbyt inteligentny. Jak ktos pisze w jednym zdaniu geje i cykliści
  koledzy odnowiciela i abizabi dzialaja na zakop Facebook obrazaja mnie i moich przyjaciol

  A ci czesto nie wytrzymuja i popelniaja samobojstwa
  nie z powodu postow tzw. Lewakow czyli po sld razem, ale wlasnie z powodu plucia i wyzwisk srodowisk pisu korwib ruch narodowy

  Z powodu hejtu i zlewania um iera sporo ludzi albo konczy w psychiatrykach

  Chce zapomniex ze tu bylem Dlatego Zadam usunieciq moich postow. W tym temacie luty do przodu

  Ide pla kac dalej
  nara

 • kazimierzodnowiciel76

  Nowacka przekształca IP w partię fakty.interia.pl/autor/aleksandra-gieracka/news-nowacka-jestesmy-w-trakcie-procedury-rejestracji-partii,nId,2861523
  Powiem tak, tak długo jak są dotacje z budżetu dla partii politycznych to należy je brać bo inaczej płaci się podwójnie raz dla tych z którymi się nie zgadzamy a drugi raz jak finansujemy tych co lubimy ale nie biorą dotacji. Więc ja jestem za likwidacją dotacji ale do czasu jak ten system funkcjonuje to nie należy się na to obrażać i należy brać. Dodatkowo uważam też że jeśli partię stać na to to powinna normalnie wypłacać najważniejszym ludziom ( prezes Sekretarz może i vice prezesi ) wynagrodzenie tak jest w UK gdzie wynagrodzenie za szefowanie partii pracy jest zbliżone do wynagrodzenia jakie pobiera parlamentarzysta.
  Skoro wchodzi się w koalicję wyborczą to zgodnie z prawem przysługuje finansowanie z budżetu po przekroczeniu przez listę progu 3 albo 6 % i dlatego też Nowacka chce mieć partię aby mieć dotacje dlatego też Liroy też zakłada swoją partię bo jak to się mówi pieniądze nie śmierdzą.

 • pawmak

  No Schetyna dawno mówił, że IP się jako partia rejestruje. Liroy (jeśli tak), to niepotrzebnie - powinien być u Jakubiaka. A bycie partią w koalicji uprawniającej do podziału kasy też nie gwarantuje subwencji, jak się jest malutką partią - vide PPS.
  A Jurek nie potrzebuje gęby polexitowca sojuszniczego wobec Korwina (o którym niektórzy w jego partii mają zresztą jak najgorsze zdanie) i Brauna.

  To kiedy mam skończyć? Nigdy? Zresztą jak skończę, to nie znaczy, że kiedyś znowu nie zacznę. I jak mówiłem, nie patrzę na to w kategorii kapitulacji, tylko okazji. A zarchiwizowane raczej wszystko będzie. I tak wpisy to głównie rozliczenia danego miesiąca i czasem trzeba się silić na siłę na jakiś wybór. Konkrety to podsumowania zmian, ale te w parlamencie są i tak powszechnie znane, a z pozostałych i tak się często coś przeoczy. Inne wpisy są coraz rzadziej, bo czasu trochę szkoda i się nie chce (i głównie są one związane z wyborami - wtedy, kiedy się one odbywają), a komentarze to i tak głównie albo gdybanie nad rzeczami, które i tak się wkrótce wyjaśnią (kto z kim wystartuje czy ile procent dostanie), albo jakieś kontrowersy czy chamstwo. Są portale i pewnie inne blogi, zawsze jest gdzie komentować czy coś tam wrzucić. A informacje na wikipedii są i też przykładam rękę, żeby były porządne (a o co mi trudniej w okolicach wyborów, jeśli wówczas mam się poczuwać tu do wpisów).

 • Gość *.centertel.pl

  W rodzinnym mieście Piotrowskiego zaczynają pojawiać się jego bilbordy. Czyżby samodzielny start RPE?

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. "gdybanbanie nad rzeczami, które i tak się wkrótce wyjaśnią" To juz sprawa indywidulanych upodobań. Mnie (i nie tylko) próby przewidywania wyborczych sojuszy oraz wyników smaych głsowań wydają się ciekawe zwąłszcza gdy sa prezentowane wraz z analizami i przentacją powodów, dla któego forumowicze prognozują określony wynik. Czy same sondaże też są nieciekawe, bo próbują przewidzieć to, "co i tak się wydarzy"? Dzielenie się zakulisową wiedzą tez bywa przyjemne. Odnośnie chamstwa, to na niektórych ekscentryków nie ma mocnych. Do pisania bloga nikt nie jest Cię w stanie zmusić, ale jeśli ma Ci to pomóc w podjęciu decyzji, to wiele Twoich tekstów czyta się przyjemnie pomimo częstej róznicy zdań i ocen, a karuzeli byłoby zwyczajnie szkoda.

 • kazimierzodnowiciel76

  Piąteczek mamy więc tradycyjnie polecam lekturę Ziemkiewicza fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-srebrna-pulapka-ktora-nie-pykla,nId,2873360
  dodatkowo Michalkiewicza dwa ciekawe teksty www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4423 www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4425 generalnie dla mnie Michalkiewicz to taki przed wojenny Stanisław Cat-Mackiewicz. Wywody obu autorów niesamowicie logiczne i niesamowita wiedza. Warto zapoznać się z książkami Mackiewicza ( zresztą i jego brata Józefa również ale ja bardziej preferuję Cata ) w książkach Cata widać iż My Polacy jako nacja nie wyciągnęliśmy błędów z naszej przeszłości i ciągle je popełniamy a w polityce to jesteśmy jak dzieci którymi łatwo manipulować. I te jego pisanie można by praktycznie powtórzyć w niezmienionej formie 70-80 lat po tym jak zostały napisane i nie wiele by straciły na świeżości :(((
  Dodatkowo raport ONZ odnośnie Izraela mocnefakty.com/informacje/p,onz-izrael-winny-zbrodni-przeciwko-ludzkosci.html?fbclid=IwAR1p5caZhEEist5TnDX3Al0pRU6XYOlQBAYQfrLOkkwUwNPri3JREIywGZI
  gdyby w Polsce działy się rzeczy w jeden setnej zbliżone do tego co robi Izrael to już USA army z Bundeswerą by u nas dawno zawitały ale że chodzi o Izrael więc włos im z głowy nie spadnie - ot taka polityka ...
  A tak po za tym mamy dzień Kobiet ;) Nie wiem czy jakieś kobiety czytają tego bloga jeśli tak to wszystkiego najlepszego dziewczyny ;)

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  U lekarza juz byles?

  Nie mamy zadnego dnia kobiet
  to swieto komunistow

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  dalej plujesz na Izrael. Prosze zbanowac tego antysemite

  Michalkiewicz ma bana antys emitow i homofobow banujemy z przestrzeni publicznej
  niech se sam do siebie w kiblu albo na ulicy gada

 • kazimierzodnowiciel76

  www.nkusa.org/?fbclid=IwAR0fDtbPtRxJDhM5gEx-uPTrTeEUMU1tQwhOpaeauOUJFsdUUq9MN-vezvE strona ortodoksyjnych Żydów którzy są przeciwko Izraelowi, dodatkowo uważają iż istnienie państwa Izrael jest występkiem wobec Boga gdyż tylko przyjście mesjasza może zapoczątkować powstanie Izraela i odbudowę świątyni, a nie to co zrobili syjoniści po II wojnie światowej. Uważają iż za ten występek sprzeczny z wolą boską czeka Żydów kara. Ciekawy ruch ale niezbyt liczny. W internecie znaleźć można sporo zdjęć z protestów Żydów przeciwko istnieniu państwa Izrael paleniu flagi Izraela itp
  Natomiast nie trzeba być Żydem aby zostać syjonistom gdyż sporo amerykańskich pastorów jest mocno zaangażowana w bezgraniczne popieranie państwa Izrael ale Ci protestanci uważają znowu iż poprzez popieranie tego państwa i wywołanie konfliktu zbrojnego z muzułmanami na bliski wschodzie przybliżą "zniszczenie" Izraela i przyjście ponowne Jezusa który zaprowadzi porządek i Ci Żydzi którzy się nawrócą zostaną zbawieni. trochę informacji o tych protestantach wolna-polska.pl/wiadomosci/fundamentalisci-protestanccy-walczacy-izrael-prof-iwo-cyprian-pogonowski-2017-08
  A do napisania tego skłoniła mnie informacja o przejściu tych tych ortodoksyjnych Żydów ulicami Jerozolimy wczoraj www.facebook.com/NetureiKartaInternational/photos/pcb.2614000842005501/2614000348672217/?type=3&theater

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  wolna polska - portal dla oblakanych

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  wolna-polska.pl/wiadomosci/sojusz-narodowo-socjalistyczny-czyli-jak-g-braun-wzmocnil-uklad-gdanski-2019-03

  hahaha

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  kiedy kolo Konfederacji w sejmie? winnicki jakubiak i reszta dolaczac

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  w ogole w srode wydawalo mi sie, ze widzialem korwina z grzechnikiem na ostrowie tumskim, szli w dwojke, bez obstawy, nikt o autograf nie prosil, ani zdjecie
  korwina od tylu widzialem, dlatego nie mialem pewnosci

  a teraz czytam, ze bylo jakies spotkanie kucykow z nim w srode wlasnie :)

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  dorzeczy.pl/kraj/96161/dziecko-przezylo-aborcje-i-nie-udzielono-mu-pomocy-szokujaca-decyzja-prokuratury.html

 • pawmak

  Nie komunistów, wymyślone przez socjalistów, ale 110 lat temu i obchodzone przez wszystkich.

  UP (członkini Lewicy Razem), Polska Lewica i RLP zajęły wspólne stanowisko krytykujące udział SLD w KE.
  polskalewica.pl/index.php/14-strona-glowna/389-20190306-stanowisko-unii-pracy-polskiej-lewicy-i-ruchu-ludzi-pracy
  Wszystkie 3 ugrupowania współtworzyły SLD LR, PL była też etatowym partnerem dla SDPL i WiR (które postanowiły dołączyć do KE - w sumie jeśli chodzi o pozostałe podmioty niż główna "5", to one pewnie formalnie i tak nie będą członkami KE, tylko wystartują z jej list), chociaż się dystansowała od nich nieraz - podobnie jest i tym razem.

  To powyżej to konkretna informacja i zawsze można ją podać na twitterze. Przekazywanie zakulisowej wiedzy to jednak dosyć rzadkie zjawisko, a i tak prędzej czy pózniej wszystko wyjdzie na jaw, więc to też gdybologia. A jeśli komentarze to głównie tropienie homofobii i kuriozalne wpisy z jednej strony oraz szerzenie bezpodstawnych teorii jak o PA, tudzież poglądów takich figur jak Braun, Michalkiewicz, Ziemkiewicz czy notoryczny sensat-plagiator Sumliński z drugiej strony, to też nie bardzo.
  Ja to bym polecił ten tekst:
  wiesci24.pl/2019/03/09/tylko-u-nas-ale-ten-pis-sie-boi-psl-zobaczcie-jak-fantazjuje-gazeta-zwiazana-z-ukladem-wladzy/

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @P Wybacz, ale w ten sposób można skrytykować każdą podaną inforamcje. Nieupublicznione jeszcze inforamcje, bo kiedyś zostaną upublicznione. Prognozy wyborcze (i sondaże pewnie też) bo "i tak poznamy wyniki". Wymianę poglądów, bo nie wszyscy prezentują te, z którymi się zgadzamy. Wreszcie informacje dostępne gdzieś indziej, bo można o nich poczytać gdzieś indziej właśnie. Dlaczego nie lubisz Ziemkiewicza dalibóg nie wiem, a Sumliński (o mało nie zniszczony przez poprzednią władzę) inspirował się powieściami kryminalnymi jedynie w opisach sytuacji, a nie faktów.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  ja nie obchodze, wchodz kobiecie na glowe dawaj jej kwiatki, a ona cie predzej czy pozniej zniszczy psychicznie

  a jesli chcecie byc tacy bohaterscy to myslcie caly rok, a nie w swieto socjalistow

  poza tym one nam kwiatow nie daja, sa materialistkami

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Jeszcze niezarejestrowany Polexit zabrał się za zbiórkę podpisów ściągając na siebie krytykę (miejscami absurdalną) publicystów natemat.pl. W Ruchu11Listopada za to za tydzień ma być remanent pierwszego etapu zbiorki.

 • pawmak

  Sumliński nie inspirował, tylko rżnął. Skoro z sensacyjnych, to znaczy, że zależało mu na sensacji, a skoro rżnął, to ogólnie stawia jego wywody pod znakiem zapytania. I to wywody, którymi być może on chciał kogoś zniszczyć... A Ziemkiewicz nie dość, że chamski język, to często tak nie ma racji, że zęby bolą.

  Za pochwały dziękuję, natomiast jeśli wszystko można skrytykować, to znaczy, że widocznie nie jest to takie ważne ;) No nie wiem, czy rozważę jakiś rodzaj kontynuacji.

  Święto socjalistów to najwyżej 1 maja. 8 marca to powszechnie przyjęta tradycja (słusznie czy nie) i tyle. Nawet coś takiego zrobili: ruchnarodowy.net/narodowy-tydzien-kobiet-2019/

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Kobiet

  dzial swieto w polsce dawniej i dzis, ciekawe rzeczy ze gomulka to propagowal
  wiec jak sie to ostalo? moze trzeba poprawic strone?

 • pawmak

  No komuniści to propagowali przymusowo (i nie wymyślili), a teraz się obchodzi nieprzymusowo i robi to nawet Ruch Narodowy.

  W samej Platformie oczywiście są różne zdania nt. wyczynu Trzaskowskiego, np. W. Karpiński bardzo chwali tekst Giertycha mocno go krytykujący.

 • Gość: [Asgardd] *.16-3.cable.virginm.net

  Macie jakieś informacje dotyczące zbiórki podpisów przez partie planktonowe? Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że Stalowa Wola dla Konfederacji jakieś 1200 podpisów na ten moment. Celujemy w 2500.

 • kazimierzodnowiciel76

  pawmak mam takie pytanie czy przeczytałeś kiedyś jakąś książkę Sumlińskiego czy też informacje czerpiesz z opinii osób mu nieprzychylnych ?
  Ziemkiewicz jest jednym z nielicznych dziennikarzy który może poszczycić się wygranym procesem z Michnikiem. Dodatkowo ma trafne sądy na bieżące sprawy polityczne i jest w stanie dostrzec dalsze konsekwencje podejmowanych decyzji a nie tylko doraźne gry i takich publicystów dziennikarzy potrzeba w Polsce więcej. Osób nie bojących głosić swoich poglądów i ich bronić. Za to go szanuję.
  Odnośnie PA to jest więcej pytań niż odpowiedzi a to oznacza iż coś jest na rzeczy aby kwestionować oficjalną wersję wydarzeń. Zresztą był wywiad ze specjalistą i jak na razie cisza więc poczekajmy na dalszy ciąg tej historii która jak widać nie skończyła się z pochówkiem PA ale jest ciągle "żywa".
  polecam przeczytać grotaragnara.blogspot.com/2019/03/przewrot-ideologiczny-cz-i.html
  W UK zaś cyrki mamy bo nie ma pewności iż Wielka Brytania opuści UE i na stole pojawia się opcja drugiego referendum oraz wydłużenie okresu negocjacji celem osiągnięcia jakiejś nowej umowy więc nie jest wcale pewne iż 29 marca UK opuści UE tak jak było planowane czy z umową czy bez. Będzie miało to swoje implikacje gdyż jeśli formalnie nie nastąpi wyjście UK z UE to wtedy majowe wybory powinny się odbyć również w UK a to oznacza iż reforma ilości parlamentarzystów powinna być cofnięta i wtedy Polska będzie miała dalej 51 parlamentarzystów a nie 52. Głosowanie odbędzie się w ten wtorek 13 Marca więc trzeba obserwować co się stanie.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. "nie inspirował, tylko rżnął" Licencia poetica Sumlińskiego rzyczywiście opiewała na mniej lub bardziej dokładne przytaczanie fragmentów powieści kryminalnych. Jednak opis nocnego nieba, albo picia kawy nie powinien wpływac na ocene merituum (mnie zresztą beletrystyczne wstawki drażniły same w sobie). Fakty są zaś takie, że Sumlński został poddany trwającemu prawie dekadę śledzwu, by w końcu zostać uniewinnionym. Opublikowań książke opierając się na dokumentach i zeznaniach świadków, których większośc wymienia z nazwiska. Może warto przeczytać, co ma do powiedzenia?-----"zależało mu na sensacji" Zapewne chciał, aby książka została sprzedana w możliwie wysokim nakładadzie, a zawarte w niej inforamcje trafiły pod strzechy, co zresztą się udało. Trudno go za to winić.---"Ziemkiewicz nie dość, że chamski język" Zdarzały mu się niestoswne wypowiedzi, ale na pewno nie psoługuje się nieakceptowalnym językiem na co dzień. Czasem się myli (jak każdy), ale wiele jego diagnoz okazał się trafnych.----"Za pochwały dziękuję" Zasłużone. Nie potrafię zrozumieć genezy części Twoich przekonań i powodów, dla któych trzymasz się ich tak twardo (nie będę tu otwierał dyskusji prowadzonych już wiele razy), ale skrupultane oprcowania zwyczajnie przyjemnie się czyta i na pewno stanowią wartościowe teksty.

 • pawmak

  Jak dla mnie nazwanie papieża idiotą w żadnym razie nie jest akceptowalne. Osądy też nie są trafne - rozprawiałem się tu już np. z przytoczonym tu jego tekstem dot. języka w polityce. Co do Adamowicza, to nie wiem, jaka jest ta tzw. oficjalna wersja wydarzeń - chyba jest jasne, że został zadzgany i zapewne popełniono błąd medyczny z reanimacją i to wszystko mimo ciężkiej walki poskutkowało zgonem. Książki ogólnie teraz rzadko czytam, tym bardziej czegoś takiego bym nie czytał. Wiarygodność jest mocno podważona i tyle (a np. Piątka chyba nikt na poważnie nie podważył). Tak, taki jest mądry i w ogóle nie przewidział, że nikt się nie zorientuje, ile zerżnął...

  Prawica Rz. prawdopodobnie wystartuje razem z RPE (czyli wszystko zgodnie z pierwotnym założeniem ChKS) i jeśli będzie to komitet koalicyjny, to Jurek ma wystartować, a jeśli tylko start z list RPE, to nie.
  dorzeczy.pl/kraj/96270/Na-90-proc-Prawica-RP-porozumie-sie-z-Prawdziwa-Europa-nie-z-Kukiz15.html
  Tak czy inaczej start takiego komitetu będzie tylko symboliczny, dla samego startu. A zupełnie głupie by było, gdyby Piotrowski się nie zgodził na KKW.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. "nazwanie papieża idiotą w żadnym razie nie jest akceptowalne" Nie jest, nawet. choć papież powinie ważyć słowa, by nie obrażać rodzin wielodzietnych. Analizy politczne RAZA bywają jednak trafne, polecam "Michnikowszczyznę", "Czas wrzeszczących staruszków". "Żywinę" i wiele innych".---Porównanie Piątka i Sumlińskiego akurat dość nieadekwatne. Merytoryczną zawartość książki tego pierwszego podważał min. Cenckiewicz, który napisał książkową odpowiedź na publikację dziennikarza GW. W przyapadku Sumlińskiego jedyne zarzuty dotyczyły zbyt dosłownym inspirowaniu się beletrystyką w nieistotnych sprawach. Merytorycznej zawartości dot. informacji o WSI nie nikt w uporządkowany sposób nie nie kwestionowano. Co się zaś tyczy salonowych przeciwników Macierewicz, to latami oskarżano go o irracjonalną i szkodliwą niechęć wobec Rosji, a potem błyskawicznie zmieniono narrację czyniąc medialnie z AM rosyjskiego agenta.----Ciekawi mnie czy koalicja Jurek-Piotrowski zbierze podpisy i co zrobi pewna toruńska rozgłośnia.

 • pawmak

  Cenckiewicz sam jest mocno niewiarygodny. WSI to mimo wszystko służby wolnej Polski, a PO głosowała za ich rozwiązaniem. Słowa Macierewicza o wypowiedzeniu przez Rosji wojny Polsce i inne pierdoły o "zamachu" w Smoleńsku były irracjonalne i szkodliwe, a to, żeby szkodzić Polsce, to jednak jest Rosji na rękę (tyle że nie aż poprzez taki zamach), więc zawsze to może być tylko taka jego gra (a o związkach no to nie było tyle wiadomo, zanim powstała książka). A papież w przeciwieństwie do Ziemkiewicza nigdy by nikogo nie chciał obrazić.

  Rozgłośnia zapewne poprze różnych kandydatów z różnych list. Nieraz był w wyborach niejeden komitet prorydzykowy, największy ich urodzaj był w 2005.
  Scheuring-Wielgus sugeruje, że wystartuje z Wiosny i Petru nawet podał dalej mówiący o tym tweet. Ciekawe, jaki będzie sens istnienia Terazu, jeśli JSW rzeczywiście odejdzie. Bo trudno, żeby Petru popierał listę takiego w jego przekonaniu populisty. Ale trochę też trudno, żeby po prostu wracał do Nowoczesnej. Jeśli ma gdzie wrócić z tej polityki, to już nie ma po co więcej kandydować, ale jeśli woli się w niej utrzymać, no to ciekawe, co zrobi.

 • pawelooss

  Do rejestracji został zgłoszony KWW Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (40 znaków). ;)

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Bezpartyjni jednak startula?

  Ale glupcy poszliby oni plus kukiz plus korwin po 15 procent, a tak znowu prawica wyjdzie na glupcow

 • pawmak

  Tak, z Korwinem, bo on im akurat potrzebny i inni ekstremiści... Bezpartyjni są częścią ruchu Gwiazdowskiego, bo skąd on ma mieć struktury. Mejza nawet prowadził jego konwencję założycielską (jak jakiś mecz bokserski). A czemu Gwiazdowski akurat teraz robi ruch i startuje, to nie wiem. Tak czy inaczej głupio zrobił Kukiz, odmawiając Jurkowi. I dziwnie wyjdzie Jakubiak, jeśli wystartuje z konkurencyjnej listy wobec jurkowców, z którymi dopiero co miał taki sojusz. No ale wskoczył na mocniejszego konia po prostu, tak jak i Godek.

 • pawelooss

  > a tak znowu prawica wyjdzie na glupcow
  Ale Gwiazdowski czy Bezpartyjni to nie prawica, lecz znacznie bliżej im ku centrum.
  Nie chcą się wpychać między PiS a ścianę, tylko raczej między PiS a PO.

  > A czemu Gwiazdowski akurat teraz robi ruch i startuje, to nie wiem.
  Żeby przećwiczyć, jakie ma aktywa i jakie poparcie w najłatwiejszych możliwych wyborach, w których takim małym ruchom sprzyja i niższa frekwencja, i fakt, że nie powołuje się w nich żadnego rządu, więc nie ma poczucia zmarnowanego głosu (można ryzykować, no bo przecież czy to PiS czy PO zdobędzie 1 mandat mniej lub więcej jest kompletnie bez znaczenia w skali całego Parlamentu Europejskiego).

 • kazimierzodnowiciel76

  pawmak gdybyś się bardziej zainteresował tematem służb i roli WSI w tzw "wolnej Polsce" ( celowo używam cudzysłowu gdyż nie uważam iż jesteśmy wolni ) to byś nie pisał że "WSI to mimo wszystko służby wolnej Polski" gdyż wszystkie wielkie afery w tzw "wolnej Polsce" zawdzięczamy właśnie działalności ludzi powiązanych z WSI i to iż żadnej afery nie udało się rozliczyć i nikomu włos z głowy nie spadł to zasługa ludzi z WSI. Pytanie komu służyło WSI bo na pewno nie działało w interesie państwa polskiego, to hipotez jest kilka nie będę pisał o nich aby nie dolewać kolejnej oliwy do ognia krytyki mojej osoby.
  Kolejna sprawa pawmak skoro nie przeczytałeś żadnej książki Sumlińskiego to nie rozumiem jak możesz cośkolwiek pisać krytycznego odnośnie zawartości ich a już nie wiem skąd Ci się bierze brak wiarygodności u autora ( może to wpływ czarnego pijaru stosowanego przez ludzi WSI ). Jako iż przeczytałem już 4 książki Sumlińskiego to mogę się wypowiedzieć w oparciu o nie a więc każdą z książek gdyby tylko ograniczyć się do faktów to zajęłaby z 1/10 tego co tam jest. Opisy spotkań i rozmów z wstawkami jakie robi dla mnie są jak flaki z olejem. Dodatkowo widać iż pewne opisy w każdej z książek jakby się pokrywały więc jak dla mnie za warsztat literacki dałbym mu 3 bo gdyby nie zawartość istotnych rzeczy kto z kim i dlaczego to te książki byłyby nudne ale właśnie te istotne 10 % stanowi WARTOŚĆ tych jego książek i za to go cenię. Podejrzewam iż gdyby zdecydowałby się na inną formę napisania tego to mogłoby się okazać iż ludzie nie kupują jego książek bo za trudny język jest a skoro on utrzymuje się tylko z pisania tych książek więc połączenie istotnych faktów w ten sposób powoduje iż dla przeciętnego czytelnika książkę się czyta szybko i nie przegrzewa się jego procesor. Pomimo ryzyka jakim było podejmowanie tych trudnych tematów , kilkanaście spraw sądowych, dodatkowo jego próba samobójcza ( na szczęście nieudana ) on dalej pisze o tym i materiał jaki zbiera, same fakty potwierdzone z kilku odrębnych źródeł, stawia go na szczycie dziennikarstwa śledczego. I już za ten sam fakt iż książki jego sprzedają się w tak ogromnym nakładzie powinien spowodować iż nie wychodziłby ze studia Telewizyjnego a tymczasem jest odwrotnie gdyż mamy próbę zamilczenia jego oraz dodatkowy czarny pijar gdzie podważa się jego wiarygodność i to dość skutecznie, bo skoro osoba interesująca się polityką taka jak pawmak bez zmrużenia oka powtarza te informacje, pomimo że nie przeczytał żadnej książki jego aby wyrobić sobie własne zdanie na ten temat. To tylko pokazuje iż przeciętny obywatel który oprócz dziennika TV nie ogląda nic innego a o przeczytaniu książki to już zapomnij to taki wyborca albo łyka to co mówi TVN albo co TVP. Dlatego pawmak rozumiem iż nie chcesz tracić kasy na Sumlińskiego ale na chomikuj.pl/action/SearchFiles znajdziesz część jego książki za free więc ściągnij sobie polecam tą o Komorowskim i gdy już przeczytasz to podziel się swoimi przemyśleniami z nami. ( zajmie Ci tak z 4-5 godz w zależności jak szybko czytasz ale warto ) A i taka ciekawostka po Zabójstwie Petelickiego Romuald Szeremietiew ogłosił iż on nie zamierza popełniać samobójstwa to każdy zapewne pamięta ale dlaczego to zrobił to nigdy nie było rozpatrywane a okazuje się iż Szeremietiew o mało co sam nie zginął w bardzo podejrzanych okolicznościach ale szczegóły znajdziecie w książce Sumlińskiego ...

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab.
  R11L intensywnie prowadzi zbiórke próbując włączyć w nią także... protestanckie parafie. Zaprasza też reprezentatów kościołów biblijnych na listy.----politykawsieci.pl/analiza-biedron-problem-dla-pis-zbawienie-dla-po/ ---- Ciekawa analiza. Autor stara się udowodnić, że wbrew dominującemu przekonaniu Biedroń raczej nie odbierze wyborców PO i tym samym nie jest większym zagrożeniem dla KE.---@P Nie wiem co miałoby pozbawiac prof. Cenckiewicza wiarygodnoći (niechęć niektórych środowisk, to trochę mało). Odnośnie AM, to nawet Piątek, nie twierdzi, że ma niepodważalne dowody agenturalności byłego szefa MON (twierdzi, że jest wysoce prawdopodobne). Obiektywnie trzeba stwiedzić, że nieporównywlanie więcej wskazuje na agenturalny epizod naszej narodowej ikony (choć oczywiscie mozna próbowąc kwestionowac wiarygodność licznych dostępnych materiałów).

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Bym poszedl na takie listu ma 1 miejsce tylko na ciul jak.oni szans nie maja

  Protestantow niestety malo w Polsce, a szkoda

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Odnowiciel krol kucy korwin nie powiedzial ci, ze sciaganie gier jest nielegalne

  Pawmak jesli nie usuniesz tego znaczy, ze popierasz zlodziejstwo

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Sciaganie gier i ksiazek jest nielegalne

  Pawelos to sa wybory do parlamentu europejskiego, sa 2 silne bloki i mozna zrobic 3 alternatywny wypracowujac konsensus
  a tak kukiz Gwiazdowski korwin bezpartyjni wzmacniaja pis i po

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Kto jeat ta narodowa ikona? Kamil stoch? Adam malysz? Chetnie sie dowiem

 • pawelooss

  Jak niby wzmacniają inne bloki, kiedy reprezentują swoje własne programy? Tylko proszę czasem nie wyskakiwać tu z jakimś (tfu!) głosowaniem strategicznym (typu przyklejanie się do którejś z największych kup, ekhm bloków), bo pokąsam, bo tym gardzę. PiS, PO = jedno zło.

  Ale sama koncepcja pogodzenia wszystkich wymienionych ugrupowań w silny trzeci blok (pod wspólnym postulatem, np. likwidacja PIT) zawsze leży na stole. Tylko że większa motywacja ku temu będzie w wyborach parlamentarnych, niż w prezydenckich czy unijnych, które służą w praktyce trochę też temu, żeby przetestować swoje siły, jakie kto ma aktywa, przed ewentualną szeroooką koalicją.

 • kazimierzodnowiciel76

  LPR popiera KE hehehe www.rp.pl/Wybory-do-PE/190319880-Powrot-Ligi-Polskich-Rodzin-Popiera-Koalicje-Europejska.html taki pocałunek śmierci ;)
  A Gwiazdowski z nazwą komitetu poszedł w kierunku Konfederacji czyli pokazał iż oprócz niego są jeszcze Bezpartyjni Samorządowcy aby nie było nieporozumienia kto stoi za projektem Polska Fair Play ;)

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @KO76 Teraz w napięciu czekamy już tylko na decyzję Samoobrony :-).---Tak serio, to decyzja LPR nie zaskakuje. Liga udziela poparcia kandydatom PO od dobrych paru sezonów. Jedynie w 2011 dla odmiany poparła PSL, nomen omen też uczestnika KE.

 • kazimierzodnowiciel76

  apropos spiskowych teorii to czy nie wydaje Wam się dziwnym iż ( już była ) żona Marka Dukaczewskiego tego od WSI Magdalena Fitas-Dukaczewska była tłumaczką Tuska podczas jego rozmów z Putinem. To tak mi się skojarzyło gdy podali dzisiaj informację iż sąd uchylił decyzję prokuratury o zwolnieniu z tajemnicy tłumaczki. Takich dziwnych "zbiegów" okoliczności w tzw "wolnej Polsce" jest więcej dziwnych karier, dochodzenia do bogactwa wpływów itp i zawsze jak się ktoś dokopuje do sedna okazuje się iż są związki ze służbami ot takie przypadki ...

 • kazimierzodnowiciel76

  Może i nie zaskakuje ale o ile jeszcze popieranie samej PO byłoby jakoś do "zaakceptowania" o tyle poparcie tej egzotycznej koalicji już jest śmieszne samo w sobie. To tylko pokazuje co nienawiść może zrobić z ludźmi bo o ile dla Giertycha sensem życia stało się szkodzenie Kaczyńskiemu gdzie tylko może ( w ramach zemsty za zwędzenie elektoratu i odstawienie Giertycha na zieloną trawkę ) o tyle dla "funkcjonującej" a może tylko na papierze, partii politycznej która chciałaby może kiedyś wrócić jeszcze do gry, to taka deklaracja praktycznie przekreśla jej pozycjonowanie na prawej scenie i albo zmienią sobie nazwę aby oddawała obecną linię albo niech zwiną sztandar.
  ciekawy urywek z filmu ck dezerterzy znalazłem który dedykuję Spotowi www.youtube.com/watch?v=NHycPiY6wEM

 • pawmak

  I co masz zabawnego w tym? LPR od momentu poznania się na PiS-ie w czasie współrządzenia z nim występuje przeciwko PiS-owi, od 2011 już z pozycji umiarkowanych. Przypomnijmy:
  2011 - poparła PSL
  2014 - do PE poparła PO, do sejmików start samodzielny
  2015 - w prezydenckich poparła Jarubasa (PSL) i w II turze Komorowskiego, w parlamentarnych nikogo nie poparła, opowiedziała się jedynie przeciwko PiS i ZL (niedobitki wystartowały od Brauna, ale w 2011 też z innych list niż PSL jej członkowie wystartowali)
  2018 - opowiedziała się za głosowaniem na odpowiednich kandydatów z PO
  R. Giertych cały czas jest autorytetem dla partii (choć nie zawsze linia jest w 100% zbieżna), a jego ojciec jednym z jej liderów. LPR od dawna opowiada się za jak najsilniejszą opcją konserwatywną w ramach zjednoczonej opozycji i jej udział w KE zamiast Scheuring-Wielgus to naprawdę dobra zmiana :) Mam nadzieję, że wpuszczą ligowców na listy. LPR to może mała partia, ale sam jej akces do KE dodatkowo (oprócz choćby J. F. Libickiego) legitymizuje tę koalicję w oczach antygłupich prawicowców.

  To jak coś przeczytam, to od tego będę wiedział, czy to jest prawda czy nie? Ciekawe... A link z opisaniem notorycznego plagiatorstwa przytoczyłem i wnioski, jakie można z niego wyciągnąć, napisałem. Nie wiem, co Komorowski w związku z ewentualnymi związkami zrobił takiego strasznego dla Polski, ale jako prezydent przynajmniej był godny tego urzędu (dużo bardziej niż obecny), a reszta Platformy jak wspomniałem głosowała za rozwiązaniem WSI. BK przypomnę też, że był zasłużonym opozycjonistą w PRL i nawet kontestował Okrągły Stół, a gdyby nie Hall, to zapewne wstąpiłby do ZChN. A ta cała Fitas to bynajmniej nie tylko Tuska była tłumaczką, ale i np. poufnych rozmów L. Kaczyńskiego, już wcześniej...
  wiadomosci.wp.pl/przyjaciolka-dukaczewskiego-tlumaczka-prezydenta-6037533345981569a

  Jest oficjalne porozumienie Prawicy Rz., RPE i ZChR:
  prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,2304

  Jedność Narodu od 15 stycznia ponownie zarejestrowana jako partia, a w samorządowych to oni kryli się pod nazwą Iskra.
  W zeszłym roku jeszcze zmienił się prezes Przymierza Ludowo-Narodowego - z Andrzeja Turka na Mariana Barańskiego.

  @ ab.
  Na temat wiarygodności Cenckiewicza nietrudno odszukać informacje.
  oko.press/friszke-o-cenckiewiczu/
  www.salon24.pl/u/m-ciesielczyk/141694,slawomir-cenckiewicz-nie-jest-wiarygodnym-historykiem
  wyborcza.pl/politykaekstra/1,132907,15070028,Kubel_pomyj_Cenckiewicza.html

  @ pawelooss
  Polska Fair Play to centroprawica, podobna opcja jak Kukiz'15 (tylko mniej populistyczna, bardziej umiarkowana).

 • pawelooss

  A to jakie elementy prawicowe w niej odnajdujesz? Skoro nie głoszą specjalnie żadnej obyczajówki? Bo wg mnie to projekt stricte gospodarczo-ekonomiczny. Więc jak dla libertarianina - super!

 • pawmak

  Sam Gwiazdowski jest ze środowiska konserwatywno-liberalnego, Bezpartyjni też zasadniczo wywodzą się z prawicy (wykazywałem tu już to). Może nie wszyscy, ale ci, co są twarzami PFP, to tak. A z libertarinizmem no to oni coś się nie bardzo kojarzą.
  Co ciekawe, wcale nie jest tak, że to BS współtworzy PFP. Duża część tego środowiska tak, ale jego lider dawno się od tego odciął. miedziowe.pl/content/view/90781/78/
  A w ogóle to Polska Fair Play to istniejąca już od 2 lat fundacja Hałaczkiewicza i to na jej bazie powstaje ruch.
  www.krs-online.com.pl/fundacja-polska-fair-play-krs-9082557.html

 • pawelooss

  > A z libertarinizmem no to oni coś się nie bardzo kojarzą.
  Deklaratywnie pewnie nie, ale np. podejście Gwiazdowskiego do substancji psychoaktywnych (by spróbować zrównać je prawnie z suplementami diety) z konserwą się tak średnio kojarzy. :)

  > Może nie wszyscy, ale ci, co są twarzami PFP, to tak.
  To wiesz więcej ode mnie, bo ja chętnie pozbierałbym dla tego ruchu nawet jakieś podpisy, ale nadal nie wiem, kto będzie firmował te listy, choćby na jedynkach.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  apropos spiskowych teorii to czy nie wydaje Wam się dziwnym

  nie, musisz lekarza odnowiciel odwiedzic, masz halucynacje, a to niebezpieczne...

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  mi sie tam podoba, ze Giertych zmadrzal

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  www.youtube.com/watch?v=KDL-aJVcgpA

  o suplementach bardzo wazny glos

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  wlasnie sie dowiedzialem, ze radnym wroclawskim jest robert grzechnik

  www.youtube.com/watch?v=uP-bpHMAYo4

  prezes wolnosci wroclaw dostal sie z list pisu hahahaha

  www.wroclaw.pl/rada-miejska-wroclawia-2018-2023-lista-radnych-radni-miejscy-nazwiska

 • pawmak

  @ pawelooss
  Bezpartyjnych nawet Jurek zapraszał do sojuszu (i na porozumienie z Gwiazdowskim liczył Rzymkowski z UPR), a to fragment mojego komentarza na ich temat: ich lider Raczyński to były działacz AWS (PChD), na Dolnym Śląsku wywodzą się oni z ODŚ, czyli wcześniej Dolnego Śląska XXI (sytuującego się między PiS a PO). W zach.-pom. tworzy je środowisko Krzystka (skumanego z SKL, gdy ta partia istniała). W mazowieckim - wiadomo, tworzy ich MWS, którą założyli działacze rozpadającej się AWS (na czele z obecnym radnym sejmiku Rytelem z Akcji Katolickiej, nawet Rosiewicz u nich z "1" startował). W wielkopolskim z ich list startowało środowisko Grobelnego (bliskiego onegdaj Polsce Razem). Najbardziej różnorodnie to wygląda w lubuskim - bo są tam m.in. działacze wywodzący się z SLD, a ich trzona Lepsze Lubuskie zakładał obecny nowocześniak W. Tyszkiewicz, no ale on też swego czasu był blisko Polski Razem (która poparła LL w 2014), a drugi z założycieli obecny lider tamtejszych BS Mejza miał epizod u Kukiza. W pozostałych województwach Bezpartyjni są słabi (i dokładnie nie wiem, kto ich tam tworzy - tyle że w łódzkim z ich listy startowała E. Hibner - też kiedyś w prawicowych RdR i ChDRP, a z PO wykluczona razem z Fisiakiem, obecnym liderem gowinistów w województwie), no ale tam gdzie mocni, to zwykle taki neoAWS i tego typu linia.
  Tych postlewicowców z lubuskiego w PFP chyba nie ma, a główne twarze ruchu z BS to Piotr Roman, Konrad Rytel, Patryk Wild, Łukasz Mejza, Paweł Wróblewski, Elżbieta Hibner czy Jerzy Karwelis.
  Roman - SKL, Przymierze Prawicy, PiS
  Rytel - Akcja Katolicka, AWS
  Wild - koło Polski Razem się kręcił
  Mejza - ex Kukiz'15
  Wróblewski - SKL, Przymierze Prawicy, PiS
  Hibner - Ruch dla Rzeczypospolitej, ChDRP (przed PO)
  Karwelis - jeden z twórców koalicji z PiS na Dolnym Śląsku

 • kazimierzodnowiciel76

  trochę spekulacji
  przeglądałem sobie listę niezależnych posłów aby zobaczyć kto może stworzyć koło Konfederacji w Sejmie i oprócz 3 posłów koła Wolność i Skuteczni ( Liroy, Wilk, Kulecza) to mamy Jakubiaka, Winnickiego i tutaj Sanocki by pasował jak również świeży poseł Majka. Dodatkowo po wyborach samorządowych spekulowało się iż z koła WiS do PiS wybiera się jeszcze dwóch posłów Porwich i Chruszcz ale jakoś to przycichło więc może obecnie obaj posłowie zasililiby szeregi Konfederacji ?! Bo listy PiS-u będą raczej zapchane więc o dobre miejsce będzie trudno natomiast Konfederacja z łatwością może zaoferować lepsze miejsca. Oprócz tych posłów mamy 2 posłanki Republikanów które muszą być rozczarowane kierunkiem polityki Kaczyńskiego więc i one zapewne zaczną się zastanawiać i kalkulować czy trwać z PiS-em czy też skorzystać z okazji. I dla przypomnienia historię Wiplera który już dogadał się z Gowinem gdy nagle zrobił zwrot i przeszedł do KNP i został jej posłem przed wyborami co dodało "powagi" formacji ( do tej pory pozaparlamentarnej ) a więc obecnie gdyby sondaże zaczęły być korzystne dla Konfederacji czyli notowania ponad 6 % to wtedy widziałbym takie ruchy w Sejmie zasilające Konfederację. Ale wszystko będzie zależało od tego jak sondaże będą się kształtować bo korzystne dla Konfederacji to wiatr w żagle i możliwość nawet do końca kadencji uzbierania na Klub parlamentarny. Natomiast nie wprowadzenie w wyborach do PE swoich posłów to koniec tej inicjatywy. Uzyskanie wyniku dwucyfrowego to realne zagrożenie dominacji PiS-u po prawej scenie gdzie może się nawet zdarzyć iż część sojuszników PiS-u ( Ci od Gowina ) mogą skalkulować iż w obecnej sytuacji sojusz z Kaczyńskim im nie wiele da ( to w sytuacji gdy sondaże dla PiS-u zjadą poniżej 25 % na dziś sytuacja nierealna ale w dynamicznej polityce wszystko jest możliwe ). Tak więc na jesieni mogą czekać nas ciekawe wydarzenia.
  Ciekawa natomiast jest sytuacja Petru gdyż na dniach straci swoje koło gdyż start Wielgus z Wiosny gdy Teraz doszła do KE to raczej rozpad koła dlatego też Petru zaproponował powstanie klubu Federacyjnego Nowoczesnej, dodatkowo pojawiły się informacje o możliwym przejściu Petru do PO ( zdementowane przez niego ) ale po stracie koła to już będzie politycznym zerem i na jakieś przyzwoite miejsce na listach KE ( czy jak też się będzie nazywało te porozumienie na jesieni ) nie będzie mógł liczyć więc nawet ze swoim znanym nazwiskiem wcale nie jest takie pewne iż wejdzie do parlamentu.
  Problem z projektem Gwiazdowskiego jest taki ( z mojego punktu widzenia ) iż o ile lubię i podoba mi się to co sam Gwiazdowski przez te 30 lat robił do tej pory to jednak to co tworzy ( znowu program fajny ) ale na ile to będzie wiarygodnie realizowane ze względu na osoby z jego otoczenia bo ja generalnie to nie uważam iż Bezpartyjni Samorządowcy są jakoś tak nieskalani i nie ubabrani w Politykę za jakich chcą uchodzić więc dla mnie ta inicjatywa lepsza od POPiS-u ale ciągle moim pierwszym wyborem jest Konfederacja, natomiast gdyby sytuacja doprowadziła kiedyś iż POPiS byłby wyautowany to lepiej aby przyszły rząd tworzył Gwiazdowski i Konfederaci niż dajmy na to Lewica Razem, no ale na razie to nam nie grozi. Tak samo jak zniknięcie POPiSu.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  www.youtube.com/watch?v=K-I-gjJqpwE

  kukiz nagral piosenke o walesie....

 • pawmak

  Chamstwo i głupota, niestety.

  Petru popiera start Wielgusowej nawet z Wiosny, więc nie jest powiedziane, że straci koło - choć byłoby to trochę nielogiczne, gdyby w nim i partii pozostawała, jeśli Teraz! ma być w KE. No a jeśli ona odejdzie, to Petru powinien i tak rozwiązać partię i albo odejść z polityki, albo przyłączyć się, jeśli nie do PO, to do innej partii ALDE'owskiej - niby są aż 3, ale: Nowoczesna - sprawy personalne, UED - chyba za mało wolnorynkowa, SD - mało ruchawe i Piskorski by mu musiał je oddać. Najprędzej chyba UED (tym bardziej, że bliski UED Wojciechowicz poparł Teraz! na konwencji), ale i tak mało prawdopodobnie to wygląda.

  RPE jednak zgłosiła komitet partii, więc Jurek może nie wystartować, no ale się okaże.

 • marecki384

  Szkoda że blox przestanie istniec gdzie ja teraz będą się dowiadywał o nowych ugrupowaniach ??!!!!
  Co do nagrania Ciastka to wiocha.pl

 • Gość: [killvr] *.dynamic.chello.pl

  JSW podobno może mieć dwójkę na warszawskiej liście Wiosny. To oznacza dla niej pewny mandat, skoro Biedroń nie zamierza obejmować mandatu w PE, a jedynie ciągnąć listę na możliwie jak najlepszy wynik. Pytanie brzmi, kto za JSW wchodzi do Sejmu z list Nowoczesnej i gdzie przystąpi? Jeśli nie do Teraz, no to koło się rozwiązuje i pewnie Petru (zgodnie z doniesieniami medialnymi) wejdzie do klubu PO-KO, Schmidt pewnie też albo ewentualnie pozostanie niezrzeszona. Reszta aktywu Teraz raczej nie jest istotna politycznie, więc pewnie będą na listach PO do parlamentu, ktoś tam moooże dostanie mandat (Petru, Schmidt?), w każdym razie, raczej Teraz nie odegra już żadnej roli. W sumie Schmidt mogłaby jeszcze zostać posłanką, Petru wolałbym żeby odszedł z polityki.

  Myślę że posłowie WiS to żadna wartość dodana dla nikogo i raczej nikt nie będzie po nich płakać, jeśli ich kariera poselska się zakończy. Nie rozumiem, jaki interes miałaby Konfederacja w braniu ich na listy. To solidaryści, na listach z takim Korwinem to bez sensu. Poza tym partie już tworzące Konfederację raczej mają już własny aktyw chcący się dostać do PE/Sejmu, rozszerzanie tych list o każdy plankton (który nie dodaje % do wyniku) jest trochę bez sensu.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  na twittera idzmy, nie czekajmy do konca
  czas na zmiany, usmiechnac sie mozna

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Schoering Wielgus w Sejmie zastąpi Szymon Kącki filolog z Włocławska. Ostatnio chyba niezbyt aktywny, nie kandydaował nawet w jesiennych wyborach samorządowych.---Warto odnotowac, że w porozumienie z Prawicą Jurka włączyło się też planktonowe Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin założone przez eksueroposła LPR Rogalskiego. Ciekawe czy uda się zebrać podpisy. @P Nie sądzę, by LPR wpuszcozno na listy KE (nawet na niebiorące miejsca). To jednak zbyt duże ryzyko, podczas gdy kontrwersje wokół samego udzielna poparcia łątwo można uciąc hasłem "popierać wolno każdemu". Zresztą partia, która nadaje KE zabarwienia ideologicnzego już jest i nazwywa się Zieloni 2004 i jest to ideologia daleka od konserwatyzmu. Konserwatyście (również "antygłupiemu") trudno będzie na KE głosować, chyba że naprawdę nienawidzi PiSu.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  a jaka wartosc ma radny wolnosci w pisie?

 • Gość: [R11L] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Witam Panów,
  Ma tu miejsce ciekawa dyskusja polityczna ;)
  Piszę z apelem o zachowanie uczciwości do Pana Pawmaka.
  Skasował Pan dzisiaj na Wikipedii stronę partii Ruch11Listopada, podając powody, które niestety wskazują na działanie dyskryminacyjne.
  Chcieliśmy umieścić dużo wcześniej stronę partii na Wikipedii, żeby wyborcy mogli poznać nasze poglądy. Wtedy poinformowano nas, że partia jest od niedawna i nie zgłosiła się do żadnych wyborów, co uniemożliwia publikację notki.
  Okazało, się, że zgłoszenie się do wyborów do PE partii istniejącej już ponad rok i zarejestrowanie komitetu wyborczego dzisiaj już nie wystarcza, bo według nowych standardów musimy zarejestrować choć jedną listę wyborczą, żeby być uznani za godnych strony w Wikipedii. Jakie będą kolejne wymagania, gdy zarejestrujemy już listę? Zaczynam wątpić w uczciwość i rzetelność wikipedystów...
  Co ciekawe, inny byt polityczny, który zarejestrował właśnie dzisiaj komitet wyborczy wyborców - Polska Fair Play Pana Gwiazdowskiego - ma prawo do swojej strony, choć również nie zarejestrowała list wyborczych, a istnieje od kilku tygodni.
  Co równie ciekawe, strony na Wikipedii mają takie partie, jak nieistniejąca Partia Stonogi czy Związek Słowiański, który też chyba nie powinien mieć według Pana szans na sukces w wyborach.
  Nasza strona została napisana zgodnie ze standardami Wikipedii, zawiera źródła, przypisy itp.
  Ciekawi mnie zatem, jakie są prawdziwe powody odmawiania nam prezentacji partii wyborcom na Wikipedii. Mam nadzieję, że nie są to powody ideologiczne, choć nie widzę żadnego innego sensownego wytłumaczenia Pańskiego postępowania.
  Stąd też wzywam Pana do uczciwego i honorowego zachowania i przywrócenia naszej strony, żeby dać nam równe z innymi szanse istnienia w grze politycznej.
  Zauważcie Państwo, że na stronie wyborów do europarlamentu na wikipedii wszystkie zgłoszone komitety mają swoje strony, tylko Ruch 11 Listopada nie ma.
  Jak zatem wyborcy mają porównać program polityczny startujących partii, jeśli wikipedyści odmawiają nam prezentacji.
  Stąd mój zarzut o dyskryminację i używanie przez Pana swojej pozycji do nieuczciwej walki politycznej z naszym projektem.
  Przyznam szczerze, że tego się po Wikipedii nie spodziewałem.
  Jeśli chciałby Pan podyskutować prywatnie, podaję swojego maila: wybory@ruch11listopada.pl
  Michał Fałek

 • kazimierzodnowiciel76

  Jeśli Konfederacja uzyska dobry wynik w wyborach to powstanie kluby byłoby takim bardzo dobrym ruchem propagandowym zresztą to Jakubiak mówił o możliwym powstaniu kluby więc ja tylko tak gdybam kto mógłby się tam znaleźć ;) Zresztą mogliby oni zasilić Federację Jakubiaka albo RN o ile Winnicki nie chowa urazy. I o ile na ewentualnych listach PiSowskich Ci posłowie raczej nisko by byli ustawieni o tyle na listach Konfederacji spokojnie pozycję drugą mogliby uzyskać i jeśli tylko notowania Konfederacji byłyby powyżej 10 % a PiSu poniżej 30 więc układ mógłby być korzystny dla wszystkich. Oczywiście najważniejsze teraz jak się potoczy kampania i jaki wynik uzyskają poszczególne partie.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  pawmak dyskryminator dobre...
  ale sie usmialem, kto to chojecki kowalski sie produkuje?
  partie stonogi tez bym wywalil

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  a michał fałek
  nie znam, ma twittera jak go wyszukacie

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  ale jak juz jestes fałek to gratuluje tobie i innym z prawicy
  pracujecie na dobry wynik dla KE i zjednoczej prawicy
  brawo!!!!!

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  twitter.com/Ruch11listopada

  smiech numer dwa ich profil na twitterze i ten wielki baner

  ameryko pomozcie, dajcie nam kase od niemcow hahaha
  jak amerykanie sie nas boja i kontroluja wizami i juz leca
  poza tym niby jak oni mieliby kase od innych panstw uzyskac?
  wieksze brednie to tylko na nczas.com

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  idzpodprad.ru/wiki/index.php?title=Kornelia_Chojecka

  to jest wikipedia, czy co?

 • pawmak

  @ killvr
  Biedroń teraz chyba chce wziąć mandat (albo oszukuje, albo partia wystartuje bez lidera do parlamentu), a Wielgusowa podobno jest w kuj.-pom. popularna, więc raczej tam powinna listę pociągnąć. Petru w PO-KO wątpię, a Schmidt będzie tam, gdzie on.

  @ ab.
  Myślę, że jakieś tam miejsca im już Giertych załatwi. Co do ZChR, jak zwykle powieliłeś info napisane przez kogoś innego.

  @ R11L
  Wszystko wczoraj wytłumaczyłem.
  pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:PurePwnager#Ugrupowania
  Nic się tam nie zmieniało i proszę nie insynuować niestworzonych rzeczy. Związek Słowiański wystawiał listy do sejmików, a partia Stonogi do Sejmu - jako KWW wprawdzie, ale de facto to ona, bo już była zarejestrowana, no i miała nawet posła.

 • Gość: [ruch 13 listopada] *.centertel.pl

  Za malo partii na prawicy
  zakladam kolejna

  Godek dzis cala prawde o kaczynskim powiedziala,ze robi wszystko by zycie poczete nie bylo chronione

 • kazimierzodnowiciel76

  Zawsze uważałem Mazurka za ostrego dziennikarza ale jednak profesjonalnego ale tym wywiadem z Godek to mi przypomniał się Gembarowicz i jego "wywiad" z Krzaklewskim ten sam poziom ...
  wolnosc24.pl/2019/03/13/ewenement-u-mazurka-w-rmf-fm-gosciem-byla-kaja-godek-i-co-chwila-jej-przerywal-wideo/ ( Godek-Mazurek rozmowa na dole strony )
  www.youtube.com/watch?v=uOD8h-aTgeo ( rozmowa z Krzaklewskim )

 • pawelooss

  Sondaż Kantar Millward Brown dla Gazety Wyborczej: Koalicja Europejska na prowadzeniu.
  > Jest to zarazem pierwszy sondaż, w którym odnotowana została koalicja Lewica Razem (Partia Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, Unia Pracy). Może ona liczyć na 4 proc. poparcia.

 • Gość *.itcomp.pl

  ab. "jakieś tam miejsca im już Giertych załatwi." To nie miałoby sensu. Biorących miejsc i tak nie dostaną, a sama obecność LPR na listach byłaby obciążeniem wizerunkowym i tylko zaszkodziła sprawie.-----Co do R11L, to wikipedyści obiektywni nie są niestety. Pamiętam, gdy długo wzbraniali się przed zamieszczeniem hasła RN, choć ten był już całkiem dużą organizacją. Porównanie R11L z dużymi podmiotami lub chocby z POlską Fair Play (znany ekonomista, plus BS z ogólnopolko zauwazalnym wynikiem i gronem sejmikowych radnych) jest rzeczywiście nieadekwatne, ale wikipedia nie ma jakoś problemu z kanapowa Nowa Lewica Ikonowicza, Partią Regionów czy innymi mikorkanapami. Dla porzadku zaznaczę jednak, ze hasło R11L w zaproponowanej formie wymagałoby zmian, bo w kilku punkatach za bardzo przypomina partyjną ulotkę a nie notkę encyklopedyczną (pojęcie "partia biblijna" np. to chwyt marketingowy, a nie informacja.----" jak zwykle powieliłeś info" Jak zwykle musisz być uszczypliwy bez potzreby.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  razem wierze w 1, max 2
  reszta ma wiosne dla mlodych i sld w ke dla starych

 • kazimierzodnowiciel76

  Konfederacja wzmacnia się o nowe środowiska tym razem o Kresowian jutro mają to oficjalnie ogłosić kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-prof-zapalowski-i-dr-kulinska-startuja-do-pe-z-list-konfederacji/

 • pawmak

  Zapałowski to właśnie wspomniana przeze mnie Jedność Narodu, przynajmniej w jej pierwszym życiu partyjnym.

  Tzn. nie jak zwykle, ale jak się to dość często zdarza.

  A z LPR to jeśli już, wystartuje tak mało działaczy (i właśnie pewnie na niebiorących miejscach - z tym, że może to być dla tego środowiska jakieś zaczepienie się z myślą o przyszłości), że mało kto to zauważy, i tak LPR nie będzie oficjalnym członem koalicji - bo tych jest 5 (w tym postkomuniści, których jakoś nie uważa się za obciążenie - tyle że, podobnie jak LPR, się ucywilizowali).

  RN był przez półtora roku organizacją całkowicie nieformalną, więc z jakiej racji miał mieć wówczas hasło? Zarejestrował listy w eurowyborach, to stał się ency. W Partii Regionów było kilkanaście encyklopedycznych osób. Z Nową Lewicą rzeczywiście dyskusyjna sprawa, ale hasło powstało w całkiem innych czasach (2004 rok), jakoś się utarło że jest i nikt tego nie kwestionował. Ale już RSS nie ma osobnego hasła (mimo że obsadził praktycznie całą listę kandydatów RS RP do Sejmu w Warszawie), tylko jest w sekcji hasła o RS RP.

  A trolle Ruchu 11/11 wsiadły na mnie na tt, że szok... Ciągle te same obalane w kółko argumenty i kłamstwa jeszcze.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  mi sie kornelia chojecka z wygladu podoba
  ale to wyglad
  najwazniejszy jest dla mnie charakter

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  apropo wikipedii

  pl.wikipedia.org/wiki/Russian_Tour_Blue_Bird_2019 dowiedzialem sie, ze fajny turniej startuje

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  twitter.com/TomekRogal1976/status/1105952843784179717 to wszystko to podstep!!! nie znacie sie

 • pawmak

  Tego to zbanowałem w końcu nieprzejednańca. Późno, dałem się oczywiście wpuścić w dyskusję z ewidentnym trollem.
  Dodam, że hasła o Lewicy Razem nikt nie tworzył, choć tworzą ją 3 znane partie (w tym dwie bardzo ency). I dobrze - lepiej jakby powstało we właściwym czasie.

  Co do Gembarowskiego, to konsekwencje spotkały go zdecydowanie niewspółmierne.
  kultura.onet.pl/film/wywiady-i-artykuly/tamten-wywiad-zlamal-mi-kariere/pn2z0nd
  A Godek wiedziała, z kim wchodzi do koalicji, więc niech się nie dziwi. Mało to dziennikarzy dociska i ciągle przerywa? Dobrze, że to Mazurek z nią rozmawiał (i z Glińskim), bo uchodzi za prawicowego.

 • kazimierzodnowiciel76

  W moich oczach Mazurek stracił i to dużo jako dziennikarz ... i tyle w temacie.
  ciekawy teks Sanockiego www.januszsanocki.com/2019/03/14/jak-rozmnazaja-sie-geje/?fbclid=IwAR3UKxiJQ1JjNNtMSTTu5KvvRdKOj4bquy-ThlulaFuzE8ajx-5jee3xZU4

 • pawmak

  A to? twitter.com/KonradPiasecki/status/1105536443257102336

  Braun niby rozważa w razie czego start z RPE.
  prawy.pl/101322-czy-braun-porzuci-narodowcow-i-korwina-na-rzecz-ruchu-prawdziwa-europa/?fbclid=IwAR0AFOoTeQKOU92C06uaKKxkADXUlKt3Lxti9ZhUctZH2PmrWBzss78hlWM

  Liderem JN wtedy był Połanecki, teraz jest Starosielec. Wywiad z nim:
  politykapolska.eu/2018/10/09/jednosc-narodu-to-nowy-ruch-polityczny-w-polsce-o-kulisach-jego-powstania-opowiada-jego-lider-romuald-starosielec/

 • kazimierzodnowiciel76

  Ja uważam iż za rozwój dzieci odpowiadają rodzice i tylko oni a szkoła ma pełnić role pomocniczą. Teraz gdyby wprowadzić bon oświatowy jak to postulował JKM dawno temu a obecnie pałeczkę przejął Gwiazdowski w tym temacie to nie byłoby problemu gdyż jedni rodzice posyłaliby do szkoły gdzie jest edukacja seksualna drudzy do szkół katolickich trzeci do jeszcze innych i nie byłoby problemu ale to oznaczałoby utratę władzy przez polityków urzędników więc pewnie to nie dojdzie do skutku a skoro mamy taki system więc i ja mówię precz lobby homoseksualne od wychowania dzieci. I im bardziej różni perwersi będą próbowali udowadniać że białe jest czarne a czarne białe tym niechęć normalnych ludzi do homoseksualistów będzie się zwiększała jako normalna reakcja każdego zdrowego społeczeństwa. I w skrajnych przypadkach może dochodzić do jakiejś formy przemocy fizycznej bo tak zazwyczaj się dzieje. Dlatego niech se homosie żyją i robią se co chcą w swoich 4 ścianach ale ręce precz od wychowania cudzych dzieci.
  A o Braunie to bzdury zresztą wczoraj sam Braun odniósł się na facebooku do tego. Ale jak to mówił jeden ze strategów nie ważne co piszą ważne że nazwiska nie przekręcili ;) Konfederacja rośnie w siłę i tego się obawia Kaczyński iż na prawo od PiS wyrośnie konkurencja i to się właśnie dzieje.

 • Gość: [killvr] 194.145.103.*

  Kazimierz, ja pierdole. Nie wiem jakimi innymi słowami to skomentować. Podlinkowany przez ciebie tekst jest błędny bo w każdym akapicie opiera sie na błędnym założeniu. Proszę cię poczytaj najpierw z encyklopedii a potem słuchaj polityków.

  Geje nie rozmnażają się przez indoktrynację. Nie da się wychować homoseksualizmu, ponieważ jest on warunkowany genetycznie. Nauka to udowodniła i myślałem ze w 2019 już nikt tak nie myśli.

  Geje nie bedą wychowywać ci dzieci. Edukacja seksualna to nie indoktrynacja.

  To co uważasz za homopropagandę to nie kreowanie homoseksualizmu w ludziach tylko nauczenie ich że jest czymś normalnym (bo jest) i nauczenie ich traktować homoseksualistę jak każdego innego człowieka, po prostu z szacunkiem. Normalny heteroseksualny człowiek na wieść ze ktoś jest innej orientacji niż on, wzrusza ramionami bo ma to gdzieś, to nic nie zmienia. A edukowanie dzieci jest KONIECZNE żeby nie miały wrodzonych uprzedzeń takich jak ty. Jeżeli dla kogoś to jest jakaś rewolucja to chyba żyjemy w dwóch rożnych cywilizacjach.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  niechęć normalnych ludzi do homoseksualistów - czyli homoseksualisci sa nienormalni....

 • kazimierzodnowiciel76

  www.polishclub.org/2015/09/07/dr-jerzy-jaskowski-homoseksualizm-a-rtec-nauka-oparta-na-dekretach/

 • pawelooss

  Ojej, to chyba już zbyt wysokie stężenie szurostwa, nawet jak dla mnie. Wysiadam...

  Co do zamieszania z Braunem, to raczej podbijanie stawki i walka o miejsce biorące.

 • kazimierzodnowiciel76

  Powiedzmy sobie szczerze iż homoseksualiści istnieli zawsze ale patrząc na to z punktu widzenia biochemii to jednostki takie to nieudany eksperyment pt nazwą homo sapiens, tzn ze względu na preferencje do tej samej płci nie pozostawiają swoich genów dalej i na tych osobnikach kończy się ileś set tysięcy lat ewolucji. W obecnych czasach mamy do czynienia z po pierwsze zwiększeniem się ilości osób homoseksualnych a po drugie z nachalną propagandą próbująca wmówić iż homo=hetero. Polecam zapoznać się z eksperymentem Calhouna pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhouna
  takie uderzające podobieństwo do fazy 3 stagnacji z tego eksperymentu.
  Jeśli społeczeństwo a w zasadzie ludzkość ma przetrwać to naturalnym staje się wspieranie takich zachowań które powodują iż możliwy jest dalszy rozwój społeczeństwa a to mogą mu zapewnić tylko związki heteroseksualne stąd też norma to tata i mama i dzieci a wszystko co odbiega od tej normy jest nienormalne co nie znaczy iż nie mogą żyć sobie tacy ludzie. W naszej kulturze w przeciwieństwie do np Islamu gdzie karze się śmiercią homoseksualizm jest tolerancja do tego typu związków ale znowu nie twierdźmy iż to jest norma bo nie jest. Odnośnie tego czy homoseksualizm to genetyka czy też inne rzeczy jak wpływ środowiska, wpływ trucizn na mózg czy innych czynników ( jakiś czas temu przeczytałem książkę odnośnie wpływu bakterii jelitowych na nasze zachowanie takie jak depresja, cukrzyca. To okazuje się iż jeśli tylko wyprzemy z naszych jelit jeden rodz bakterii a udanie wprowadzimy inny rodzaj bakterii to okazuje się iż możemy być wyleczonymi z tych dolegliwości. Niestety przebadano raptem kilka tych bakterii na kilka tysięcy- oficjalnie brak funduszu był powodem zaprzestania dalszego badania- ale już to pokazuje iż w XXI wieku dalej więcej nie wiemy jak wiemy). Dwieście lat temu nie było chorób przewlekłych a obecnie prawie połowa populacji cierpi na nie, kiedyś autyzm był bardzo bardzo rzadki dzisiaj wg prognoz z USA do 2050 roku w samych USA połowa dzieci to będą dzieci autystyczne. Im więcej poznajemy tym dochodzimy do stwierdzenia Sokratesa wiem że nic nie wiem.

 • pawelooss

  > ze względu na preferencje do tej samej płci nie pozostawiają swoich genów dalej i na tych osobnikach kończy się ileś set tysięcy lat ewolucji.
  Nie kończy się, bo w każdym następnym pokoleniu jakiś % osobników rodzi się nowo homoseksualnych. Poza tym, patrząc utylitarystycznie, to nawet w naturze takie osobniki nie są nieprzydatne. Fakt, że swoich dzieci mieć nie mogą, ale wśród niektórych zwierząt wykazano, że wówczas stają się... opiekunami domowego przedszkola(!). Czyli wykonują usługi opiekuńcze na rzecz całego stada, gdy rodzice np. polują, wydatnie zwiększając szansę na przeżycie całej populacji.
  Pozostałą część wypowiedzi trudno zaś traktować inaczej niż: aaa, nienawidzę gejów, więc zaraz sobie wynajdę jakieś pseudonaukowe teorie, żeby mieć coś na swoje usprawiedliwienie, a nie musieć się przyznawać przed sobą, że jestem zwyczajnym prześladowcą, którego kole w oczy inny styl życia jakichś tam ludzi.
  Eksperyment Calhouna ma taką samą wartość jak Szczurzy Park, w którym usiłowano udowodnić, że jak się pozamyka gryzonie i da im do picia morfinę, to się od niej uzależnią. Czyli zerową.

 • pawelooss

  Proponuję wrócić do tematów wyborczych.

  Polska Fair Play: Jedziemy dalej! Rejestracja komitetu, zbiórka podpisów, interaktywne PRAWYBORY
  No proszę, zaczynałem się już powoli wkurzać na brak konkretów ws. jakichkolwiek kandydatur, a zostałem zaskoczony całkowicie, ponieważ okazuje się, że wystartować będzie mógł KAŻDY. :D
  Nie przypominam sobie, by którekolwiek ugrupowanie urządzało otwarte prawybory (poza PO w prezydenckich w 2010 r.). Dla mnie to istny game changer i kolejny powód do mocnego wsparcia tego ruchu!

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Ja sie kiedya zabije bo odnowiciel i jego koledzy dzien w dzien mnie szkaluje
  jestem nieudanym eksperymentem. Gownem nie wartym zycia wedlug nich

 • Gość: [karmon90] *.centertel.pl

  Partia Libertarianska, Demokracja Bezpośrednia i Piraci mieli w 2014 przed wyborami do pe prawybory w internecie.

 • Gość: [Spot rozesmiany] *.centertel.pl

  Najbardziej mnie bawi strasznie tym ze ludzie pomra

  Ile lat z 1 miliarda to 8 podskoczylo 50? Dalej zachecajmy do rozmnazania dawajmy 10 tys plus to niedlugo bedzie nas 100 miliardow i nie geje a trump z putinem beda nas zabijac

  Moim zdaniem ani nie wolno zakazywac sie rozmnazac ale tez zbytnio zachecac

  Bo moim zdaniem raczej grozi przeludnienie. Wiec nawrt setki milionow gejow nie zagrazaja

  Za to nienawisc i wyzwiska zagrazaja
  Mam dzisiaj kurewnego dola
  szukam tu newsow i po raz enty odnowiciel nazywa mnie ekspery mentem nieudanym

  Mnostwo gejow popelnia samobojstwa
  nie przez po, psl sld razem
  ale przez wyzwiska pisowcow narodowcow korwinow
  mowa nienawisci zabija

  Apeluje odnowiciel napisz do brauna i innych z konfederacji by przeprosili za lata szkalowania homoseksualistow i od dzis wszelkie wyzwiska spotykały sie z ostra krytyka

 • pawelooss

  Dzięki @karmon90, tak myślałem, że może oni (bo kto jak nie ci?), ale nie byłem pewny.

 • kazimierzodnowiciel76

  @pawelooss jak dla mnie to każdy może sobie żyć jak chce w swoich 4 ścianach i jeśli lubi to wyprawiać orgie, sadomaso, wymieniać partnerów ( swingersi ) to jego sprawa itp ale tak jak zaznaczyłem w swoich 4 ścianach i do póki to ludzie robią po cichu to nikt tych zboczeń nie piętnuje bo to nie jego sprawa jak ktoś żyje ale jeśli te osoby zaczynają wchodzić w przestrzeń publiczną ze swoją preferencją seksualną i domagać się zrównania swoich zboczeń/perwersji itp jako czegoś zupełnie normalnego i dodatkowo domagają się informowania małych dzieci o tym to jest nic innego jak propaganda seksualna która musi zostać stanowczo odrzucona. Ale mamy obecnie tendencję iż w każdym serialu zagranicznym musi być osoba homoseksualna musi być czarna czy inaczej mówiąc z mniejszości i generalnie serial musi być politycznie poprawny. Tak więc jest urabianie opinii aby zaakceptowała to iż tak być musi i basta.
  O wymieraniu puli genetycznej to chodzi mi o to iż praprzodek przeżył polowanie na mamuty kolejny wędrówkę ludów itd prapradziad przeżył powstanie styczniowe dziadek walczył w II wojnie światowej a wnuk obecnie zdecydował iż będzie gejem i cała ta historia kończy się na nim ( jeśli jest jedynakiem ). Czyli cały ten wysiłek trwający setki tysięcy lat kończy się na tej osobie homoseksualnej, więc z pkt widzenia biologii - jest to nieudany eksperyment. Pisałem iż osoby homoseksualne były i będą i nic tego nie zmieni. I o ile w Europie ponad 100 lat temu homoseksualizm był karany o tyle obecnie panuje tolerancja ale w krajach muzułmańskich dalej karze się śmiercią jeśli się przyłapie takie osoby. Niestety w Europie obecnie doszło do wahnięcia wahadła w drugą stronę i wymyślono kary za mowę nienawiści gdzie oprócz Żydów umieszczono również i homoseksualistów i paradoksy są takie iż dając w mordę komuś dostać można mniejszą karę jak zwyzywając Żyda czy osobę homoseksualną.
  Obecnie osoba biała heteroseksualna ma utrudnioną karierę ostatnio odrzucono podanie białego Anglika gdyż w angielskiej policji poszukują obecnie osób z mniejszości etnicznych ( odgórny plan rządu ) osoby homoseksualne plus osoby które już pracują w policji ale chcą zmienić wydział aby czasami nie odeszły bo brakuje obecnie tak kilka tysięcy policjantów. I gdy jego kandydatura została odrzucona to się wziął odwołał i sprawa jego stała się głośna bo wystąpił w TV. Więc z tą tzw dyskryminacja to jest różnie. Na pewno im niżej tzn na podwórku każdy rodzaj inności był jest i będzie wyśmiewany i nie należy jakoś specjalnie podchodzić tylko odnośnie osób homoseksualnych.
  Prawybory dobra rzecz ale gdy ma się już partię a nie kto chce to startuje bo to za duże ryzyko jest iż partię mogą przejąć jakieś dziwne osoby. Dodatkowo prawybory to domena jednomandatowych okręgów wyborczych, a przy liście to trochę bez sensu jest. Lubię Gwiazdowskiego i dopinguję mu aby udało się zrealizować mu plan reformy systemu podatkowego ( taki jest jego cel sam to powiedział że chce być zapamiętanym jako człowiek który zreformuje podatki ) natomiast mam lekko ograniczone zaufanie to Bezpartyjnych Samorządowców ( nie skreślam ich od razu ale wiem iż jak ktoś w polityce jest już sporo czasu to już dawno dziewictwo stracił cokolwiek to by miało znaczyć w tej sytuacji ).

 • pawelooss

  > Dodatkowo prawybory to domena jednomandatowych okręgów wyborczych, a przy liście to trochę bez sensu jest.
  Niby czemu? Przecież tę dziesiątkę kandydatów też trzeba jakoś wybrać z np. setki chętnych. A więc nie ma to jak zastosować w praktyce swój własny postulat. Lepsze to niż narzucanie z góry.

  > natomiast mam lekko ograniczone zaufanie to Bezpartyjnych Samorządowców
  Ja też, ale tymi prawyborami będzie się dało właśnie ten ich wpływ zrównoważyć. Bo nie będą narzuceni.

 • kazimierzodnowiciel76

  wiesz jako nowy podmiot to nie wiem czy będzie aż tylu kandydatów i będzie z czego wybierać ale zobaczymy zawsze to więcej wolności ;)
  a dzisiaj oficjalnie do Konfederacji doszli Kresowiacy plus Akademia Patriotów Zbigniewa Jarząbka ( już sobie darował KNP był nawet przez jakiś czas którymś v-ce prezesem) oraz stowarzyszenie Zdrowy Rozsądek reprezentowanej przez Halszkę Bielecką. Dodatkowo Liroy dzisiaj przeprowadził konferencję prasową odnośnie doprecyzowania małego świadka koronnego czyli zlikwidowania patologii w używaniu informacji jakie skruszeni przestępcy przekazują sejmlog.pl/piotr-liroy-marzec-maly-swiadek-koronny-bonus-rpk/#.XIpe-7nZcgA.facebook a ciekawe ile z tego puszczą w TV bo sporo mikrofonów tam było hehe

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Odnowiciel kolejny razmnie nazwales nieudanym eksperymentem

  Dostane za to bana, ale musze ci to powiedziec jestes zlamanym chujem i dowodem na to, ze trzeba chronić polityke przed ekstremami. Teraz juz wiem czemu Jurek czy gwiazdowski nie pojdzie nigdy z korwinem i ruchem narodowym. Owszem mieliby moze wieksze szanse na przekroczenie progu, ale nie mogli by spac wprowadzajac wychowankow brauna czy Michalkiewicza
  taki odnowiciel w sejmie mowiacy do rabieja, czy biedronia nazywajac go z mownicy eksperymentem. Pis jest durny, ale przy was to swieci ludzie

 • pawmak

  Przecież to zdaje się wg tej karty rodzice mają decydować, czy posyłają dzieci na dane zajęcia, czy nie. No i umówmy się, nie każdy rodzic jest czy odpowiednio kompetentny, czy też pozbawiony skrępowania, żeby mówić o niektórych rzeczach, więc dobrze, jeśli ma na co posłać dziecko. Jest WdŻwR, a czym się od niego zapisy z tej karty różnią, to nie wiem, nie zgłębiałem tematu. Może to ma być w ramach tych lekcji, tylko tematy są bardziej narzucone.
  Cóż - starego kawalera czy pannę też można nazwać nieudanym eksperymentem. Natomiast jeśli są opcje, żeby można było wyjść z homoseksualizmu i jest to jakaś porządna naukowa terapia, to jak najbardziej powinna być możliwość korzystania z nich, a nie tak jak chce tego "wolnościowa" Nowoczesna, zakazywać tych terapii.

  W PO były prawybory w 2001 roku. W 2010 to tylko dwóch kandydatów na jednego kandydata (acz zawsze). Kukiz w 2015 psioczył, że jest taka głupia ordynacja, że nie wszyscy mogą kandydować, bo jest za mało miejsc - ale prawyborów nie zrobił, tylko komisje ustalały, kto ma kandydować.

  Jedność Narodu zarejestrowała komitet. Trudno powiedzieć, ile jest tam z tych znanych b. LPR-owców, co wcześniej. No i Związek Słowiański wcześniej zarejestrował - ale w 2009 też i żadnej listy nie było (a sam Kononowicz miał startować).

 • kazimierzodnowiciel76

  w myśl zasad biologicznych każdy gatunek dąży do rozrodu celem przekazania swojej puli genetycznej oraz do powiększania swojej przestrzeni życiowej ( nie mylić z III rzeszą ) . Więc każda jednostka która decyduje się na celibat, związek homoseksualny czy też życie jako singiel/ka ( seks owszem ale nie potomstwo ) to defakto kończy swój żywot jako ostatni przedstawiciel swojej długiej linii przodków, więc z pkt widzenia biologi taka jednostka okazała się takim ślepym zaułkiem. Dlatego też za czasów Oktawiana Augusta ( jeśli dobrze pamiętam ) wprowadzono specjalny podatek dla singli celem doprowadzenia czy też zmuszenia do ożenku i prokreacji nowych rzymian. A problem był poważny gdyż kilku szanowanym i zasłużonym rodom groziło zniknięcie gdyż ostatni potomkowie nie byli zainteresowani przedłużeniem swojego rodu. W monarchii najważniejszym zadaniem króla jest zapewnienie przedłużenia monarchii czyli posiadania dziedzica z prawego łoża.
  Odnośnie użycia przeze mnie określenia nieudany eksperyment to my wszyscy jesteśmy takim eksperymentem z tym że większość z nas dalej kontynuuje go poprzez posiadanie potomstwa a niektórzy stwierdzają iż oni dalej w tym nie będą uczestniczyć. Kto ma rację ? okaże się po śmierci gdy się przekonamy o co tak naprawdę chodziło na tej ziemi, jaki był cel tej "gry" czyli naszej obecności tutaj.

  www.facebook.com/BarbaraNowakMalopolskiKuratorOswiaty/videos/253579255570494/ nie mogę znaleźć innej wypowiedzi tej kurator oświaty która opowiadała krok po kroku w jakim wieku dziecko ma się dowiadywać jakich rzeczy itp
  powiem tak dziecko gdy zainteresuje się tematem bo akurat dojrzeje na tyle iż poczuje już te wezwanie to już znajdzie sobie sposób jak się dowiedzieć NAS nikt tego nie uczył a jakoś sobie daliśmy radę więc nie ma co tak przesadzać. Ale jest jedno bardzo istotne niebezpieczeństwo gdy zaczniemy zbyt szybko wprowadzanie w tajniki seksu to może doprowadzić do sytuacji iż seks stanie się obsesją i celem samym w sobie prawie jak uzależnienie w które i dorosłym łatwo wpaść a co dopiero dziecku które nie ma jeszcze wyrobionego systemu obronnego a wchłania wszystko co mu się mówi. Więc tak jak mówiłem jedynym rozwiązaniem byłoby zlikwidowanie państwowej edukacji i pozostawienie tego w gestii rodziców. Wtedy każdy pośle tam gdzie podpowiada mu własne życiowe doświadczenie.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  ciekawe na czym mialaby polegac terapia antyhomo
  wysylaliby prostytutki w ramach nfz, zeby przypadkiem gej nie powiedzial, ze kasy nie ma

 • kazimierzodnowiciel76

  Spot tak z ciekawości byłeś kiedyś z dziewczyną i czy uprawiałeś seks z jakąś kobietą ? jeśli tak to co takiego faceci robią "lepiej" że odrzuca Cię bycie z kobietą. Czy może wszystko sprowadza się do tego czegoś między nogami ? bo jeszcze jest jedna rzecz która mnie ciekawi czy Wy się wymieniacie raz na górze jeden raz drugi czy jeden z partnerów odgrywa rolę tylko pasywną a drugi aktywną ? Kiedyś w mojej pracy pracował jeden gej ale nigdy nie byłem z nim na tyle zaprzyjaźniony aby się o te sprawy wywiedzieć a skoro Ty ciągle opowiadasz o swoim homoseksualizmie to może się podzielisz jak wygląda ta sprawa seksu u Ciebie ?

 • pawmak

  Są jakieś granice panie Odnowiciel, upominam.

 • kazimierzodnowiciel76

  pawmak skoro już mi przykleiliście łatkę homofoba to chociaż niech się dowiem czegoś interesującego dla mnie. Dodatkowo nie ja w 99 % postów pisze o swoich preferencjach seksualnych więc ja teraz tylko dopytuje o konkrety ;) Jak Spot nie będzie chciał podzielić się tymi informacjami to trudno, od tego życie się nie zawali ;) bo kto wie może my wszyscy jesteśmy homo tylko tego nie wiemy bo nie spróbowaliśmy ;) a tak informacja z pierwszej ręki może rozjaśnić wiele ;)

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Wiesz. Geje sa czesti zadbani i wrazliwi
  raczej rzadko za przeproszeniem podoba im sie gruby facet z wasem

  Wlasnie dlatego nigdy juz nie zaglosuje na korwina, wole po nawet z aferami, bo oni do lozka nie wchodzą

 • pawmak

  PO chyba jako pierwsza partia ogłosiła wszystkich kandydatów do PE.
  300polityka.pl/live/2019/03/15/zarzad-krajowy-po-rekomenduje-kandydatow-na-listy-do-pe-lista/
  Jak dla mnie najlepiej wygląda lista na Śląsku - oprócz Buzka są m.in. Olbrycht i Plura, mógłbym tam rozważyć na nich głos. Ale w żadnym innym okręgu chyba nie - chyba nawet w małop.-święt. bym proferował Jarubasa niż Sonika (acz bym się może zastanowił). W tym okręgu ciekawostką jest Cyrański - poseł do tej pory niezrzeszony, kiedyś prawego skrzydła Nowoczesnej.

  SLD ma niby 3 jedynki, ale 2 z nich to osoby tak naprawdę dawno niezwiązane z partią, więc mówi się, że partia ta niewiele dostała. Raz, że i tak więcej niż Nowoczesna (chociaż .N ma klub w Sejmie, a SLD żadnego posła), dwa, że skoro to nominaci SLD, to chyba wstąpią do S&D w PE. No ale zawsze lepsi bezpartyjni i fachowi postkomuniści o poglądach w tej chwili niemal centrowo-liberalnych niż partyjniaccy. Hübner też taka była, zresztą już nie kandyduje.

  @ Odnowiciel
  Ja nic nie przyklejałem, proszę mi nie wmawiać. A Spot może i pisze o orientacji, ale nie o szczegółach i coraz bardziej żenuje to, co wypisujesz.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Rabiej "Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, a na koniec adopcję dzieci" Dobrze, że nazywamy sprawy po imieniu.----"Za M. Palde Przedziały poparcia w dwóch eurowyborczych sondażach z końca pierwszej dekady marca (zdecydowani wyborcy):

  pisor 35,5%-42,5%
  KE 37,5%-39,5%
  wiosna 7,0%-12,0%
  KUKIZ15 5,0%-7,5%
  partiarazem 0,5%-4,5%
  KONFEDERACJA_ 3,0%-3,5%

  @P Z Poparciem Plury to chyba żartujesz. Facet sporą część publicznej aktywności spędza na dokuczaniu Polsce i wyrażaniu pogardy dla naszej kultury. Aktywnie wspiera też typów z RAŚ w ich wyjątkowo wrednych działaniach exemplum wpolityce.pl/polityka/170107-posel-po-marek-plura-oddal-hold-zolnierzom-niemieckim-ktorzy-napadli-na-polske-w-1939-r-na-cmentarzu-oczywiscie-w-towarzystwie-szefa-ras Dla takich polityków nie powinno być miejsca. Mam nadzieję, że wyborcy pozbawią MP mandatu.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  @P Odnośnie wiki, to by była jasność ja naprawdę rozumiem, że tworzenie hasła dla każdej mikroorganizacji byłoby błędem, chodzi jednak o w miarę obiektywne i jednolite kryteria. Swoje strony ma nie tylko Nowa Lewica, ale i Unia Lewicy, Biało Czerwoni Partia Piratów i wiele innych kanap. R11L miał za przywódce encyklopedycznego Kowalskiego a struktury partii aktywnie tworzy encyklopedyczny choć mały protestancki kościółek. Może więc jednak zasługuje na notkę (choć nie w zaproponowanym kształcie)? Jeśli chodzi o RN, to hasło przywrócono dopiero po licznych interwencjach. W czasie, gdy organizacja działała już od dawna (fakt, że bez sądowej rejestracji) zrzeszając liczne encyklopedyczne postaci i organizacje a jej obecność komentowały mainstreamowe media, wikipedyści konsekwentnie udawali, że jej nie ma. Argument braku startu w wyborach był o tyle naciągany, że po powstaniu RN po prostu długo nie było żadnych wyborów.Dla odmiany .N, Wiosna czy KE na hasło zasłużyły jeszcze przed rejestracją. Prawdziwą pretensję mam jednak do polskich wikipedystów za hasło "Mao Tse Tung". Nie wiesz, czy można wystąpić z jakimś protestem?

 • pawmak

  Każdy może edytować albo zgłosić uwagi w dyskusji hasła, albo zgłosić błąd w haśle na specjalnej stronie. Co do RN, to wtedy, kiedy on nawet nie chciał się rejestrować, tylko był całkowicie nieformalny, to jaka była podstawa? Zarejestrował listy do PE, to od razu jako komitet dostał hasło, proste. Unia Lewicy przepraszam, ale miała wicepremiera, a Biało-Czerwoni koło poselskie (koło jest zawsze ency). Polska Partia Piratów nie ma osobnego hasła, jest tylko sekcja o niej w zbiorczym haśle o wszystkich Partiach Piratów. W Ruchu 11/11 (liczącym zresztą ponoć 50 członków) nie było nikogo ency poza Kowalskim, który zresztą nie nabył encyklopedyczności jako jego działacz - gdyby to ta partia wystawiła go na prezydenta, to byłoby ok (tak jak dzięki kandydaturze Pyszki ency jest ONP-LP). Oczywiście po rejestracji listy do PE hasło będzie przywrócone (w tej czy innej formie, bo było usunięte już wcześniej).

  Plura jest bardzo konserwatywny, a reszta to już kwestia podejścia. To że skądinąd bardzo niskich lotów portal go hejtuje, to nie znaczy, że Plura ma jakieś złe intencje. Pewnie bym nie zagłosował, ale nie mój okręg, nie interesuję się bliżej. Co do Rabieja, to wyrażał jedynie zdanie prywatne, nawet nie Nowoczesnej, więc guzik jest jasny.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Plura ma bogate portfolio paskudnych zachować i wypowiedzi polskatimes.pl/plura-polak-sarmata-to-dla-mojej-rodziny-twor-kulturowo-obcy/ar/983 (serio "Pan Tadeusz: to "paranoja"?" wpolityce.pl/spoleczenstwo/256707-eurodeputowany-po-marek-plura-publicznie-zazadal-wprowadzenia-w-polsce-niemieckiego-dnia-wypedzonycho

  A Rabiej, no cóż reprezentuje KE czy nie?

  Co do wiki, to mamy jeszcze taki smaczek jak Polska Partia Posiadaczy Magnetowidów. Co do RN, to jednak historia hasła prezentuje się troche inaczej niż piszesz.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  wiadomosci.radiozet.pl/Polska/PiS-juz-nie-dominuje-w-wyborach-do-PE.-Najnowszy-SONDAZ-Rz

  nie wiem, czy bylo

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  ja startuje z ruchem 13 listopada i tez nie rozumiem, czemu nie mamy wpisu...

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  ten oko press to jakas powazna sodnazownia, czy zmyslone jak ewybory?

 • pawmak

  Oko.press to nie jest sondażownia. A co w ewyborach jest zmyślonego?

  @ ab.
  No jeszcze KE w wypowiedz Rabieja mieszaj...
  www.salon24.pl/u/jflibicki/942083,krotka-odpowiedz-pawlowi-rabiejowi
  To znaczy jakie jest stanowisko KE w tej sytuacji? :D
  Na wikulcu artykuł o PPPM znajduje się na zasadzie ciekawostki (można powiedzieć historycznej), a nie z powodu jej osiągnięć. Utrzymał się po dyskusjach:
  pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Poczekalnia/artyku%C5%82y/2013:10:18:Polska_Partia_Posiadaczy_Magnetowid%C3%B3w
  pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Poczekalnia/artyku%C5%82y/2013:12:10:Polska_Partia_Posiadaczy_Magnetowid%C3%B3w
  Co do RN, nic się nie prezentuje inaczej. Przed 9 kwietnia 2014 wszystkie wersje hasła były usuwane jako nieency - którąś z tych wersji owego dnia (po rejestracji list) osobiście odtworzyłem - wówczas w historii wyświetlają się też wersje odtworzonej strony sprzed jej usunięcia.
  Nie wiem, na co link do info o łódzkich zakładach pogrzebowych, ale co do kolejnego artykułu z przemądrej wpotylicy, to jednak spojrzenie na kwestię narodów w kontekście historii może być różne i każdy ma prawo mieć zwłaszcza takie, jakie zostało w nim ukształtowane - ale jak powtarzam, nie zgłębiałem tematu.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Coś dziwnego się stało z tym linkiem polskatimes.pl/plura-polak-sarmata-to-dla-mojej-rodziny-twor-kulturowo-obcy/ar/983312 Zresztą popisów tego szkodnika jest więcej

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  mowilem sto lat temu
  zmyslone ankiety uliczne

 • pawmak

  Ale szanse Ruchu Palikota na wejście w 2011 pierwsi tymi sondami przewidzieli.

  Wskazywanie, jaka jest jedyna słuszna wersja patriotyzmu, a jaka jest skandaliczna, wygląda bardzo niedobrze.

  A bon oświatowy to bynajmniej nie tylko Korwin popiera, ale też dawno temu mówił o nim Gowin (zdaje się jeszcze w Platformie), no i Kukiz'15 za nim jest.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @P Rozumiem, że nie jesteś zdolny zmienić zdania dla zasady i Plurze jesteś w stanie wybaczyć każde świństwo i skandaliczne zachowanie. Serio warto bronić postępowego hejtu na "Pana Tadeusza" i wspierania wrednych działań RAŚ? ----Kłótnia w KE po wypowiedzi Rabieja nczas.com/2019/03/16/goraco-na-lewicy-ostra-riposta-polityka-psl-pawel-rabiej-moze-sobie-adoptowac-mozg-a-potem-psa/

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Musze to napisac. W czasiegdy spacerowalem stoch kolejny raz zawalil nam druzynowke
  Uwazano to za mit, a ostatnie dwie druzynowki stoszek koncertowo zepsul

  Palikot 2011 sondaze byly chwile przed na granicy progu
  mamy 2019

  Kobayashi krol kto oprocz niego wygrywal conajnniej raz w kazdym miesiącu listopad-marzec. Nawet malysz tego nie dokonal

  A malysz jest najlepszym skoczkiem tylko nie piszcie o Mattim n. Bo o istnieniu tego kryminalisty chxe zapomniec. Wiele kobiet odetchnelo z ulga jak marl. Wtonie szamba na skijumping.pl znalazlem kilja zbieznych z moim zdaniem. Ze gdyby nie sukcesy sportowe bylby nazywany zwyrolem
  i według tego powinno sie okreslac ludzi a dopiero potem sukcesy. Ja sie dogralem na jednej plycie, nie jestem znany

  Bredze czesto ostatnio ale tez wyrazam krzyk rozpaczy. Usunalen Twittera ze smutku

  Ja czesto wyzywam kobiety, bo niszcza ciala przez tatuaze i pala
  znajdzcie mi mloda dziewczyne bez tony makijazu, bez tatuazu kazdy jest gwałtem na ciele bo nisZczy dzielo stworzenia i niepalaca

  Ale ja zadnej nie bilem i nie wyskocze do niej z nozem. Jak mnie jakas zostawila to plakalem taki jestem wrazliwy a nykanen robil tonotorycznie

  To o mnieswiat powinien pamietac

 • pawmak

  Na pewno Schmitt tego dokonał w sezonie 1999/2000.
  No przez Stocha (także Johanssona) miałem realnie najgorsze możliwe typowanie :/ Pierwszy sezon, co nie walczę o wygraną w żadnej klasyfikacji i trzeba szczęścia, żeby w ogóle nie okazał się najgorszy z tych 7.
  Jeju, żeby tak jutro Tkaczenko i Learoyd dali radę zdobyć punkty PŚ...

  @ ab.
  Nie wiem, co jest wredne i nie interesuję się tematem, a bronię nie hejtu, tylko przed hejtem, bo pod wpływem samego hejtu trudno, żebym zmieniał zdanie. Plura uważa, że jest patriotą, tylko nie odpowiada mu narzucanie jedynie słusznych lektur i nie powiedziałbym, że to ma być skandal. Lektury to nie jest Pismo Święte ani katechizm, ani nawet konstytucja.

 • pawmak

  I jeszcze Schlierenzauer w sezonie 2012/2013. 4 lata wcześniej też był blisko, bo wygrał drugi konkurs w sezonie, ale to już był grudzień, a gdyby to był listopad, to wtedy też by mu się udało. Nie mieli szansy, ale być może tylko dlatego tego nie dokonali: w sezonie 1991/1992 Nieminen - wygrał inaugurację PŚ, ale ona była 1 grudnia, a wygrywał we wszystkich miesiącach; właśnie śp. Nykänen - w sezonie 1982/1983, też zaczynającym się w grudniu; Goldberger w sezonie 1994/1995 - sezon nie tylko zaczął się w grudniu, ale skończył już w lutym - ale też wygrywał we wszystkich miesiącach.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Grzegorz Braun o wywiadzie z Godek :nominuję funkcjonariusza Mazurka w plebiscycie bydlak tygodnia---Ponoć Agrounia ma wesprzeć Konfederację.---Co do Plury to nie chodzi o niuanse w liście lektur. Poseł shejtował klasykę polskiej literatury pisząc o "zaścianku" i "paranoi" sugerując na jednym wdechu, że szkolna dziatwa powinna uczyć się wierszy niemieckich poetów. Takiej wypowiedzi nie da się bronić, podobnie kogoś, kto chciałby rozebrać Bazylike Mariacką, żeby na jej miejscu postawić supermarket, nie sposób usprawiedliwiać mówiąc, że to przecież tylko rozważania o urbanistyce. Publicznego składania kwiatów na grobach okupacyjnych oddziałów też nie da się usprawiedliwić. Być może nie znałeć Pury z tej strony, ale mając wiedze chyba nie warto upierać się przy obronie kogoś takiego.

 • pawmak

  Nie, nie zagłosowałbym. Tylko krytykuję plucie (bo tak się to określa) na kogoś, kto po prostu ma kontrowersyjne poglądy i użył mocnych słów. Świętość to żadna nie jest, a porównanie ze świątynią nie jest adekwatne.

  No Braun elegancja jak zwykle.

 • kazimierzodnowiciel76

  Braun powiedział dosadnie to co ja delikatnie napisałem iż rozmowa Mazurka to był poziom rozmowy Krzaklewskiego z Gembarowskim. W tej rozmowie Mazurek pokazał zero obiektywizmu dziennikarskiego. Każdy dziennikarz który prowadzi rozmowę polityczną i nie daje szansy na odp i co chwile przerywa to dla mnie taki dziennikarz to zero i nie ważne jakiej opcji to dotyczy bo tak samo bym pisał gdyby ktoś potraktował Ikonowicza do którego mi bardzo daleko albo Biedronia którego delikatnie mówiąc nie lubię ( nie za jego homoseksualizm ale pyszałkowatość ). Więc po tej rozmowie Mazurek stał się dla mnie takim "dziennikarzem" tylko szkoda bo lubiłem jego zaginanie polityków ale było to inteligentne zaginanie, gdzie ten wywiad z Godek to było poniżej jakiejkolwiek normy, żenada. Dlatego cieszę się iż są jeszcze politycy z jajami jak Braun którzy mówią jak jest bez owijania.
  @pawmak to będzie do Ciebie jeśli coś jest do dupy to przestań na siłę usprawiedliwiać tego kogoś tylko dlatego iż lubisz tą opcję, bądź choć trochę obiektywny gościu zachował się jak szuja więc nie ma co go usprawiedliwiać koniec kropka. Ja głosuję od dobrych 25 lat na projekty JKM ale uważam iż z niego nie jest żaden polityk i jeśli to nie wybory prezydenckie to nie głosuje na niego bo uważam iż już dawno powinien przejść na emeryturę. To JKM swoimi głupimi wyskokami to o kobietach to o Hitlerze ( sławetny protokół 1 % ) doprowadził do sytuacji iż w Polsce nie ma normalnej wolnościowej siły ale nie będę go bronił bo gada głupoty. Ty zaś tylko dlatego iż ktoś jest z PSL czy PO to na siłę starasz się przekonać iż wcale nie było to takie złe itp proszę Cię o przemyślenie tego postępowania. Bo każdy z nas ma wyrobione poglądy i raczej nikt nikogo nie przekona do swoich racji ale na siłę próba mówienia iż białe jest czarne i na odwrót to sorry ale my nie jesteśmy jakieś przedszkolaki. I nie bierz tego tak personalnie jak Spot moje posty, to tylko dobra rada.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Polexit został oficjalnie zarejestrowany jako partia (wcześniej były problemy formalne). Jednoczesnie partia wyraźnie zajęła się zbiórką podpisów www.rp.pl/Wybory-do-PE/190309534-Chcesz-pracowac-w-komisji-Twoje-dane-trafia-do-partii-Polexit.html ---- @P Oczywiście o kanonie lektrur można rozmawiać, a do zachwytu nad poezją Mickiewicza nikt nie jest zobowiązany. Tym nie mniej Mickieicz i Sienkiewicz to część naszej tożsamości, a ich dorobem pomógł na przetrwać w czasie rozbiorów. Facet, który na dzieła tak waznych twórców bluzga domagając postulujac zastąpienie ich niemieckim autorem skreśla się z listy ludzi, z którymi można rozmawiac. Istnieje grupa ludzi zakompleksionych, których polskośc uwiera i w ramach wolnosci słowa musimy ich tolerowac, ale na pewno nie godiz się ich anzwywać patriotami (nawet o odmiennej wrażliwosci).

 • pawmak

  Nie zgadzam się tylko z taką zapiekłością prawacką i nie z powodu opcji, bo PO nie jest moją opcją. Facet żadnej świętości nie obraża. A jak ktoś woli takich "patriotów"-s..., to niech sobie woli.
  oko.press/polscy-nacjonalisci-o-mordercy-50-osob-w-nowa-zelandia/
  Marsz Niepodległości, no no...
  Jednoznacznie można skrytykować język Plury, ale zwolennicy hejterskiej prawicy akurat mają co do tego najmniejsze prawo.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Patryk Jaki ma być trójką w okegu Małopolska-Świętkrzyskie. Oficjalnie ogłosi to jutro.---Moim zdaniem Kaja Godek powinna zacisnąć zęby, bo na wojnie z Mazurkiem może tylko stracić. Tymczasem moim zdaniem pomimo wpadki z REvsRUE w czasie wywiadu poradziła sobie całkiem nieźle, zwałszcza, jeśli weźmiemy poprawkę na fakt, że nie jest doświadczonym politykiem.

  @P Naprawdę najwyraźniej wystarczy skrytykowac kogoś z PO za konkretne działania, by zostać "zapiekłym prawakiem". Tymczasem nie ma sensu tak się gimnastykować, by bronić pisania z wystudiowaną pogardą o najważniejszych dziełach naszej literatury i wspierania RAŚ w szkodliwych (najdelikatniej rzecz ujmujac) działaniach . Nie wiem też skąd przekonanie, że "wolę" osoby dekalrujące poparcie dla zamachowca. Idiotów na forach internetowych rzecz jasna nie brakuje.

 • pawmak

  Bądź co bądź Marsz Niepodległości na oficjalnym profilu polecał jego manifest, powinno to dawać do myślenia. I każdy widzi, że nie doszło do zwykłej krytyki Plury, no ale nie ma jak zwykle sensu się nad tym rozwodzić.

  Jaki to ma start ogłosić przy Ziobrze, czyli wystartuje chyba jednak z rekomendacji Solidarnej Polski.

 • kazimierzodnowiciel76

  To trzeba być kompletnym ignorantem albo idiotą aby opinie chusteczka wie kogo przypisywać nacjonalistom. Problemem byłoby gdyby np Kowalski zaczął głosić takie poglądy bo jakby nie było był kandydatem RN na prezydenta albo jedna z bliskich osób JKM czy Berkowicz czy Wilk ale opinie chusteczka wie kogo nie wiadomo gdzie nie wiadomo czy nawet prawdziwe imiona itp więc dla mnie takie teksty to jak z tekstami o tzw polskim antysemityzmie gdzie u nas bez podpaleń synagog czy pobić społeczności żydowskiej to w prasie napisy jakieś na murach czy gdzieś tam uchodzą za takie wielkie przejawy postawy antysemickiej że tragedia a we Francji podpalenia synagog ataki fizyczne na Żydów i co i tam problemu nie ma bo Francja to tolerancja a Polska to ciemnogród. Tyle w temacie tego artykułu mam nadzieję iż pawmak nie utożsamiasz się z tymi bzdurami tylko tak na złość nam wkleiłeś ;)
  pawmak jest różnica między stwierdzeniem "Manifest terrorysty znika z Internetu." a Twoim twierdzeniem iż Marsz Niepodległości poleca manifest. W pierwszej wersji jest to tylko informacja a w Twojej wersji jest jakieś sugerowanie utożsamiania się ich z tym człowiekiem i jego manifestem. Nie tędy droga uważam iż każdy dorosły ma prawo do poznania motywów kierujących tym zamachowcem sejmlog.pl/manifest-zamachowca-z-christchurch-tlumaczenie/
  a to co znalazłem dzisiaj przypadkiem www.youtube.com/watch?v=S4BsCKvWyCU&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1zPhzokqaaU4HG2MDyTMwWrcvhBRYj6LAMX_DwaNEFFVtNrZ31Avvl5Sk może kolejna fałszywa flaga ... Jakoś trudno mi uwierzyć iż gościu działał sam. Bo gdy przeprowadza się szczegółowe dochodzenia to zawsze wychodzą jakieś związki czy to z USA armią czy CIA czy innymi służbami. Więc nie zdziwiłbym się gdyby i tak było w tym przypadku. Tym bardziej iż pierwszą rzeczą jaką ogłosiła premier było ??? rozbrojenie społeczeństwa. To zawsze tak wygląda czy w USA czy gdziekolwiek indziej jakiś atak po którym rząd ogłasza a parlament szybko uchwala nowe prawo obostrzające możliwość posiadania broni. Tak jakby eliminując broń legalną można było w jakiś sposób kontrolować nabycie nielegalne co jest absurdem gdyż zły człowiek zawsze znajdzie sposób aby kupić to co chce natomiast dobry praworządny obywatel który nie może kupić broni do obrony zostaje postawiony w trudnej sytuacji bo szanse jego na przeżycie takiej konfrontacji wynoszą zero, a mimo to wszędzie są te same odpowiedzi rządów zabrać broń mieszkańcom, uniemożliwić im samoobronę.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  idz sie lecz odnowiciel poki czas

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Ty nie masz pogladow ty negujesz wszystko

  Psychiatra zapisze ci odpowiednie leki bys nie mial halucyna cji

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Marsz niepodleglosci zalezy wiec zakazac skoro to potencjalni mordercy

  Bron zabija dopoki jej nie zlikwidujemy bedziemy zerami. Nie zyjemy w jaskiniacg i to ze usa morduje i nato dalej istnieja to najwiejszy skandal swiatowt

 • pawmak

  A jakie poglądy trzeba mieć, żeby popierać takie zamachy? Nacjonalistyczne, tyle że w skrajnym stopniu. Nikt tam nie napisał, że jacykolwiek politycy to popierają. Tak jak politykami nie byli (ale nacjonalistami owszem - a konkretnie neonazistami) pewni czciciele Hitlera z lasu. A jeśli chodzi o profil Marszu, no to nie wydaje mi się, żeby było to tam zamieszczone dla czystej informacji, czy ku przestrodze... Skoro kiedyś rzecznik MW powiedział, że są za separatyzmem rasowym albo że to brednia, że murzyn może być Polakiem, to różnych rzeczy można się spodziewać :P No ale w artykule jest napisane, że to nie na tym profilu były najgorsze komentarze, tylko na "znacznie bardziej skrajnych" (trudno, żeby je jeszcze promowali i tych debili).

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Mam nadzieje, ze biedron kukiz i konfederacja, ze kazdy z nich dostanie maksymalnie 4 procent i wypadnie z polityki. Biedron to kolejny, ktory zamiast ladnej nazwy wpierdziela swoje nazwisko
  chamskoscia zas dosiega korwina i kukiza. Najwyrazniej tez pozazdroscil palikotowi, ktory mial ruch palikota

  Oby nie byl znaczaca opcja tylko na jesien niech znika, albo bedzie jednym z wielu politykow czy to koalicji europejskiej, czy razem

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Jak bedziecie we wroclawiu odwiedzcie koniecznie kibelki w galerii arkady. Nie wiem czy cos zmienili, ale w swiatyni dumania jak chwile siedzisz bez wiekszego ruchu gasnie swiatlo. Bo nad kazda kabina jest osobne.

  Moze wy nie rozpatrujecie z kwestii psychologicznych polityki, a to blad
  najbardziej zakompleksieni politycy dodaja nazwiska do partii. Gdyby to byl jeden palikot to ciul, ale ziobro korwin biedron no i kukiz. Kazdy gra bardziej na nazwisko. To sa rzeczy wyniesione juz z dziecinstwa
  piekna wiosna
  Moglaby byc swiezosc, bo nie ma konfederacji czy ruchu w nazwie. Ale nie czyyam dzis ze to wiosna biedronia
  W takim razie beze mnie. Wole pis
  Zwykly pis bez kaczynskie go w nazwie. Palikotowi wierze bo zmienil nazwe na twój ruch
  tworzyl partie na szybko. Biedron mial czas, zreszta media go lubia
  bo.niby wesolek jest. Moim zdaniem sztuczny ten jego usmiech

  Mial akcje biedron z policja kiedys, musze sprawdzic w domu wygodnie co.i kto byl winny

  Mysle ze biedron uwaza wiek za kryterium polityczne, a to ze jakas rzeczniczka praw obywatelskich czy cos podobnego go.poprze to nix
  po prostu Spurek czy jak jej tam chce wejsc do pe

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Szacun dla kantyki, ze nie chce byc drugim mietusem
  Hula powinien skończyć poki cos ciula, jeden sezon w karierze mu tak naprawde wyszedl, ilu jednosezonowcow skoki widzialy

  Muranka - z niego nic nie będzie

  Zniszczol - ostatnia szansa

  Kot - albo zaczyna na czolowke znow albo tez koniec

 • marecki384

  Gadanie o skokach narciarskich na politycznym blogu :)
  Ciekawe ile będzie ogólnopolskich list do Europarlamentu (10 -12) czy więcej ?
  Na PIS nie mam zamiaru głosować bo to kato populiści.
  Ja najchętniej cofnąłbym czas i sprawił by Polska po II WS była w pełni niepodległym krajem z częścią Kresów Wschodnich i obecną granica Zachodnią
  Tak widzę granicę wschodnią ifotos.pl/z/qwqhnhx/

 • kazimierzodnowiciel76

  wracając na nasze podwórko to RPE zaprezentował listy do PE rpeu.pl/index.php/2019/03/18/komitet-wyborczy-ruchu-prawdziwa-europa-zaprezentowal-liderow-list-do-pe/?fbclid=IwAR2BYOkCUP8PGHoBIlvZzF1XHMStpr0u_CBa0YdBxLSXpQeXQkJWduADr9s
  ciekawe będzie poznać teraz całe listy PiS-u aby przekonać się ile swoich ludzi będzie miał tam ojciec dyrektor i na jakich miejscach. Bez wsparcia "imperium Rydzyka" nie mają żadnych szans ale mogą trochę namieszać w poparciu dla Konfederacji gdyż oba ruchy celować będą w elektorat pisowski.

 • Gość: [spot] *.centertel.pl

  Bedzie 5 list normalnych i 7 prawicowo kanapowych

  Cdaction wlasnie upada to z ciekawostek. W ostatnich numerach dali taki szrot, ze szok
  memorie dodali ale malo kto lubi przygodowki jak ja
  najgorsze jest to ze nie.umieja upasc z klasa. Ostatnie numery gazeta jest z papieru sniadaniowego i sie rozlatuje

  Gazety sa prawicowe czy lewicowe, ale przerazajace jest to ze nie tylko wsrod starszych ludzi ale i dorosli kupuja fakt i.super express. Gazetki oparte często na klamstwie a przede wszystkim. Na obrazkach. Obraza to moja inteligencję
  zastanawia mnie ciagle najwyzszy czas. Papierowy kupilem kilka numerow i dawal rade. A jak jest teraz?

  Bo portal nczas.com konfederacji to jest to samo co pudelek
  CZy zawsze tak bylo czy sie sprzedali? Trzeba mowic glosno o powiazaniach konfederacji
  a tu jest gorzej niz wsi
  konfederacja promuje chama wojewodzkiego, oszusta jackowskiego a nawet siostry godlewskie
  panstwo pod rzadami Korwina to panstwo kiczu

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Uzasadnij dlaczego chcesz zabierac te rejony
  Czy większe panstwo to bogatsze?
  mi sie wydaje ze slask chce byc wlasnym panstwem i jezeli jesteśmy wolnymi ludzmi to musimy dawac wolność innym
  inaczej stajemy sie zaborcami

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Ale bzdury
  straszenie gender bylo 5 lat temu
  a tu strasza tym i islamizacja europy, no to juz mogli do konfederacji dolaczyc, konfederacja ma szanse niestety

  Dziwie sie ze jurek sie wdal w taki sojusz, to juz lepiej byloby nie startowac
  a może wiekszosc ma takie poglady jak ci co startuja i Jurek odejdzie z polityki

  Ruch prawdziwa europa jest skandaliczny i dyskryminujacy

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. RPE to ciekawa sprawa. Jurek jest z pewnością wielkim nieobecnym, za to Piotrowski (teoretycznie najważniejsza postać ruchu) startuje z Lublina, co pozbawia go nawet teoretycznych szans na mandat, jako że aby zdobyć mandat w tym okręgu minimum 18% (jeśli nie więcej). Na Śląsku objawił się za to Hambura, któego jeszcze niedawno widywano w towarzystwie Brauna. Mandatów lista pewnie nie weżmie, ale może ściągnąć Konfederację pod próg.----@P Nie wiem, co "niezwykłego" było w mojej dość oczywiste w tych okolicnzosciach krytyce Plury. Najwyraźniej mając prawicowe poglądy muszę być hejterem z definicji. Przypomina mi to scenę z manify, kiedy prawicowy dziennikarz podszedł poprosić jedną z demonstrantek o komentarz do hasła na niesionym przez nią transparencie. W efekcie wściekłą dziewoja rzuciała się na pytającego próbując wyrwać mu mikrofon. Jak później wyjaśniła, że musiała się bronić, bo dziennikarz "agresywnie zaatakował ją przemocowym pytaniem" :-).

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  nczas.com/2019/03/18/czy-to-on-zostanie-najwieksza-gwiazda-big-brothera-radek-palacz-przed-programem-zmienil-sie-nie-do-poznania-foto/

  kolejny powod by nie glosowac na konfederacje

 • kazimierzodnowiciel76

  Przemysław Witkowski na facebooku o RPE
  Markojurkowe katoszury, nieformalnie stowarzyszone z prezesem Jarosławem, co to powstały, żeby uwalić w maju Konfederację Targowicką i dostać za to miejsca na jesień na listach PiS do Sejmu, przedstawiły jedynki swych list do Europarlamentu. Prawda, jakie to proste? :)
  Adam Wielomski w tym samym mniej więcej czasie też na facebooku i też o RPE
  Klasyczny rebus: jak być przeciwko Unii Europejskiej, będąc za? i jak zbudować na prawicy alternatywę dla PiS, nie chcąc jej wcale budować? Jarosław Kaczyński w siódmym niebie. Taki komitet wyborczy był mu właśnie potrzebny, aby wywołać wrażenie, że "na prawo od PiS wszyscy znowu się kłócą i nie mogą się zebrać w jedno".
  Nic dodać nic ująć ...

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  nczas.com/2019/03/18/stoch-zarobil-na-skokach-fortune-ale-wcale-nie-jest-najbogatszy-zobacz-liderow-rankingu/

  albo interesowanie sie kto ile zarobil, typowa prawica wchodzi do lozek i do portfela

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  daj link do witkowskiego
  nie mam facebooka

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  nczas.com/2019/03/17/skandal-w-big-brother-wielki-brat-jest-zmiennoplciowcem-zboczency-nie-odpuscili-nawet-programu-tvn/

  zmiennoplciowcy w big brotherze

 • pawmak

  Nie wiem, kim jest Wielka Siostra, ale już w czasach pierwszych BB w innym reality szole była osoba transpłciowa.
  www.showmag.info/2006/04/12/dominika_hebdowska_zycie_po_reality_show/
  A co ma ten Palacz wspólnego z Konfederacją? Bo na pewno nie może startować w wyborach - no chyba, że go od razu z Domu wypornolą :D

  Murańka może jeszcze coś pokaże, ale czasu trzeba. Miętusowie to chociaż na PŚ jezdzili i punktowali, a Kantyka nawet sobie nie dał szansy, żeby zapunktować. Dwa ostatnie sezony dużo lepsze niż wcześniejsze i był to naturalny kandydat do kadry A za parę lat. Ja mam nadzieję, że D. Skupień jednak nie zakończy kariery. Zawsze sentyment do nazwiska ;) W dalszej perspektywie, ale też na kadrę A mógłby mieć szanse.

  Oczywiście nie listy, a 6 z 13 (chyba że nie chcą mieć ogólnopolskiego komitetu) liderów list RPE przedstawił. Jurek niby popiera, ale realnie startem nie chce wesprzeć. Na mandaty żadnych szans nie mają i tak, ale jednak PiS-owi jakieś głosy odbiorą, a jurkowcom to na pewno na starcie z list PiS jesienią nie zależy, skoro wiedzą, jak PiS traktuje sojuszników.

  @ ab.
  "Facet sporą część publicznej aktywności spędza na dokuczaniu Polsce i wyrażaniu pogardy dla naszej kultury", "Dla takich polityków nie powinno być miejsca", "ma bogate portfolio paskudnych zachować i wypowiedzi", "popisów tego szkodnika jest więcej", "każde świństwo i skandaliczne zachowanie", "skreśla się z listy ludzi, z którymi można rozmawiac", "polskośc uwiera", "nie godiz się ich anzwywać patriotami".
  Tyle w temacie zwykłej "krytyki"... No tak, PiS też jak mantrę powtarza, że strona, na której obrzucano urzędującą głowę państwa gównem, to była strona "krytykująca" go...
  "Najwyraźniej mając prawicowe poglądy muszę być hejterem z definicji." Tak by i pewnie mnie nazwali lewacy np. z Wiosny, ale nic to z tematem akurat wspólnego nie ma.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  crowdmedia.pl/skandaliczny-wpis-poslanki-pis-zobaczcie-w-jaki-sposob-zaatakowala-adama-malysza/

  twitter.com/KrystPawlowicz/status/1107704446857945088 krystyna jak zwykle musi obrazac

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  twitter.com/AnnaSiarkowska/status/1107368028650516481 o kurde, smiac sie z upadku malysza na skoczni, calkiem pogielo

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  konfederacja promuje godlewskie, jackowskiego, teraz big brother

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  gdzie masz o tym skupniu, ze zakonczyl?
  no kantyka jest widocznie ambitny, a ciulanie drobnicy w pk z czym ma problem, go nie zadowala
  lubie ambitnych
  lubie domena, eisenbichlera

 • pawmak

  Nie zakończył, ale oficjalnie się do tego przymierzał niedawno, więc oby zmienił zdanie.
  www.skijumping.pl/wiadomosci/26090/OOM-Trzy-zlote-medale-Tomasza-Pilcha-Juroszek-najlepszym-juniorem-B/
  Kantyka nie ciuła takich drobnych punktów, a od czegoś się zaczyna (D. Prevcem czy Morgensternem nie każdy jest, można być i np. Tandem - no i w sumie Hulą, który jednak przyzwoitych sezonów miał więcej). Podobnie niecierpliwy był Kłusek, który oficjalnie jednak nic nie ogłaszał.

  A gdzie Konfederacja to co piszesz promuje, to pojęcia nie mam.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  nczas to portal konfederacji

  big brother zmiennoplciowcy i kicz

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  No ciulal
  i jeden i drugi
  do punktowania w pucharze swiata trzeba byc w czolowce kontynentalnego
  skupien wojciech slaby skoczek pamietaja takich najwierniejsi, a i tak sto razy lepszy od kluska i kantyki, klusek mial szanse w pucharze swiata
  Nie bojmy sie słabego nazwac slabym. Duzo osob skacze na sile, bo sie boi isc gdzie indziej

  U norwegow koncza szybciej, bo sa ambitni

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Konfederacja promuje najgorsze mozliwe lewactwo na swojej stronie. A piotrowski jest zabawny. Znaja go fani planktonu. Widocznie nczasu za duzo czytal i zwariowal albo pis go wyrzucil

 • kazimierzodnowiciel76

  Zaczyna się grillowanie obecnie wszystkiego co nie jest POPiSem jest spychane w niebyt, obecne sondaże ( robione ewidentnie na zamówienie ) znowu narzucają Polakom POPiS. Już nawet Wiosnę spuścili na 4 % a sami prawie 80 % mają. A już kuriozum sondaż który daje więcej RPE niż Konfederacji. Dodatkowo idiotyczne są sondaże które pytają o wybory do polskiego sejmu i zamiast KE i Konfederacji są poszczególne partie wchodzące w skład tych koalicji. Ale jako forma manipulacji to jest świetna rzecz bo znowu mamy iż albo PO albo PiS i niestety może im się to znowu udać. Pamiętam jak ostatnie wybory prezydenckie w USA i demokraci i republikanie byli tak znienawidzeni iż było oczekiwanie pojawienia się 3 kandydata i co się stało gdy i Libertarianie wystawili byłego gubernatora Nowego Meksyku Gary Johnsona i Zieloni lekarkę Jill Stein to wszystkie media olały ich kandydatury ( dosłownie) i cały czas poświęcili na "wojence" Trumpa z Hillary i obawiam się iż to samo jest planowane obecnie w Polsce. Gdzie mamy TVP które tylko PiS i TVN tylko KE i jedynie Polsat próbuje jako tako pluralizm prezentować ale to się okaże jeszcze czy i oni nie zmienią swojej polityki. Więc jeśli uda się osiągnąć ponownie tą narrację My albo ONI to obawiam się iż pozostałe siły startujące mogą zostać rozjechane. Ale mamy jeszcze w miarę wolny internet ( oprócz facebooka twittera który jest już mocno kontrolowany ) i to od postawy właśnie tych ludzi którzy nie oglądają TV albo raczej nie czerpią informacji głównie z TV zależeć będzie czy POPiS zostanie powstrzymany czy też nie.

 • Gość: [Spot] *.centertel.pl

  Można media stworzyc
  korwin woli w polityce bywac i na kochanki wydawac
  po psl woli zmiemiac polske
  Proste

  jedyna stacja ktora smierdzi i na ktora nie place jest te lewwizja polska

  Solorzowi chetnie place za ipla tv i pak iet ipla bez reklam
  ogladam pierwsza milosc od 3 lat, doszedlem dzieki swietnej telewizji na zadanie od 1 do 1700. Zaluje ze nie ogladalen kiedys
  Mamnostwo kanalow do ogladania kiedy chce
  solorz i tvn sa super w odroznieniu od komunistucznej tvp

 • Gość: [killvr] *.dynamic.chello.pl

  Ja tylko dodam od siebie, że każdy sondaż jest na zamówienie, bo badanie trzeba opłacić. Nie oznacza to zarazem, że wynik jest na zamówienie (choć niektóre faktycznie takie mogą być). Warto pamiętać, że dobór próby jest uzależniony od budżetu zamawiającego (co jest dość logiczne, gdyż zbadanie większej liczby osób to większe koszty). Dlatego większość sondaży zakłada 3% margines błędu, co odpowiada próbie około 1100 osób. Istnieje matematyczny wzór na dobór próby, a w internecie można znaleźć przystępne kalkulatory pomagające to zrozumieć, np taki: www.naukowiec.org/dobor.html

  Tyle dygresji, wrzucam to jako ciekawostkę zwłaszcza dla tych, którym wydaje się że badania na 1000 osobach nie mogą być reprezentatywne. Otóż właśnie takie są reprezentatywne. Jak sobie wpiszecie np. błąd maksymalny 1% (zamiast 3%), a więc będziemy chcieli bardziej prawdopodobny wynik, potrzebujemy zwiększyć próbę aż o 8 tysięcy osób. Mało kogo na to stać (mówię o zleceniodawcach, czyli np telewizjach, portalach internetowych), więc się takich sondaży nie przeprowadza.

 • kazimierzodnowiciel76

  no tylko taki zbieg okoliczności iż sondażownia "związana" z KE daje jej 2 % przewagi natomiast ta związana z PiSem 2% przewagi. Ale zgodne są w jednym iż tylko POPiSowi rośnie a reszcie spada ...
  Rzepa podaje iż Bujak i Nowicka będą startować z list Wiosny www.rp.pl/Wiosna/190319187-Zbigniew-Bujak-i-Wanda-Nowicka-na-listach-Biedronia.html

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Jak wspomniałem Jaki będzie małoposlką jedynką, ogłoszenie tego faktu przesunięto, co nie jest bynajmniej związane z jakimkolwiek kolejnym przesunięciem kandydata. Okazało się natomiast, że Beata Szydło chciała osobiście ogłosić kształt listy, zaś start kampanii Jakiego w towarzystwie Ziobry uznałaby za policzek.----@P To miło, że tak skrupulatnie zebrałeś wszystkie moje wypowiedzi zkilku postów. Zasadna byłaby jednak podobna skrupulatnośc w gromadzeniu informacji o publicznej aktywnosci Plury. Skoro współpraca z RAŚ który zresztą Plurę poparł w wyborach, nie może być kryrykowana, to cóż ja moge na to poradzić. Tymczasem wcale nie trzeba być twardym PiSowcem, by zachowywać pewne minimum lojalności wobec Polski. Wystarczy tu przypomnieć postawę, którą wobec RAŚ przyjął Mirosław Sekuła. Odnośnie nieszczęsnego studenta, to nikt zdaje się nie chwalił poziomu fekalnych dowcipasów. Nie godzę się natomaist na władzę która wylekając internetowego śmieszka o szóstej rano pokazuje jak kończą jej krytycy.

 • kazimierzodnowiciel76

  ciekawy materiał wpadł mi w ręce odnośnie zamachowca w Nowej Zelandii ale jest po angielsku autor dowodzi iż ten atak to fake ale obejrzyjcie to sami i oceńcie co sądzicie. breakthematrix.com/?fbclid=IwAR0IxXb7KYs6EH2GE2yeJkRbzC5ZylApVUNZnIMa6ooMDXQPiBKzEftwEKk

 • Gość: [Spot rozesmiany] *.centertel.pl

  Juz pisalem przy ostatnim
  zebys dal sobie siana

 • Gość: [Spot rozesmiany] *.centertel.pl

  Jjak ktos ma w nazwie anty to z zalozenia sieje nienawiść
  to samo nie podoba mi sie antyradio

 • pawmak

  Jak Jaki "1", jak "3"? To z dzisiaj info: www.wnp.pl/parlamentarny/ludzie/patryk-jaki-wystartuje-do-pe-z-3-miejsca-listy-w-malopolsce-i-swietokrzyskiem,38084.html
  A Hübner też niby miała startować z Wiosny, ale bzdurka to, więc jak z Bujakiem i Nowicką, się okaże (choć dla Nowickiej wiadomo, że to idealna lista - tylko co ona ma z kuj.-pom. wspólnego?). Scheuring-Wielgus (ona to jest z kuj.-pom., więc zamiana dziwna) już oficjalnie ogłoszona jako kandydatka Wiosny, ale w Terazie pozostaje. I Petru ją popiera, ale teraz rzeczywiście bzdury chrzani, bo (popierając KE w innych okręgach) mówi, że KE stała się "skrajnie konserwatywna" i że nie chce, żeby polska reprezentacja w PE składała się głównie z PSL-u.
  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/scheuring-wielgus-do-europarlamentu-z-listy-wiosny-roberta-biedronia,919719.html
  Żeby to tak było, ale to jest odlot - a jeśli JSchW miałaby z Warszawy zabrać mandat kandydatowi PSL, to Bartoszewskiemu - tak aż na tym Petru zależy?

  2% w te, a wewte, no wielka różnica... A jeśli jakaś sondażownia jest z kimś związana, to CBOS z władzą.
  I rzeczywiście, też miałem na studiach, że próba ok. 1000-osobowa wcale nie jest za mała.
  Nie wiem, czy ktoś kogoś sekuje w sondażach, ale zawsze im mniej głosów na lewactwo i prawactwo, tym lepiej.

  @ Spot
  NCzas zawsze był prokorwinowy, ale nie jest to organ Konfederacji i piszą tam dziennikarze, a nie politycy (zwłaszcza na tematy niepolityczne). No i jest to środowisko antylewackie przede wszystkim. A akurat BB to produkt TVN, którego sympatia jest raczej po stronie KE niż Konfederacji... Zresztą jego pierwszy zwycięzca był posłem PO (i nawet zdawało się lewego skrzydła - choć Rosiewicz go popierał na prezydenta Grudziądza w 2014).

  Przypomnijmy przy okazji innych uczestników BB w polityce: Sebastian Florek - poseł z SLD w latach 2001-2005, Klaudiusz Ševković - radny Chorzowa z ramienia PO, kiedyś w PLD i jej kandydat do Europarlamentu w 2004, Rafał Chudziński - działacz młodzieżówki PO (z tego co pamiętam, czytałem kiedyś genialną wypowiedz S. Nowaka, który upatrywał się politycznych podtekstów w jego nominacji do opuszczenia domu).

  @ ab.
  Współpraca z RAŚ to nie jest nic skandalicznego, to normalna demokratyczna organizacja (i minimum lojalności to raczej zachowuje, bo nie jest to ruch separatystyczny, no i posługuje się językiem polskim). Choć oczywiście podlega to krytyce, tylko niekoniecznie najmądrzejszy tu jest cytowany przeze mnie wzmożony hejt. No i Plura to jednak prawicowiec - podobnie jak np. b. poseł Szyga (związany m.in. z propisowskim RLN i z PJN), który określił się jako śląski narodowiec i też zdaje się jakoś współpracował z RAŚ.
  A żaden Komorowski nikogo nie wywlekał, ale ileż razy można to tłumaczyć. No i znowu padło słowo "krytycy" wobec tego "krytyka" od siedmiu boleści...

 • marecki384

  Ja się cieszę że Marek Jurek zrezygnował ze startu w Eurowyborach.
  A gdzie będziemy gadać jak GW zlikwiduje blox ??

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  @P Oczywiście w heroicznej walce RAŚ o uznanie "narodowości śląskiej" nie ma nic niebezpiecznego. Niechęć do uczczenia powstańców śląskich i nazywanie samych powstań "śląską wojną domową" też jest ok. Można też uczcić groby żołnierzy wermachtu, którzy napadli na Polskę. Przytoczenie tych faktów to zaś nic innego niż tylko "wzmożony hejt". Możesz mnie nazywać "hejterem" , "zaklapkowańcem" albo "prawakiem", ale ja dziękuję za przedstawioną powyżej wizję konserwatyzmu. Jeśli chcesz jej bronić, masz oczywiscie do tego prawo.-- Gwoli wyjaśnienia nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że Komorowski kogokolwiek "wywlekał:. Podobnie nie uważam, że fekalne żarciki studenta były na miejscu ( oczywiscie były krtytyką, bo, nie pochwałą przecież) co nie znaczy, że w jakimkolwiek stopniu usprawiedliwiały interwencję uzbrojonych funkcjonariuszy o szóstej rano.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Wciaż niewiele wiadomo o listach K'15. Wedle doniesień mediów Tyszka będzie liderem listy w stolicy, Długi otworzy listę na Śląsku, a małopolską jedynka zostanie Paweł Kukiz (zbierzność nazwisk przypadkowa, choć pokrewieństwo już nie). Spekuluje się też o jedynce dla kogoś z UPR.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  twitter, tam mozna gadac


  ten kukiz to przyjal nazwisko po zonie? po to by sie nazywac jak slynny wtedy muzyk?

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  napisalem skrotowo, myslalem ze mnie ktos zrozumie ajjj

  korwin i konfederacja ma ludzi za idiotow, nie jest to fajne ze tvn tak plastikowy program wprowadzil pokroju warsaw shore

  ale portale pisowskie i po raczej zajmuja sie polityka, portal konfederacji bawi sie w totalne szambo, jest pudelkiem

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  twitter.com/Skijumpingpl/status/1108021737013288961

  betonowy stefan

  kubacki i stoch bez odpoczynku to jeden z bledow

 • pawmak

  Rzeczywiście nie opuścili żadnych zawodów w czasie tych 3 sezonów. Za Kruczka był tylko jeden taki sezon, że Stoch nic nie opuścił. Chociaż trochę śmieszy, że teraz ludzie wytykają błędy Horngacherowi, a wcześniej to wręcz święta postać była. Że beton bym nie powiedział, chociaż w tym sezonie trochę za dużo stawiał na Kota, a za mało na Zniszczoła.
  A żadnych portali PO nie znam. Wpolityce faktycznie jest pisowski, ale z założenia nie, więc jest po prostu skrajnie nieobiektywny.

  @ marecki
  Cieszysz się, że nie odbierze głosów PiS-owi i że nie wystartuje z listy, która poniesie spektakularną porażkę?

  @ ab.
  Szkoda słów na te różne manipulacje.

 • kazimierzodnowiciel76

  Jeszcze słowo odnośnie Nowej Zelandii - po obejrzeniu tego "filmu" staje się oczywistym dlaczego tak władzom zależy aby ludzie nie oglądali jego i nie chodzi tu o żadne drastyczne sceny ( w horrorach jest więcej rzezi krwi i drastycznych scen) ale o to iż film ten wygląda jak "tania produkcja właśnie" gdzie widać iż po pierwsze łuski znikają tak jak czasami w grach komputerowych, po drugie widać magazynek broni leżący na podłodze zanim ten "terrorysta" wszedł tam do meczetu po trzecie widać ciała leżące wyglądające na postrzelone zanim "terrorysta" zdążył strzelić do nich po czwarte nie widać ani jednego zadrapania na ścianach tak jakby jego strzały miały 100 % trafność pomimo iż widać iż nie celuje on wcale, ale nie ma też krwi na ścianach a powinno być jej tam sporo, po piąte niektóre z ciał wyglądają ewidentnie na manekiny i w jednym przypadku gdzie zamachowiec strzela z bliska to nic się nie dzieje nie ma krwi nie ma uszkodzenia ciała kompletnie nic i wreszcie po szóste wszystkie ciała zgromadziły się w dwóch narożnikach ( i niektórzy już leżeli zanim on zdążył wystrzelić pierwszy nabój ) i dodatkowo w jednym narożniku stały drzwi otwarte na oścież ale nikt nie raczył uciec przez nie. Wiedza to niebezpieczna rzecz dlatego rządy zrobią wszystko aby informacja nie dotarła do ludzi i tak jest wszędzie, u nas w Polsce mieliśmy dziwną sprawę Adamowicza gdzie również dla "naszego dobra" nie przedstawiło się pełnych filmów. Po historii z Nowej Zelandii chyba staje się to tym bardziej jasne dlaczego. Czemu to służy i dlaczego tak jak wcześniej wspominałem pierwszą rzeczą jaką zrobiła premier Nowej Zelandii było mówienie o planie zaostrzenia kontroli broni a drugą jest zaostrzenie prawa ( a może raczej stworzenie nowego ) które wszelką krytykę muzułmanów karałby więzieniem ( pod pozorem walki z mową nienawiści temu służył pozostawiony przez "zamachowca" manifest ) W Rosji uchwalono prawo iż krytyka władzy=więzienie ale tzw demokracje światowe idą w tym kierunku również ale stosują zasadę małych kroczków tak aby ludzie nie skapowali za wcześnie o co w tym chodzi.
  Dla tych co nie obejrzeli jeszcze tego filmu wklejam ponownie linka breakthematrix.com/?fbclid=IwAR0IxXb7KYs6EH2GE2yeJkRbzC5ZylApVUNZnIMa6ooMDXQPiBKzEftwEKk

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  boje sie takich ludzi, co uwazaja za normalne ogladanie rzezni

 • kazimierzodnowiciel76

  mnie zaś przerażają ignoranci i dorośli ciągle wierzący w "świętego Mikołaja", osoby które nie czytają książek bo i po co dla których TV to jedyne źródło informacji o otaczającym świecie. Osoby które przestały już dawno myśleć samodzielnie, generalnie przestały myśleć to jest tragedia naszych czasów ...

 • pawmak

  A mnie np. zwolennicy Brauna...
  dorzeczy.pl/kraj/97324/Braun-chce-penalizacji-homoseksualizmu-Warzecha-Wariat-kret-albo-wielbiciel-dwoch-procent.html

 • kazimierzodnowiciel76

  nie bronię głupich stwierdzeń a Brauna lubię za jego widzenie spraw w większym kontekście i chodzi mi tutaj o politykę zagraniczną. Nie popieram jego lekkiego zacietrzewienia religią katolicką gdyż dla mnie wszystkie religie opierają się o ten sam mechanizm kontroli wiernych ale nie przeszkadza mi to u niego na razie. Gdy kiedyś może z ruchu "wolnościowego" wyklułoby się coś podobnego do libertarianizmu ale z otwartością na ochronę środowiska czyli maksymalna wolność dla ludzi ale kontrola korporacji wtedy pewnie pożegnałbym Konfederację która nie spełniałaby moich oczekiwań ale skoro nie ma tego co się lubi więc obecnie popieram tych którzy gwarantują najwięcej wolności i gospodarczej i osobistej. A wyskoki czy Brauna czy ewentualne JKM tego nie zmienią. Gdy POPiS utrzymuje swoje poparcie nie należy się obrażać o takie "drobiazgi" A wywiad cały akurat oglądałem na żywo i kontekst tego był trochę inny ale nie chce mi się wchodzić w spór bo słowa te padły ale tak jak mówię dla mnie to bez znaczenia.

 • kazimierzodnowiciel76

  ale się zaskoczyłem pozytywnie bo przeglądając facebook znalazłem linka do sprzeciwu przeciwko ACTA2 które wystosowało środowisko warszawskie partii Razem. Takie miłe zaskoczenie.
  A w UK mamy cyrk bo parlament głosował przeciwko umowie wynegocjowanej przez May już dwukrotnie i gdy premier chciała aby posłowie ponownie głosowali nad nim to spiker Izby Gmin ogłosił iż zgodnie z tradycją angielskiego parlamentaryzmu projekt który nie uzyskał poparcia nie może być głosowany ponownie ( tradycja od 1604 roku ) na tej samej sesji i dlatego też May wysłała list do Tuska z prośbą o wydłużenie artykułu 50 o opóźnienie Brexitu do 30 czerwca 2019. Ale aby było to skuteczne to muszą się zgodzić wszystkie państwa wchodzące w skład UE. Więc dalej nie wiadomo ilu posłów będzie liczył parlament UE wybrany w maju hehehe

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Ogladanie chorych filmow drobiazg
  nikt normalny nie oglada zabijania na zywo, to nie jest film gdzie leje sie keczup
  ty linkujesz jakby to bylo normalne
  Ciebie brauna i korwina nalezy izolowac od spoleczenstwa

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Ja wytykam bledy stefanowwii od dawna. Nie jest samod zielnym trenerem i wo zil kota i hule niezaleznie od formy

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Jabrawo braun karanie homo. Tym razem to on odpalil protokol 1 procent
  mowilem ze to szambo
  Braun jest oszalalym z nienawisci prawactwrm albo kryptogejem

 • Gość: [spot] *.centertel.pl

  Odnowiciel dlaczego nienawidzisz twórców?
  Ile piosenek.nagrales? Ksiazek napisales?
  warszawskie razem odlecialo

 • Gość: [spot] *.centertel.pl

  Poki pamietam pawel jurek na twitterze to rod zina marka jurka?

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Nie musisz odnosić się do moich argumentów, ale nazywanie łatwo sprawdzalnych informacji "manipulacjami" jest wyjątkowo nieuczciwą metodą dyskusji. Fakty nie stają się "manipulacjami" tylko dlatego, że tak je nazwiemy albo z tego powodu, że jakiś straszliwy "hejter" je przytoczy.

 • pawelooss

  > najbardziej zakompleksieni politycy dodaja nazwiska do partii. Gdyby to byl jeden palikot to ciul, ale ziobro korwin biedron no i kukiz. Kazdy gra bardziej na nazwisko. To sa rzeczy wyniesione juz z dziecinstwa
  Kategorycznie się nie zgodzę. Bardziej to kwestie marketingowe. Ciężko wypromować całkiem świeżą nazwę na parę miesięcy przed wyborami. Dlatego nawet moje ulubione od niedawna ugrupowanie "Polska Fair Play" musiało zarejestrować się jako KWW Polska Fair Play - Bezpartyjni - Gwiazdowski. I co, uznasz, że ten ostatni bohater też ma małego, że musiał wpychać swoją osobę do nazwy komitetu? Bo ja uznam, że byłoby niepotrzebnym strategicznym błędem, gdyby tego nie zrobił, zmniejszając już i tak niewysoką rozpoznawalność całego ruchu.

  > Zwykly pis bez kaczynskie go w nazwie
  A ty uważasz, że od tego jest jakkolwiek lepiej? Przecież każdy i tak wie, kto trzęsie partią i państwem.

  Niestety polska polityka jest wybitnie personalna. I bez mocnego nazwiska ciężko jest cokolwiek osiągnąć. Trochę to pokłosie obecnie obowiązującej ordynacji proporcjonalnej. Przy większościowej ten efekt tylko by się spotęgował. Dlatego jestem za preferencyjną, który te kwestie akurat wypośrodkowuje. Bo bez zmiany samego procesu wyborczego o wiele lepiej nie będzie.

 • pawelooss

  > Bo portal nczas.com konfederacji to jest to samo co pudelek. CZy zawsze tak bylo czy sie sprzedali?
  Właśnie tak jest od niedawna i to jest największa porażka, jak szybko w miarę ciekawe źródło informacji się kompletnie zeszmaciło...

  > albo interesowanie sie kto ile zarobil, typowa prawica wchodzi do lozek i do portfela
  Nieee, akurat njusy o zarobkach skoczków widuję dość regularnie w dużych, mejnstrimowych portalach, więc taki przedruk to nic niezwykłego.

  > panstwo pod rzadami Korwina to panstwo kiczu
  Ciężko się nie zgodzić. Całe szczęście, że wyskoczył PFP, bo inaczej nie miałbym się gdzie ewakuować i pierwszy raz (oprócz drugiej tury w ostatnich prezydenckich) oddałbym głos nieważny.

 • Gość: [pawelooss] 95.160.131.*

  > "Gdy kiedyś może z ruchu "wolnościowego" wyklułoby się coś podobnego do libertarianizmu ale z otwartością na ochronę środowiska czyli maksymalna wolność dla ludzi ale kontrola korporacji wtedy pewnie pożegnałbym Konfederację która nie spełniałaby moich oczekiwań ale skoro nie ma tego co się lubi więc obecnie popieram tych którzy gwarantują najwięcej wolności i gospodarczej i osobistej."
  To mnie, jako literalnemu libertarianinowi jest tak daleko do Konfederacji, jak jeszcze nigdy wcześniej...
  A inny naczelny polski libertarianin, Jacek Sierpiński, pisuje w śląskiej grupce PFP. Może start rozważy? :)

 • pawmak

  Nazwisko się dodaje do nazw tylko w celu rozpoznawalności ugrupowania, a nie w jakimś innym.
  A Hula to akurat cały czas miał formę taką, że zasługiwał na jeżdżenie.

  @ ab.
  I tradycyjnie sobie wybierasz z mojej wypowiedzi, co niby miałem na myśli. "Przytoczenie tych faktów to zaś nic innego niż tylko "wzmożony hejt"" - przecież napisałem, że ów wzmożony hejt to były przytoczone przeze mnie cytaty "normalnej krytyki", a nie przytoczenie faktów/nie faktów (których nie zgłębiałem, ale nie o nie mi chodzi, a o język). "ja dziękuję za przedstawioną powyżej wizję konserwatyzmu". No i gdzie tu do cholery widziałeś wizję konserwatyzmu? Po prostu od kiedy bycie zwolennikiem narodowości śląskiej (chociaż nie wiem, czy Plura akurat takim jest) wyklucza bycie prawicowcem? "nigdy nie twierdziłem, że Komorowski kogokolwiek wywlekał" - no to do cholery o co chodziło w zdaniu "Nie godzę się natomaist na władzę która wylekając internetowego śmieszka o szóstej rano pokazuje jak kończą jej krytycy."?? No, a jeśli coś takiego jak obrzucanie wirtualnymi fekaliami spełnia definicję "krytyki", no to już trudno, ale to słowo jednak zazwyczaj kojarzy się z jakąś oceną.

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Rozpoznawalnosc przez nazwisko a nie program to zwykle sekciarstwo.

 • kazimierzodnowiciel76

  @pawelooss ja miałem nadzieję parę lat temu iż może uda się rozruszać polskim Piratom bo w przeciwieństwie do partii Libertariańskiej nie musieli by być dogmatyczni bo to mnie drażni i odpycha od libertarian ich dogmatyzm i czepianie się jakiś słówek itp zawsze mówię jak jesteście tacy mocni to stwórzcie coś samemu bo krytykowanie to droga donikąd, dlatego cieszy projekt Polska Fair Play Gwiazdowskiego gdyż da szanse na wejście do realnej polityki do zaangażowania tych osób które obecnie się marnują i frustrują. Ja w tych wyborach na Konfederację gdyż jestem i byłem przeciwnikiem UE. A po przyjęciu traktatu Lizbońskiego tym bardziej więc z proeuropejskim programem Gwiazdowski nie ma u mnie czego szukać ale do wyborów na jesieni przyjrzę się kto też stoi za Gwiazdowskim jakie osoby i wtedy zdecyduję ( o ile projekt będzie kontynuowany bo takiej pewności nie ma ). Ale jak to mówił Gowin był za ale się nie cieszył ;)

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Mowie to ogromny blad nie myslac choc troche psychologicznie
  a do polityki idzie mnostwo oszołomów i ludzi z kompleksami, trzeba ich sie pozbywać z polityki
  czesto na gejow najezdzaja ludzie, ktorzy sami maja problem z tozsam oscia

 • kazimierzodnowiciel76

  Z profilu Zbyt Poinformowani na facebooku
  "Protokoły 1% odpalone przez Konfederatów w ciągu ostatnich dni:
  - Korwin pisze tekst o siusiaku 8-latka, link: tiny.pl/tt5m5
  - Korwin nazywa Kaczyńskiego częścią od roweru, link: tiny.pl/ttd8c
  - Braun chce zamykać homoseksualistów w zakładach karnych, link: tiny.pl/tt5mf
  - Korwin stwierdza, że każdy powinien móc trzymać na swoim kompie dziecięcą pornografie, link: tiny.pl/tt5mn
  - Bosak zastanawia się nad wprowadzeniem "opcji rosyjskiej" dla homoseksualistów, czyli delegalizacji, link: tiny.pl/tt5mv
  Wszystkie wypowiedzi padły w ciągu zaledwie 48 godzin. A kampania wyborcza jeszcze się nawet oficjalnie nie zaczęła."
  Tak się zastanawiam czy nie jest to "skoordynowana" akcja Konfederatów jako odpowiedź na nachalną propagandę lobby homoseksualnego. Bo skoro Oni chcą dzieci adoptować to Konfederacja mówi iż może trzeba by wrócić do dawnych przepisów gdzie byli karani i takie zagranie pod publiczkę które ma pozyskać część elektoratu PiSowskiego. Bo nie okłamujmy się Konfederacja nie walczy o zwycięstwo nie walczy o 30 % ale o maksymalnie 10 % ale wpierw o przekroczenie progu więc skoro koalicja opiera się o całkowity zakaz aborcji więc i uderzenie w lobby homoseksualne nie powinno zaszkodzić im ale też nie wiem czy pomoże ale na pewno media związane z PiSem postawili w trudnej sytuacji bo już serwis braci Karnowskich wstawił bardzo neutralny wpis wpolityce.pl/polityka/438817-braun-jestem-za-penalizacja-aktywnosci-homoseksualnej zresztą jest i drugi wpolityce.pl/polityka/438853-to-trzeba-zobaczyc-korwin-jako-gandalf-winnicki-legolas co jest o tyle dziwne iż wcześniej raczej ignorowali istnienie Konfederacji.

 • Gość: [kazimierzodnowiciel76] *.5-3.cable.virginm.net

  a i jeszcze jedno wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23676544,pawel-rabiej-o-tym-jak-zrobiono-z-niego-meza-kaczynskiego.html i jest coraz więcej zawoalowanych sugestii do homoseksualizmu prezesa, najdalej to się Stonoga posunął 4 lata temu gdzie bez ogródek walił iż prezes to gej i kochankiem jego jest jeśli dobrze pamiętam to jego kierowca ( ale można sprawdzić jeśli komuś się chce ), więc takie obecnie sugestie iż Kaczyński to gej może zaszkodzić wynikowi PiSu wśród elektoratu katolickiego religijnego i dodatkowo postawi ojca dyrektora w trudnej sytuacji. Więc jeśli to była taka przemyślana strategia to kto wie może wypali ... ale nie mój to typ zdobywania poparcia ale z drugiej strony polityka już i tak upadła tak nisko iż jeśli uzyskają sukces to któż będzie ich wtedy rozliczał za to jak do tego doprowadzili. Prawda jest taka iż walka między PiSem a Konfederacją będzie ostrzejsza jak między PiSem a KE zresztą tak samo będzie między Wiosną a KE bo walka będzie o ten sam elektorat. I nikt jeńców brał nie będzie.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  nczas.com/2019/03/20/syn-gorniak-chodzil-glodny-nie-zadzwonil-po-pomoc-do-matki-diwa-ujawnia-wstrzasajace-szczegoly/

  nczas.com/2019/03/20/kuba-wojewodzki-chcial-zadrwic-z-blaszczykowskiego-takiej-odpowiedzi-reprezentanta-polski-krol-tvn-sie-nie-spodziewal/

 • kazimierzodnowiciel76

  a jeszcze małe takie spostrzeżenie paradoksalnie decyzja Gwiazdowskiego o wejściu w politykę i wystartowanie do PE to dała "usprawiedliwienie" dla JKM dlaczego "musieli" przesunąć się z kampanią bardziej w prawo ale moje podejrzenia są takie że i tak w tych wyborach ta koalicja musiałaby być prawicowa aby nie użyć sformułowania skrajna, gdyż w tych wyborach to mamy zwolenników niepodległości niezawisłości państwa polskiego maksymalnej autonomii w ramach UE a tymi którzy uważają iż musimy iść dalej w tą integrację być bardziej europejscy i robić to co Bruksela wymyśli. Więc Gwiazdowski dał obecnie partii Korwin takie alibi dlaczego są bardziej prawicowi konserwatywni niż wynikałoby to z ich programu.
  Osobiście najbardziej odpowiadają mi Wilk, Mentzen, Dziambor i taką twarz najbardziej bym preferował ale zapewne nie w tych wyborach aczkolwiek ostatnio w Tv Wilk mówił o bonie oświatowym więc zapewne bój jakiś o wyborcę "wolnościowego" będzie prowadzony ale główne uderzenie idzie w kierunku wyborcy PiSowskiego stąd też będzie więcej takich wstawek tak podejrzewam. Tym bardziej iż będzie też lista Piotrowskiego więc walka odbywać się będzie o podobny elektorat. I teraz ciekawostka bo nie podejrzewam iż ruch Piotrowskiego ma odpowiednie struktury do zebrania samodzielnie podpisów więc jeśli zbiorą to nie zdziwiłbym się gdyby pomocną dłoń wyciągnęła PiS dla której samodzielna walka z Konfederacją jest nie na rękę ale gdyby były dwie takie listy wtedy sytuacja wyglądałaby lepiej PR dla PiSu gdyż zawsze mogliby mówić patrzcie tu jest Zjednoczona Prawica ( poważna siła ) i oszołomy które nie potrafiły się dogadać i startować razem więc szkoda na nich oddać głosu. Tak to widzę obecnie jak sobie poukładałem te dostępne informacje.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  Stonoga jest przestepca

 • Gość: [spot] *.centertel.pl

  Kaczynski jest gejem bo notoryczny klamca stonoga powiedzial dobre

  Stonoga i michnik powinni byc wykluczeni z zycia publicznego
  .nie wolno nagrywac i udostepniac bez wiedzy nagrywanego

 • kazimierzodnowiciel76

  Spot znalazłem coś miłego dla Twego ucha od jednego blogera na facebooku ;) Zygmunt Freud, list do matki homoseksualisty, 9 kwietnia 1935 r.:
  "Wnioskuję z Pani listu, że Pani syn jest homoseksualistą. Bardzo zadziwił mnie fakt, że Pani sama nie użyła tego sformułowania we własnym opisie syna. Czy mógłbym spytać czemu unika Pani tego określenia? Homoseksualizm z pewnością nie jest zaletą, jednakże nie jest niczym, czego można by się wstydzić, nie jest wadą, nie jest degradacją, nie można go klasyfikować jako choroby; uważamy homoseksualizm za odmianę funkcji seksualnej spowodowaną przez specyficzne zahamowanie rozwoju seksualnego. Wiele szanownych jednostek starożytnych i współczesnych czasów było homoseksualistami, w tym wielu z największych ludzi (Platon, Michał Anioł, Leonardo da Vinci, itd.) Jest wielką niesprawiedliwością prześladowanie homoseksualizmu jako przestępstwa, jest to też okrutne. Jeśli mi Pani nie wierzy, odsyłam do książek Havelocka Ellisa.
  Pytając mnie czy mogę pomóc, jak mniemam, ma Pani na myśli, czy mogę zastąpić homoseksualizm normalnym heteroseksualizmem. Odpowiedź brzmi, ogólnie rzecz biorąc, nie możemy obiecać, że da się to zrobić. W określonych przypadkach udawało się nam rozwinąć martwe zalążki tendencji heteroseksualnych, które są obecne u każdego homoseksualisty; w większości przypadków nie jest to możliwe.
  Zależy to od charakteru i wieku danej osoby. Wyników leczenia nie da się przewidzieć. Analiza może pomóc Pani synowi w inny sposób. Jeśli jest on nieszczęśliwy, neurotyczny, nękany problemami w życiu społecznym, to wtedy analiza może przywrócić mu harmonię, spokój ducha, pełną wydajność, niezależnie od tego czy pozostanie homoseksualistą, czy się zmieni.
  Jeśli zdecyduje się Pani na polecenie go mnie - a nie oczekuję tego - musiałby udać się z wizytą do Wiednia, gdyż tylko tutaj przyjmuję. Proszę pamiętać, by mnie powiadomić.
  Szczerze oddany z najlepszymi życzeniami,
  Freud"

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Garść informacji: Sondażowa średnia Wiosny spadła do ok 7% (wyraźnie niechęć mainstramu i progresywne hasłą nie służa nowej formacji)------Fidesz zawieszony w prawach członka EPL--- Po odcięciu dofinasowania przez ministerstwo kultury "Krytyka Polityczna" ma problem z wydaniem kolejnego numeru.-----Listy K'15 mają być gotowe do poniedziałku.---@P Nazwałeś mnie hejterem, bo kulturalnie (choć stanowczo) skrytykowałem konkretne działania i wypowiedzi Plury oraz jego bliskich sojuszników. Ty wielokrotnie wypowiadałeś się o nielubianych politych dużo ostrzej, czasem nawet nieco wulgarnie (exempum "wypodziedź tego dupka") Współpraca z typami z RAŚ po prostu przystaje do tego, czego oczekiwalibyśmy od polskiego konserwtysty (nawet miękkiego ala PO). Co do decyzji o wysłaniu służb do niesmacznie żartującego studenciny, to nie pisałem, że zrobił to osobiście Komorowski, natomiast ktoś z władz owszem (szeregowi funkcjonariusze takich decyzji nie podejmują). Zresztą za czasów PO można się było znaleźć w areszcie z zarzutem usiłownaia zamachu na głowę państwa, bo przyniosło się ulotki albo urządzało niegroźny happening z krzesłem. Ostatecznie zamach na prezydenta pasował do kampanii, a że prawdziwych zamachowców nie było...

 • kazimierzodnowiciel76

  JKM wspominał dzisiaj na czacie iż prowadzą rozmowy z byłym senatorem/posłem który chce przystąpić do Konfederacji jak również jakaś cała partia zgłosiła akces do nich pewnie niedługo się dowiemy. Ekipa mocna jak nigdy jeszcze w przeszłości nie była, jedynie teraz to potrzebuje kilka sondaży powyżej 5 % aby nabrała ta inicjatywa impetu.
  A w KE w zasadzie w PO Schetyna wycina sojuszników Tuska stąd Zdrojewski nie znalazł się na listach zaś Boni dostał dopiero 5 pozycję. Dla Schetyny tak jak i dla Kaczyńskiego te wybory to ostateczny sprawdzian przed jesienią i zwycięzca tej rywalizacji będzie miał łatwiej na jesieni, co wcale nie musi być taka sama kolejność bo jednak wybory do PE mają swoją specyfikę, ale jednak PR to zwycięzca będzie się lepiej prezentował.
  Oglądałem dzisiaj Biedronia w programie Tłit na wp i te jego skarpety to było żałosne u kogoś kto opowiada się za możliwością zabijania takich dzieci a wkłada skarpety aby świętować ich życie. Generalnie na pytanie o rozliczenie z uśmiechem odpowiada iż są bardzo transparentni i nic nie przedstawia, więc jest niewiarygodny w tej sprawie. A robi się to coraz bardziej dziwne te jego rozliczenie gdyż nie jest to skomplikowane i zwlekanie takie tylko pogorszy jego sytuację. Z przykrością muszę stwierdzić iż Palikot zanim uwierzył iż jest geniuszem i nie potrzebuje już swego PR Tymochowicza prezentował się o wiele lepiej. Nie żebym go popierał ale obiektywnie stwierdzam Biedroń to taka druga liga i tylko wykreowanie jego wizerunku w mediach zrobiły z niego "nadzieję lewicy" ale w programie na żywo wypada cienko a szkoda bo miałem nadzieję iż 10 % urwie KE ale jak go tak oglądam to słabo to widzę.
  a to trochę informacji o historii Izraela z tej mniej ciekawej strony forumemjot.wordpress.com/2019/03/20/chazarscy-zydzi-wymordowali-zydow-prawdziwych/?fbclid=IwAR3xRdBgQndQdtOn24u-h4V57yt6bFpb5j9YaoUxPNh5JzJffpqoqx3KGOk

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  prof Płatek kandydatką wiosny. Lewicowa profesor (profesora :-) będzie numerem III na stołecznej liście.

 • pawmak

  Jaki jednak z rekomendacji Solidarnej Polski startuje (oczywiście nie z "1" - nie wiem, czy pisanie o tym było mitomaństwem, czy pomyłką - wierzę, że to drugie).

  Płatkowa (w 2015 kandydatka ZLew-u) startuje z Wiosny, Bujak już wczoraj to potwierdził, a Nowicka jutro zdecyduje.

  Zarejestrowały się 4 kolejne komitety do PE - Stronnictwo Pracy, KPN-Niezłomni (czyli KPN-OP), Piast-JMEN i "koalicyjny" komitet PolEXIT-Koalicja. Koalicyjny to rozumiem, że "koalicja" PolEXIT-u z KNP? Parodia. No z tych 4 to tylko ta "koalicja" ma szansę zarejestrować jakieś listy, ale na pewno nie komitet ogólnopolski.

  @ ab.
  Powtarzane niewiemktóry raz bzdury nt. działań służb w kontekście Komorowskiego przemilczę już tym razem. Działań Plury nie skrytykowałeś kulturalnie, tylko dziko, a dupkiem nazwałem zdaje się Piętę, co żonę zdradzał, a pozuje na skrajną konserwę (już nie mówiąc, że zawsze słynął z niemądrych wypowiedzi, bo to mało istotne tu), więc proszę nie porównywać. A prawicowiec będący obywatelem Polski bynajmniej nie musi być narodowcem. Działacze RAŚ zresztą kiedyś razem z UPR-em i SKL-em startowali z list PO (której szefem został śp. Płażyński).

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Oczywiście z "jedynką" Jakiego to była pomyłka (dość niezręczna przyznaję) użyłem zresztą sformułowania, "jak już wspomniałem".---- Naprawdę za czasów PO-PSL było aż nadto przypadków "dziwnych działań" służb. Poza "krzesłowym" i "ulotkowym" zamchowcem (obaj uniewinnieni), sprawą "antykomora" mieliśmy jeszcze akcję "widelec" brutalne wtargnięcie do redakcji "Wprost", areszt dla ostatecznie uniewinnionego Starucha pod dętymi zarzutami. Przykładów możnaby naprawdę mnożyć.---Co do Plury. To jak przepraszam miałem się odnieść do faceta, który utwory Mickiewicza nazywa "paranoicznymi" i chciałby aby w ich miejsce dziatwa szkolna ucyzła się utworów niemieckiego urzednika o dość dyskusyjnym sotsounku do Polski. Słowa takie jak "menda" czy "dupek" (i wiele innych) to kulturalna dystkusja, a stwierdzenie, że na pewne rzeczy miejsca być nie powinno to hejt i "wsciekły atak"? Naprawdę niezgoda ze mną nie zwalnia Cię z zachowania elementarnej proporcji.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  Oto pełna małopolska lista PiS 1. BEATA SZYDŁO. 2. RYSZARD LEGUTKO. 3. PATRYK JAKI. 4. DOMINIK TARCZYŃSKI. 5. WŁODZIMIERZ BERNACKI. 6. BARBARA BARTUŚ.7. ELŻBIETA DUDA. 8. MICHAŁ CIEŚLAK. 9. ARKADIUSZ MULARCZYK.
  10. ANNA KRUPKA.

  PiS ma graniczące z pewnością szansę na 3 mandaty. W sprzyjających okolicznościach może otrzymać czwarty mandat. Tym samym nikt poza Szydło nie może być do końca pewny mandatu.

 • pawmak

  Co do określeń, to wiadomo, że zależy, za co się kogoś tak określa. A przywoływanie przykładów działań (najpewniej nadgorliwych) służb poprzedniej władzy naprawdę jest śmieszne, zwłaszcza w kontekście np. legitymowania za okrzyki "Lech Wałęsa" czy zatrzymania Frasyniuka - przy przymykaniu oka na prawdziwe chuligaństwo.

 • kazimierzodnowiciel76

  pawmak RAŚ z końca XX wieku to zupełnie inny ruch jak ten który się przekształcił na początku XXI wieku o ile na początku chcieli oni autonomii o tyle obecnie mówią o jakimś separatyzmie, więc koalicje z nim wtedy były ok nie było przeciwwskazań ale gdy weszli na drogę która podważa integralność terytorialną RP mówi o narodzie śląskim itp to powinni być przez wszystkie siły izolowani ale u nas panuje polityka plemienna gdzie jeśli się da dowalić drugiej stronie to można się sprzymierzyć z każdym. W Niemczech gdy ani CDU ani SPD nie jest wstanie stworzyć rządu to tworzą wtedy wielką koalicję ( a nie wchodzą czy to w koalicję z Lewicą czy z AFD ) a u nas to nic tylko głupia prymitywna naparzanka taki prymitywizm jak dzieci w piaskownicy ze szkodą dla interesów państwa polskiego.
  Kolejna porcja analizy filmu z nowej Zelandii ( jest po angielsku ale można sprawdzać te czasy co są wypisane i faktycznie, sprawdziłem je, jest jak pisze ten gościu zwłaszcza osoby ubrane na czerwono odgrywają jakąś rolę w tym przedstawieniu. Nie ma żadnych dowodów na oficjalną wersję wydarzeń a oglądając film to widać iż jest to tania gra z podstawionymi osobami i manekinami) www.kurthaskell.com/blog/why-i-now-believe-the-new-zealand-event-was-a-complete-hoax-with-zero-dead?fbclid=IwAR2d2FLsmLBTEgGp7suKKAXC1-7orJm5NOTW_pQe-eprj4frCfTkqPz1cKQ

 • pawmak

  Znowu bzdura, jakim separatyzmie i podważaniu integralności terytorialnej Polski, przecież nie postulują nic takiego. A izolowani to powinni być jeśli już geniusze pokroju Brauna czy Korwina. Co do interesu państwa, no to też rzeczywiście, z UE najmądrzej wychodzić... Dla porządku, to już był XXI wiek, kiedy RAŚ był na jednej liście m.in. z UPR.

 • kazimierzodnowiciel76

  w Sejmie powstało koło Konfederacji poszerzone z koła Wolność i Skuteczni o posła Jakubiaka i Winnickiego. Szefem koła został Jacek Wilk. Mają nadzieję iż do końca kadencji uda im się sklecić klub. Mają chłopaki "rozmach" hehe osobiście liczyłem na to iż Sanocki i Majka również znajdą się w kole Konfederacji ale widocznie wykalkulowali iż lepiej z pkt widzenia PR będzie co jakiś czas poszerzanie koła bo to media wtedy coś może napiszą pokarzą niż od razu wszystkich możliwych posłów do koła teraz.
  odnośnie RAŚ
  yelita.pl/artykuly/art/ras
  www.tygodnikprzeglad.pl/bartosz-machalica-nie-taki-ras-piekny-jak-go-maluja/
  pl.wikiquote.org/wiki/Jerzy_Gorzelik
  www.szkolnictwo.pl/szukaj,Ruch_Autonomii_%C5%9Al%C4%85ska
  Z pkt widzenia mais-tremu to nie należy wchodzić w koalicje z prawdziwą Prawicą i Lewicą tą postPZPRowską oraz tą nową Razem. Więc PiS nie powinien wchodzić w żadne koalicje powyborcze z Konfederacją tylko jeśli okazałoby się iż w przyszłym sejmie KE nie ma większości oraz PiS tak samo to powinni oni powołać rząd POPiS dokładnie jak robią Niemcy ( wielka koalicja powstaje wtedy gdy zwycięzca wyborów nie ma wystarczającego poparcia z Liberałami albo Zielonymi do rządzenia i wtedy dwie duże partie siadają do stołu i w interesie państwa niemieckiego powołują WIELKĄ KOALICJĘ ) Tak uważam natomiast jako iż u nas panuje takie dziwne przekonanie MY albo ONI więc należy zrobić wszystko aby druga strona nie zdobyła władzy nawet kosztem wyłapania dodatkowych posłów drugiej strony w zamian za stanowiska. Więc nie zdziwiłbym się gdyby po jesiennych wyborach powstała koalicja PiS-Konfederacja albo też PiS-PSL gdyby udało się przekonać PSL ( za stanowiska oczywiście ) dla dobra kraju jak to by określili itp Ale dzięki myśleniu i Kaczyńskiego i Schetyny albo MY albo ONI to mam nadzieję iż uda się Konfederacji wstawić nogę w drzwi i zacząć wprowadzać swoje postulaty.

 • Gość *.centertel.pl

  Nikt nie oglada tych filmow i ty tez tego nie rob
  tylko zwyroli kreci ogladanie tego

 • Gość *.centertel.pl

  Kukiz jest przybudowka pisu wiec teraz sie okaze kto dalej za pisem, a kto za konfederacja
  Apelowi niech ktos kupi golarke

 • pawelooss

  Kukiz nie jest niczyją przybudówką. Wszyscy zainteresowani zdążyli już wykorzystać i okazję i pozwiewali.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @ko Wielka koalicja jest raczej nie do powołania w polskich warunkach. Przy natężeniu wojny propagandowej po obu stronach i stygmatayzowaniu przeciwników jako zła wcielonego, trudno byłoby wytłumaczyc wyborcą współpracę. Najbardziej prawdopodobne warianty to ciągle: samodzielny PiS, PiS-K'15, KE-Wiosna.---@P Od czego by tu zacząć? RAŚ rzeczywiście kiedyś był inny i mniejsza o to, kiedy dokłądnie się zminił (był to raczej proces trwający kilka lat). Onegdaj RAŚ głosił hasła patriotyzmu lokalnego i z sentymentem wspomninał międzywojenną autonomię. Podkreślał, że więcej pieniędzy powinno pozostać w regionach i ty być rozdysponowywnych. Pokreslano wagę samorządności i głoszono wolnorynkowe hasła. Obecnych ekscesów RAŚ nie da się nie zuważyć, można co najwyżej udawać na złość PiSowi, że ich nie ma. Jeśli chodzi o nadgorliwość służb, to anprawdę nie da się porównywac wielomiecznych aresztów pod lipnymi zarzutami, prowokacji z budką czy wizyt uzbrojonych chłopaków z tak strasznymi działani jak przymusowe doprowadzenie, kogoś kto po dobroci na wezwanie się nie stawi, czy (o zgrozo) legitymowaniem. Co się zaś tyczy języka, to przyjmuję do wiadomosć, że nielubioni przez Ciebie politycy zasługują na obrzucenie barowym często językiem, natomiast kulturalna stanowcza krytyka działaczy PO-PSL nie przystoi i jest hejtem.

 • kazimierzodnowiciel76

  Wielka Koalicja na dzisiaj to faktycznie nie byłaby "możliwa" do wprowadzenia ze względu na wiadra pomyj jakie na siebie obie formacje wylały ale gdyby powstała jakaś siła ( może Konfederacja !?) która by kwestionowała wszystko to co POPiS honoruje i całą tą umowę okrągłostołową plus w każdej dziedzinie praktycznie odrzuca to co popiera POPiS. Wtedy aby ratować swoją skórę widzę możliwość powstania POPiSu bo strach przed rozwaleniem tego co zbudowały obie partie może być wystarczającym spoiwem umożliwiającym powołanie Wielkiej Koalicji. Ale preferowałbym wtedy koalicję PiS-Konfederacja niż POPiS bo pamiętam rok 2005 gdzie ludzie głosowali czy na PiS czy na PO w nadziei iż po wyborach powołają wspólny rząd ( z tym że premiera uzyska te ugrupowanie które wygra wybory ) ale niestety dla Polski politycy wybrali konfrontację zamiast wspólnego rządu. To wtedy temat zmiany konstytucji był tematem który i PO i PiS popierały ale niestety ze stratą dla Polski wybrano skłócenie zamiast konstruktywnej pracy na rzecz interesu państwowego. I tak to ogrywają Polaków.

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Mam pytanie do abizabiego jak planktonie idzie zbieranie podpisów?

 • Gość *.centertel.pl

  Kukiz jest przybudowka pisu
  ostatnie ustawy i mile slowka
  warto miec przybudowke, bo tym razem nie bedzie fartu i samodziielnych wyborow
  mysle ze rzymkowski to lewak, a nie narodowiec i zostanie
  narodowcy sa w konfederacji

 • pawmak

  Nie jest żadną przybudówką, choć trochę za dużo z pisowskiej mentalności ma.

  Żadna koalicja PiS ani z PO ani z PSL nie jest możliwa i raczej z Konfederacją też nie. Z K'15 to najwyżej jakiś techniczny sojusz, który pewnie szybko by się rozpadł. Ale K'15 jest w stanie zawrzeć taki także z PO. Ale ogólnie mało prawdopodobne, aby ten ruch wszedł do Sejmu.

  Co do RAŚ:
  rasopole.org/2006/02/czy-ra-dy-do-odczenia-lska-od-polski/
  autonomia.pl/cele-ruchu-autonomii-slaska/
  Chyba oni wiedzą najlepiej, czego chcą. I ich strona (a także nazwa - w przeciwieństwie do Ślonzoków Razem) jest w języku polskim, a nie śląskim.

  @ ab.
  Nie brnij w te bzdury.

 • rjey

  nowyplanktonpolityczny.wordpress.com

 • pawelooss

  O, kto zakłada? :)

  W sumie fajniejsza domena byłaby bez tego "nowy", póki jest wolna.
  Bo kto ma wiedzieć, ten i tak wie, z czego wynikają całe przenosiny...

 • kazimierzodnowiciel76

  teraz to mnie rozbawiłeś pawmak jeśli RAŚ we własnym dokumencie Statut Organiczny dla Regionu Autonomicznego Górny Śląsk zakłada iż prawo stanowione przez Warszawę będzie musiało uzyskać akceptację Górnośląskiego Sądu Administracyjnego § 42 Statutu Organicznego przyznaje GSA prawo orzekania o zgodności z ustawodawstwem górnośląskim aktów normatywnych Rzeczpospolitej Polskiej. Zapisy § 42 mają na celu umożliwienie kontroli i oceny przez Górnośląski Sąd Administracyjny ustawodawstwa Sejmu RP, stawiając tym samym GSA ponad Sejmem, Senatem, Radą Ministrów i Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej.
  Więc to są fakty pokazujące ich CEL czyli uzyskanie niezależności od decyzji Warszawy czyli właśnie Separatyzm. W tych linkach co podałem masz tego więcej zwłaszcza stosunek ich szefa Gorzelika co myśli o Polsce itp więc przestań zaprzeczać rzeczywistości i faktom. Gdyby oficjalnie ogłosili separatyzm to trafiliby oni do więzienia bo jest to niezgodne z polskim prawem natomiast jeśli ich działanie zmierza bezpośrednio do rozluźnienia więzi z Warszawą i dodatkowo roszczą sobie prawo decydowania czy przyjmować ustawodawstwo z Warszawy czy nie to już jest jawny akt podważający integralność terytorialną RP. A to co tam napisali to już jest bez znaczenia bo fakty pokazują ich prawdziwe intencje a nie program który musi być zatwierdzony przez jakiś tam Sąd aby był zgodny z prawem RP.
  Problem Kukiz15 to brak własnych mediów ( radio tv gazety strony www ) przez co nie mogą sami narzucać swego przekazu tylko są wmanipulowani za zasadzie wybory jakiś zdań i przedstawianiu jako popieranie PiSu ( dodatkowo zasileniu PiSu przez byłych posłów Kukiz15 "potwierdza" przekaz o przybudówce PiS-u ). W tych wyborach do PE zakładam iż Kukiz poniesie klęskę co spowoduje iż straci możliwość wejścia samodzielnego do Sejmu wtedy część posłów odejdzie zasilając PiS Konfederacje a Ci co zostaną z Kukizem możliwe iż zwiążą się z Gwiazdowskim i powstanie KWW Gwiazdowski Kukiz Bezpartyjni i tak może wejdą do następnego sejmu. Kukiz wyczerpał już swoją formułę i nikomu już nie jest potrzebny.

 • marecki384

  Kukiz dla mnie to sam nie wie czego chce.
  Raz popiera PIS raz nie.
  Nagrywa durne piosenki mozna tak non stop

 • pawmak

  Kukiz'15 przynajmniej ma realne szanse na wejście do PE jeszcze, nie tak jak jakaś Konfederacja czy PFP. Chyba że Konfederacja mocno wygra PR-owo kampanię z K'15 i może przejmie jakichś posłów czy coś (co do Sanockiego, to gdyby chciał być zrzeszony, zapewne współtworzyłby koło WiS). A w klubie PiS znalazły się tylko dwie Republikanki, no a Rzepecki poszedł w drugą stronę - zresztą takie transfery to raczej wpływają negatywnie, a nie pozytywnie na relacje pomiędzy ugrupowaniami, więc to już jakieś odlotowe stwierdzenie. No chyba, że ktoś wietrzy POPiS, bo Saryusz-Wolski do niedawna w PO jest liderem listy PiS :D

  Ten statut organiczny jest z 2010 roku i nie wiem, czy jest aktualny i można na niego wejść przez stronę. Ale zdaje się, że taki region autonomiczny nie różni się specjalnie od niemieckiego landu albo od Śląska w II RP. Tam jest wyraznie napisane zresztą: " Statut jest aktem prawnym o randze konstytucyjnej, zgodnym z przepisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej", "Statut zapewnia wszystkim mieszkańcom Górnego Śląska ochronę ich niezbywalnych praw, zagwarantowaną w umowach międzynarodowych, ratyfikowanych konwencjach oraz Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej", tudzież "W sprawach wymienionych w § 42 ust 2 pkt. 3-4, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Sejmu RP, Marszałek Senatu RP, Wojewoda oraz Rzecznik Praw Obywatelskich mają prawo wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o stwierdzenie zgodności z Konstytucją RP przepisów Regionu Autonomicznego Górny Śląsk".
  pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Autonomii_%C5%9Al%C4%85ska
  "RAŚ odżegnuje się od poglądów separatystycznych - zdaniem tego stowarzyszenia szeroka autonomia w ramach Rzeczypospolitej Polskiej jest najkorzystniejszą formą funkcjonowania dla Śląska." To nie ja pisałem :P
  Ale jak ktoś lubi się doszukiwać złej woli, to na to już nic nie poradzymy. No a nawet jeśli chcieliby się odłączyć od Polski i uzyskać niepodległość, to mieliby prawo do takich dążeń i nie byłby to powód do hejtu (zwłaszcza, że do Niemiec to by się raczej nie chcieli przyłączyć...). Ale to jest totalna abstrakcja i jeśli ktoś na serio się boi, że RAŚ zrobi krzywdę Polsce, no to chyba narzeka na brak zajęcia czy jaki tam inny problem.

  A propos RAŚ, to 2 marca zmieniły się władze ŚPR.

  Nowy plankton jak rozumiem tworzy rjey? Co do nazwy, to nie chodzi o domenę - po prostu "plankton" jest zarezerwowany dla red. Protaziuka, więc jeśli już, to taka nazwa jest odpowiednia. Ja to jeśli miałbym dalej pisać, to najprędzej właśnie w takiej formie - żeby od czasu do czasu (nie obiecuję, że często) nadesłać tekst.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Jeszcze apropo RAŚ. Gdybu tak MW albo ONR publicznie złożyło wieńce na grobach żółnierzy Wermachtu (w tym cżłonków SS) wszyscy nie posadaliby się z oburzenia. KO słusznie zauważył, że gdyby RAŚ chciał głosić hasła jawnie separatystyczne, to w ostentacyjny sposób złamałby prawo a jego działacze musieiby liczyć się z wizytą w prokuraturze. Tego oczywiście nikt nie chce. Szkodliwych wypowidzi i działań RAŚ mieliśmy za to aż nadt. To Gorzelik nazywał powstania śląskie "wojną domową". On też oświadczy, w czasach powstań sląskich walczyłby nie przyłączneie Śląska do Polski a o niezależne śląskie państwo (sic!). Posługiwanie się pojęciem "polskie obozy koncentracyne" też jest niedupuszczalne. Przykładówm możnaby tu naprawdę mnożyć.Chyba mamy ich dość, aby o zgrozo "doszukać się złej woli".----"RAŚ zrobi krzywdę Polsce, no to chyba narzeka na brak zajęcia czy jaki tam inny problem" Wyjątkowo tani chwyt erystyczny zamykający wygłąszanie krytycznych sądów na jakikolwiek temat. Zamiast RAS możesz Pamwak podstawić sobie PiS, Brauna albo innych nielubianych polityków i zobacz jak bez sensu to brzmi.----"Nie brnij w te bzdury." Spokojnie przedstawiłem argumenty i fakty, ale rzecz jasna nie masz obowiązku się do nich odnosić, ani zmienaić poglądów.-----Apropo Kukiza, to jeśli zapytamy twardogłowego PiSowca, usłyszymy, że K'15 to piąta kolumna PO założona na złość Kaczyńskimu.----Co do zbiórki podpisów, to nie mam zbyt wielu nowych informacji. Konfederacja zapewne zbierze bez problemów. W R11L zbiórka trwa i pomimo szczupłych struktur działacze wierzą, że jest szansa na sukcec. Polexit też na serio zbiera i wie jak to robić, ale rąk do pracy brak.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Cieszę się, że ktoś postanowił wcielić w czyn idee nowego bloga. Chętnie napiszę jakiś tekst od czasu do czasu i rzecz jasna będzę aktywnie uczestniczył w dyskusjach an forum

 • pawelooss

  Wydaje mi się, że wszyscy dyskutują o czym, co znają tylko z przekazów medialnych. A ja jako mieszkaniec Górnego Śląska widzę i wiem to z autopsji, że prawdziwym Ślonzakom bliżej do Hajmatu/Faterlandu (co wyrażają poprzez czynną tęsknotę za Niemcami, gdzie część ich rodzin powyjeżdżała) niż do Polski. RAŚ zaś to organizacja antypolska, tylko dla przykrywki przebąkująca coś o autonomii, kiedy tak naprawdę aż przebierają nóżkami, ażeby stać się "autonomicznym" landem RFN. Co mnie osobiście przyprawia o mdłości, bo ani gwary, ani całej kultury górnośląskiej nie znoszę.

 • Gość: [pawelooss] 95.160.131.*

  Dlatego w sumie setnie rozbawiła mnie sytuacja, w której co bardziej radykalni górnośląscy rasiści zarzucili RAŚ, że są zbyt mało radykalni, poszli osobno jako "Ślonzoki Razem" i ani oni, ani ci pierwsi w ramach ŚPR się nigdzie nie dostali. Wybornie, milordzie. :)

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Z przecieków wiem że ruch 11 listopada na szansę na ogólną Polska listę polecie nie co o tym sądzicie?

 • pawelooss

  Chyba naprawdę czas na przenosiny, skoro programiści z Agory wylogowują zaraz po napisaniu komentarza...

  > Kukiz dla mnie to sam nie wie czego chce. Raz popiera PIS raz nie.
  Nie rozumiem, co w tym złego. Przecież to siła stojąca pomiędzy PO a PiS, więc naturalne jest, że gdy niektóre projekty rządowe są po ich myśli, to za nimi głosują, kiedy spodoba im się jakiś pomysł pozostałej opozycji, to wspierają w nim ją, a gdy nie podobają im się pomysły żadnej strony, to prezentują własne. Tak działa konstruktywna opozycja, w przeciwieństwie do totalnej i to jest naprawdę ostatni punkt, w którym można Kukizowi coś zarzucić. Co więcej, on nawet ostatnio spotykał się z Kaczyńskim, aby przeforsować instytucję sędziów pokoju (co postuluje również Gwiazdowski) i ostatnie ustawy w wymiarze sprawiedliwości jakby idą w tym kierunku.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  www.youtube.com/watch?v=RLUtaK0M5B0

  dzisiaj zyla powtorzyl tylko troche dalej

 • pawmak

  Co powtórzył niby? Kurde, miałem dać Polskę na 1. miejsce, ale za za duże ryzyko uznałem. Ale i tak niezłe punkty i jeszcze jest jakaś tam szansa na wtoczenie się do "10" na koniec sezonu (choć może być ciężko).

  Jeśli trzeba powielać kłamstwa Słomki, że RAŚ posługuje się określeniem "polskie obozy koncentracyjne", to już nie mam pytań. A groby są zawsze grobami i kto w tych grobach leży, nie ma znaczenia. Jeśli ktoś myli składanie kwiatów z czczeniem, to też nie mam pytań. A jeśli nie chcą złamać polskiego prawa (w przeciwieństwie do rządzącego PiS-u, który realnie szkodzi Polsce i nie ma się tutaj z czego śmiać), to w czym jest problem (nawet jeśli działacze prywatnie mieliby poglądy separatystyczne)? No i gdzie powstania z II RP, a gdzie czasy obecne, no ludzie... Uu aaa, chować się dzieci, RAŚ idzie! :)) Braun to rzeczywiście też margines i można się z niego śmiać, ale że poglądy ma straszne, to inna sprawa.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  kukiz nagrywa o walesie, bo jest przybudowka pisu
  a z po nic nie chce robic

 • pawelooss

  Problem leży w twojej naiwności, że bardziej ufasz w jakiś święty papier i pieczątkę, które wszystko przyjmą (zwłaszcza jeśli są tworzone przez zainteresowanych pozytywnym odbiorem działaczy), a naoczne zeznania mieszkańca tamtych rejonów kategorycznie odrzucasz. ;) Czy to chodzi o stwierdzenie, że rasiści są anty-Polakami, czy też (z przeszłości) że jakaś partia ma tysiące członków, bo akurat se uznała, że takie trąbienie na potrzeby propagandy będzie pożyteczne, mimo że wszyscy dookoła widzą, że jest w stanie rozkładu.

  Bo tu też nie ma ani co się wielce bać, ani trywializować głupkowatym tekstem o straszeniu dzieci, tylko zwyczajnie przyjąć do wiadomości, że tamta organizacja przyjacielem Polski raczej nie jest, a ich polityczny sprzymierzeniec, Plura, to też niezbyt ciekawy facet. Przyjąć to do wiadomości i (najlepiej, ale tego już się nie domagam) ich marginalizować. Tak jak skrajnych narodowców z Marszu Niepodległości, którzy całkiem podobnie się przecież święcie zarzekają, że oni z nacjololo to nie mają nic wspólnego, a tatuaż ze swastyką im na czole świeci i gwóźdź wbity w mózg jednak wystaje. ;)

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @banach Skąd masz informacje o zbiórce w R11L. To jakieś wiarygodne źródło? Pytam bo jako miłośnik planktonu jestem bardzo ciekaw?-----@P Jakie kłamstwa Słomki? No chyba, że to on redaguje oświadczenia RAŚ dostepne na stronie organizacji i złośliwie podpisuje się jako władze ruchu.---"myli składanie kwiatów z czczeniem" Jeśli robi to oficjalna delegacja organizacja, to zdaje się nie można tego nazwać prywatną wizytą na cmentarzu. Poczet sztandarowy NOP składający wieniec na grobie Niewiadomskiego też by Cię nie wzruszyła?---"gdzie powstania z II RP" Jeśli deklaracja, "walczyłbym o niezależne państwo śląskie" jest nieistotna. A jeśli ktoś zadeklaruje, że walczyłby po stronie Rzeszy w 1939, to też będzie ok, bo rozmawiamy o historii? ---@paweloss Fakt RAŚ pięknie się wywrócił, aż miło było popatrzeć :-).

 • Gość *.centertel.pl

  Nazw aaaplanktom nie kest zarezerwowana tym bardziej ze protaziuk ma od dawna wywalone
  Nowyplankton strasznie dluga nazwa do tego wordpress to w ogole

 • Gość *.centertel.pl

  Nazw aaaplanktkanapa.org

  To bylo i krotkie i zabawne
  Dla wielbicieli partii kanapowych

 • Gość *.centertel.pl

  Nojoj

  Kanapa.org

 • Gość *.centertel.pl

  Ma byc planktonpolityczny.wordpress.com albo cos zupelnie innego

  Kukiz to oszust a nie wiem czy rozwiazal problem alkoholowy za to piosenke o walesie powinien byc skonczony. Bolek zostal prezydentem a kim jest kupis? Przywodca sekty o nazwie kukiz15 jako data powstania. Zrobie wszystko by on i konfederacja nie dostali sie do pe. Ich miejsce jest w psychiatryku

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  Źródła nie m ale byli w sondażu ogólnopolsim przypadek czy jakiś znak ?

 • pawmak

  Ta durna piosenka Kukiza to właśnie przejaw tej zbytniej mentalności pisowskiej, o której pisałem, ale mentalność to jeszcze nie bycie przystawką, bo przystawka to sojusznik, a nie krytyk.

  Hübner jednak kandyduje, zamiast Zalewskiego. Jak dla mnie to zła zmiana, no ale Hübner może pozyskać więcej głosów, no i ona jest wybitnie do Europarlamentu, a Zalewski może się przydać w polityce krajowej. A może i to doda Bartoszewskiemu jakichś głosów, kto wie. Ważne, że ktoś taki jak on, jest na liście.

  NOP właśnie Niewiadomskiego czci, a RAŚ nie jest organizacją neonazistowską, więc hitlerowców nie czci, tylko składa kwiaty (i co z tego, że oficjalnie). A ktoś z RAŚ mówił, że walczyłby po stronie Rzeszy, czy to tylko takie pierdzielenie? Oświadczenia RAŚ dot. obozów nie znałem (chodziło mi o to), ale wiadomo, że nie chodzi im o Auschwitz itd. i też warto obalać ich stwierdzenia rzeczowymi argumentami, jeśli już.

  @ pawelooss
  Napisałeś o "prawdziwym Ślonzakach" - a ilu takich jest i w jakim zazwyczaj są wieku? I serio deklarują, że nie lubią Polski? RAŚ w każdym razie posługuje się językiem polskim i choćby nie wiadomo jakie poglądy mieli prywatnie jego członkowie, to RAŚ nie chce łamać polskiego prawa i skoro od tylu lat nie wysuwał postulatów separatystycznych, to już raczej nie wysunie. Co do Plury, to tak jak napisałem, rzeczywiście po poszerzeniu wiadomości nie rozważałbym na niego głosu - tyle że razi mnie hejt, choć może faktycznie powinien on już bardziej śmieszyć (jak Brown) niż oburzać.
  Co do członków partii, to często są to tzw. martwe dusze - nie mylmy formalnych członków z aktywnymi działaczami.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  kohut kandydatem wiosny
  pucowal w twoim ruchu i wypucowal hehe

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  pl.wikipedia.org/wiki/Heinz_Kohut o kurde ciekawe czy z lukaszem ma zwiazek, austriak? zyd? to juz widze jak braun z korwinem maja pozywke

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  twojruch.eu/nowi-pelnomocnicy-tr-w-regionach/

  OW 40, OW 41 Andrzej Lewandowski fiodorowa15@wp.pl ten to maila chyba corce zakosil albo jakiejs nastolatce

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  Od 2017 roku współpracuję z Robertem Biedroniem. Jestem koordynatorem regionalnym Instytytu Myśli Demokratycznej i partii Wiosna. W projekcie odpowiadam za struktury w województwie śląskim, opolskim i małopolskim oraz pilotuję uznanie ślonskij godki za język regionalny i odpartyjnienie mediów publicznych.

  o to cos dla was slaska gadka

  ja jestem zdania, ze jak slask chce byc osobno to niech zrobi referendum
  kazde spoleczenstwo powinno byc wolne i jesli w jakims rejonie jest na to ochota - prosze bardzo. tylko tak mozemy naprawic swiat, nie wojny

 • pawelooss

  > Napisałeś o "prawdziwym Ślonzakach" - a ilu takich jest i w jakim zazwyczaj są wieku? I serio deklarują, że nie lubią Polski?
  A to zależy od konkretnego miasta i struktury demograficznej. Bo zazwyczaj tych "prawdziwych hanysów" najwięcej jest wśród ludzi starszych, ale jeśli przekażą swoją "kulturę", to i młodzi się tym równie dobrze zarażają. Myślę, że jakieś parę procent. Deklarować nic nie muszą, bo po prostu widać, jak ich skręca, gdy mają cokolwiek po polsku odpowiedzieć i z jaką wrogością patrzą się na wszelkich "goroli".

  Rafał Czaskowski dla Warszawy. Czy ten numer przejdzie w stolicy?
  O, chyba znalazłem przez przypadek powód, dla którego abizabi notorycznie przekręca to nazwisko. A tu się okazuje, że wcale nie przekręca, tylko zapisuje z pierwotną wolą jego osiadacza :D

 • pawmak

  Żartobliwą formę dawnej kampanii wykorzystuje w celach prześmiewczych i tyle, i myśli że to zabawne za każdym razem tak pisać.
  To niechęć do używania polskiego to postawa antypolska? Kaszubi i górale też są antypolscy w takim razie? :) I tak się taki język raczej rzadko słyszy. A kultura cenna rzecz, nic Polsce nie zrobią.
  No a w Sejmie to z mówienia po śląsku słynął wspomniany przeze mnie jak najbardziej prawicowiec Szyga.

  To ciekawe info z pełnomocnikami TR, jest 3 byłych posłów. Czy to znaczy, że innych już nie ma w partii?
  Ech, nawet Palikot nie postulował homomałżeństw i był przeciwny adopcji, a teraz coraz częściej się słyszy o poparciu dla tzw. "równości małżeńskiej".

  Mi to nazwisko Kohut się kojarzy z kolarzami Sewerynem i Sławomirem.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Przeliczenie wyników sondażu estymatora na mandaty (za Palade)@DoRzeczy_pl:
  pis 252 PO154 wio19 KUKIZ15 18 PSL 16. Abstrahując od tego, że to jeden sondaż a do wyborów dobrych parę miesięcy, sądzę że KE przetrwa do wyborów parlamentarnych.----Apropo "prawdziwych ślązaków". RAŚ lubi powoływać się na wyniki spisu ludności i liczbę osób, które zadekalrowały narodowość jako śląską. Otóż wielu, którzy taką dekalrację złozyli wcale nie czuje się jakimś odrębnym narodem (w takim sensie jak Niemcy czy Polacy). Był to po prostu wyraz dezaprowbaty dla władz centalnych. Sam znam wiele takich osób. Porównywnaie RAŚ z góralami też nieadekwatne. Czy jakiś licząca się organizacja Górali deklauje, że "Będąc góralem można być równie dobrze Polakiem, Niemcem lub Słowakie", domaga się uznania "narodu góralskiego" ale oświadcza, że kilkadziesiąt lat temu opowiedziałaby się zbrojnie za oderwanie Zakopanego i okolic od Polski. Rzecz jasna pisownia Czaskowski to nawiązanie do jego kampanii, gdy tak bardzo starał się udowodnić, że jest z Krakowa, że prawie przeszeł na dietę z kiełbasy krakowskiej i precli :-). Dezaprobata dla niego jest moim świętym prawem akurat i zamierzam z owego prawa skwapliwie korzystać. Co do LW, to piosenka Kukiza jest rzeczywiscie infantylna, ale sam LW wyrządził Polsce wiele zła, za które nigdy nie przeprosił.

 • pawelooss

  > To niechęć do używania polskiego to postawa antypolska? Kaszubi i górale też są antypolscy w takim razie? :)
  Nie. I wkurza mnie, że znów trywializujesz, wybierając sobie jakiś tam aspekt z mojej wypowiedzi, całą resztę pomijasz jako nieważną, a później walczysz z tym jednym, pieczołowicie wybranym argumentem, obalasz i uznajesz, że wygrałeś. Chyba zaczynam rozumieć, jak się czuje abizabi w dyskusjach z tobą.

  Używanie gwary czy kultywowanie lokalnej kultury nie jest absolutnie żadnym problemem, natomiast dyskryminacja w towarzystwie osób, które mimo wszystko używają języka państwowego oraz autentyczna niechęć i nienawiść do instytucji i osób czujących z nim więź (co się wyraża np. w opiniach, że Warszawa powinna wypierdalać i przestać okradać nasze ziemie, bo tu jest Śląsk, a nie jakaś Polska) już tak. Oczywiście, są osoby, które czują się zarówno Polakami, jak i Ślązakami, co więcej: jest ich większość, ale te parę procent najbardziej skrajnych, a o takich właśnie mówię, to właśnie antypolscy rasiści.

 • pawmak

  Co wybieram?? Przecież sam na pytanie o antypolskość napisałeś: "Deklarować nic nie muszą, bo po prostu widać, jak ich skręca, gdy mają cokolwiek po polsku odpowiedzieć i z jaką wrogością patrzą się na wszelkich "goroli"." Jakoś nie było z czego wybierać w tej wypowiedzi, a od wybierania to jest tutaj inny specjalista, którego zresztą przywołałeś... Właśnie o to chodzi, że się zdziwiłem, że miałoby chodzić tylko o język (no, jeszcze było o "wrogich spojrzeniach").
  A Ślązaków, którzy nie czują się Polakami, można krytykować, ale to chyba nie jest jakiś duży procent ani problem, więc czym się tu zajmować.

  Skoro RT sam kazał mówić "Czaskowski", to czemu ma to być wyraz dezaprobaty? :P Jak dla mnie to jest wyraz wyłącznie infantylizmu, nic więcej. Teraz to się dopiero krakus objawił w osobie Jakiego - Opolanin, co Warszawą chciał rządzić :D

  Wałęsa przede wszystkim uwolnił Polskę spod komuny i patrzenie na niego przez inny pryzmat to po prostu skrzywienie.
  Swoją drogą, naprawdę dobry wywiad:
  magazyn.wp.pl/artykul/lech-walesa-gdy-masz-pan-jedno-drugie-pan-tracisz

  No, w typerze skoków skończyło się na 12. miejscu. Ani dobrze, ani tragedia.
  www.skokinarciarskie.pl/typer/index.php?c=klasyfikacja

 • pawelooss

  > A Ślązaków, którzy nie czują się Polakami, można krytykować, ale to chyba nie jest jakiś duży procent ani problem, więc czym się tu zajmować.
  I oni właśnie są głównym trzonem RAŚ-iu, Q.E.D. i czym wątek zamykam.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  mialbym szanse, duzo wynikow dobrze trafilem tak sam dla siebie

 • kazimierzodnowiciel76

  czy zrobił ktoś analizę list PiSu do PE czy oprócz SoLPol i Porozumienia są przedstawiciele innych partii i jakie miejsca zajmują "przystawki/koalicjanci" ?

 • pawmak

  Przecież jeszcze nie ma list, dopiero się kształtują, jeszcze są ze 3 tygodnie na nie. Pojawiają się natomiast układy miejsc na listach KE w poszczególnych okręgach. Np. w małopolsko-świętokrzyskim miejsce 2. i 9. jest dla PSL, 3. dla SLD, 4. dla Zielonych, a reszta dla PO. Jeszcze widziałem coś takiego dla Pomorza (tam 4 albo 5 kandydatów PO ma). Ciekawe, czy poza tymi 5 głównymi partiami inne też dostaną jakieś miejsca jako partie, czy ich członkowie muszą być rekomendowani przez te główne, czy w ogóle nie mają szans na miejsca. Jeśli chodzi o Teraz!, to jeszcze A. Skiba otwiera listę Wiosny na Podkarpaciu.
  A Lubnauer nie ukrywa braku satysfakcji z miejsc dla Nowoczesnej. 300polityka.pl/live/2019/03/25/#post-466015

  8 dni temu po ponad 12 latach zmienił się lider PPS, ogólnie jakieś nowe otwarcie w partii ma być.
  www.naszpps.ppspl.eu/index.php/248-nowe-wladze-partii

  @ Spot
  Jeśli byś był w stanie typować wszystkie kontynentale, FIS Cupy i MŚJ (wszystko i mężczyzn i kobiet) i najlepiej bez listy startowej (bo jak wcześniej, to więcej punktów), no to próbuj w przyszłym sezonie.

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  To wszystko dla stolkow i na prawicy i na lewicy
  nowa pps, nowy wir, nowa unia pracy
  jakby nie mozna dzialac jako lewica razem albo w koalicji europejskiej
  przecież te programy nie moga byc inne, mala partyjka moze miec taki sam albo skopiowany
  nie dozyje nie wiem czy do konca miesiaca, do listopada tym bardziej
  strona skokinarciarskie znaczn ie lepsza niz znane skijumping
  odkrylem ja niedawno jak mi sie relacje na zywo onetu wieszaly ciagle. Relacja skokinarciarskie chodzi dobrze nawet w moim starym telefonie
  to jest dno ze na skijumping nie zbanowali majora kupricha, nie banuja tez osob wyzywajacych ryoyu i niemcow, a ich redaktor formela doskonale pasuje do tvp, koles sie lansuje we wszystkich.mozliwych mediach społecznościowych pseudo dziennikarzyk

 • kazimierzodnowiciel76

  listy PiSu www.rp.pl/Wybory-do-PE/190329709-PiS-ujawnilo-wszystkich-kandydatow-do-PE.html
  sondaż z okręgu warszawskiego wiadomosci.wp.pl/wybory-do-pe-koalicja-europejska-deklasuje-pis-w-okregu-warszawskim-6363132924954241a
  wiosna po początkowych 14-16 % wynikach obecnie to 5-7 % i przy ciągłych wpadkach przedstawicieli Wiosny to może się okazać iż nawet do jesieni nie dotrwa jako samodzielny byt. I ciekawi mnie jak Spot się zapatruje na postulat partnera Biedronia karania ludzi więzieniem za poglądy homofobiczne ? oraz postulat adopcji dzieci ? Kukiz coraz częściej notowania w granicach progu co nie wróży sukcesu ( bez kasy bez koncepcji ) Konfederaci zaś ciągle pod kreską ale każdy kolejny sondaż ( tej samej firmy badawczej ) daje jej niewielkie ale wzrosty, niemniej liczyłem iż już powinni przebijać 5 %. Ciekawie wygląda PFP bo dostała w okręgu warszawskim 2.5 % to jak na razie jej rekord.

 • pawmak

  O to tak, to PiS chyba jako pierwszy przedstawił wszystkie listy. Bodaj w każdym okręgu 1 kandydat Porozumienia. Czy Solidarnej Polski też wszędzie, to nie wiem i czy innych partii jacyś, to wątpię, no ale się okaże na PKW.

  Co sądzi czyjś niezwolennik o poglądach tego kogoś, to mało istotne, a bardziej, co zwolennik czyjś na temat czyichś poglądów, takich jak np. penalizacja homoseksualizmu. No ale to już wiemy - "tego postulatu nie popieram, ale on mi nie przeszkadza"...

  Aha - Słomka w swoim starym stylu. Czyjego komitetu oficjalny skrót to "KWW Konfederacja"? Nie, nie Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy - tylko KPN-Niezłomnych :P Fakt, że rzeczownik "Konfederacja" w kontekście polskich ugrupowań jednoznacznie kojarzy się z KPN, no ale Słomka to też nie jest KPN (choć długo się podszywał, no i zeń się wywodzi).

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Uważam zie miejsce biedronia jest w wiezieniu za mowe nienawisci względem starszych osób

 • kazimierzodnowiciel76

  odnośnie homoseksualizmu to moje poglądy są następujące wolnoć Tomku w swoim domku - nie interesuje mnie kto co robi w swoich 4 ścianach. Natomiast jestem przeciwnikiem małżeństw państwowych jako takich i nie jestem w obecnych warunkach prawnych za zrównaniem związków homo z hetero bo to nie to samo już to kiedyś tłumaczyłem małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny celem posiadania własnego potomstwa. Związki homo nie spełniają tego warunku więc nie można nazywać ich małżeństwem koniec kropka. Jestem przeciwnikiem adopcji dzieci przez pary homo ale nie opieki nad dziećmi tzn jeśli brat/siostra ( najbliższa rodzina ) umiera i w akcie ostatniej woli prosi swego siostrę/brata ( homoseksualistę) o zaopiekowanie się jego/jej potomstwem to państwo nie może zabronić tego koniec kropka. Bo jeśli osoba ta stwierdza iż ta osoba homoseksualna będzie odpowiednią osobą do zaopiekowania się tymi dziećmi to prawo nie powinno zabraniać tego. Natomiast samej adopcji nie przewiduję. Karanie za poglądy jest sprzeczne z moim rozumieniem wolności i ja nie ścigałbym ani komunistów ani faszystów ani homofobów ani antysemitów itp nie karałbym ludzi za poglądy nie ważne jak skrajne i głupie by one nie były coś takiego jak "mowa nienawiści" powinno zniknąć z repertuaru kar.
  Teraz jako że zostałem przez pawmaka wywołany do ustosunkowania się do wypowiedzi Brauna a w zasadzie mojego stwierdzenia na jego wypowiedź to Oświadczam iż jeśli lobby homoseksualne będzie dalej próbowało wywierać nachalny nacisk celem doprowadzenia do 1 małżeństw homoseksualnych 2 adopcji dzieci 3 karania za mowę "nienawiści ( homofobia)" to takie zachowanie wywołuje u mnie oburzenie i złość i jeśli proces ten będzie się dalej nasilał wtedy uznam ten postulat Brauna jako formę nacisku wobec lobby homoseksualnego do opamiętania się.
  Dlaczego więc uznałem iż Braun niepotrzebnie powiedział to co powiedział z prostej przyczyny bez wsparcia mediów ( żadna stacja TV nie stoi za Konfederacją jedynie małe internetowe telewizje których zasięg waha się od kilku tysięcy do ponad 100 tysięcy oglądalności więc jest to kropla w morzu) głoszenie tego postulaty skazane jest na ośmieszenie i przedstawienie osoby takiej i formacji jaka reprezentuje jako oszołom. Natomiast w sytuacji gdy będzie toczyć się wojna cywilizacji to stanę za Braunem. Obecnie homoseksualiści stali się takimi masami robotników którzy mają wywołać kolejną rewolucję i gdyby faktycznie się okazało iż grozi nam 1 2 3 wtedy niestety musiałbym opowiedzieć się za Braunem. Niestety gdyż każda akcja wywołuje reakcję i możliwe iż wchodząc w taki wariant to zamiast komunizmu mielibyśmy faszyzm. Dlatego też mam nadzieję iż do tego nie dojdzie i Wiosna zostanie zatopiona w maju i nie będzie takiej potrzeby aby radykalizować poglądy.
  I jeszcze jedno Konfederacja to taki ciekawy twór gdzie każda z wchodzących partii organizacji zgodziła się tylko co do tego iż UE nie powinna ingerować w sprawy Polski i że prawo RP powinno stać ponad prawem UE. Ale że PiS zdradził i Kaczyński podpisał traktat lizboński więc obecnie mamy ten problem iż jesteśmy prowincją a nie niezależnym bytem i musimy robić to co nam każą. Więc w wyborach do PE ta różnorodność poglądów i postaw nie będzie miała takiego znaczenia gdyż Konfederacja zajmie stanowisko antyunijne propolskie i w ten elektorat będzie kierowała swój przekaz. Natomiast gdyby ta forma miała dotrwać do jesieni wtedy jakiś wspólny program będzie musiał zostać ustalony i będzie ciekawie bo może się okazać iż projekt Gwiazdowskiego ( jeśli przetrwa ) będzie ciekawszą opcją dla mnie.

 • kazimierzodnowiciel76

  odnośnie homoseksualizmu to moje poglądy są następujące wolnoć Tomku w swoim domku - nie interesuje mnie kto co robi w swoich 4 ścianach. Natomiast jestem przeciwnikiem małżeństw państwowych jako takich i nie jestem w obecnych warunkach prawnych za zrównaniem związków homo z hetero bo to nie to samo już to kiedyś tłumaczyłem małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny celem posiadania własnego potomstwa. Związki homo nie spełniają tego warunku więc nie można nazywać ich małżeństwem koniec kropka. Jestem przeciwnikiem adopcji dzieci przez pary homo ale nie opieki nad dziećmi tzn jeśli brat/siostra ( najbliższa rodzina ) umiera i w akcie ostatniej woli prosi swego siostrę/brata ( homoseksualistę) o zaopiekowanie się jego/jej potomstwem to państwo nie może zabronić tego koniec kropka. Bo jeśli osoba ta stwierdza iż ta osoba homoseksualna będzie odpowiednią osobą do zaopiekowania się tymi dziećmi to prawo nie powinno zabraniać tego. Natomiast samej adopcji nie przewiduję. Karanie za poglądy jest sprzeczne z moim rozumieniem wolności i ja nie ścigałbym ani komunistów ani faszystów ani homofobów ani antysemitów itp nie karałbym ludzi za poglądy nie ważne jak skrajne i głupie by one nie były coś takiego jak "mowa nienawiści" powinno zniknąć z repertuaru kar.
  Teraz jako że zostałem przez pawmaka wywołany do ustosunkowania się do wypowiedzi Brauna a w zasadzie mojego stwierdzenia na jego wypowiedź to Oświadczam iż jeśli lobby homoseksualne będzie dalej próbowało wywierać nachalny nacisk celem doprowadzenia do 1 małżeństw homoseksualnych 2 adopcji dzieci 3 karania za mowę "nienawiści ( homofobia)" to takie zachowanie wywołuje u mnie oburzenie i złość i jeśli proces ten będzie się dalej nasilał wtedy uznam ten postulat Brauna jako formę nacisku wobec lobby homoseksualnego do opamiętania się.
  Dlaczego więc uznałem iż Braun niepotrzebnie powiedział to co powiedział z prostej przyczyny bez wsparcia mediów ( żadna stacja TV nie stoi za Konfederacją jedynie małe internetowe telewizje których zasięg waha się od kilku tysięcy do ponad 100 tysięcy oglądalności więc jest to kropla w morzu) głoszenie tego postulaty skazane jest na ośmieszenie i przedstawienie osoby takiej i formacji jaka reprezentuje jako oszołom. Natomiast w sytuacji gdy będzie toczyć się wojna cywilizacji to stanę za Braunem. Obecnie homoseksualiści stali się takimi masami robotników którzy mają wywołać kolejną rewolucję i gdyby faktycznie się okazało iż grozi nam 1 2 3 wtedy niestety musiałbym opowiedzieć się za Braunem. Niestety gdyż każda akcja wywołuje reakcję i możliwe iż wchodząc w taki wariant to zamiast komunizmu mielibyśmy faszyzm. Dlatego też mam nadzieję iż do tego nie dojdzie i Wiosna zostanie zatopiona w maju i nie będzie takiej potrzeby aby radykalizować poglądy.
  I jeszcze jedno Konfederacja to taki ciekawy twór gdzie każda z wchodzących partii organizacji zgodziła się tylko co do tego iż UE nie powinna ingerować w sprawy Polski i że prawo RP powinno stać ponad prawem UE. Ale że PiS zdradził i Kaczyński podpisał traktat lizboński więc obecnie mamy ten problem iż jesteśmy prowincją a nie niezależnym bytem i musimy robić to co nam każą. Więc w wyborach do PE ta różnorodność poglądów i postaw nie będzie miała takiego znaczenia gdyż Konfederacja zajmie stanowisko antyunijne propolskie i w ten elektorat będzie kierowała swój przekaz. Natomiast gdyby ta forma miała dotrwać do jesieni wtedy jakiś wspólny program będzie musiał zostać ustalony i będzie ciekawie bo może się okazać iż projekt Gwiazdowskiego ( jeśli przetrwa ) będzie ciekawszą opcją dla mnie.

 • pawmak

  Postulaty homomałżeństw i adopcji przez nie dzieci to w polskich warunkach nadal postulaty skrajne i jak wspomniałem, nie wysuwały ich nawet partie Palikota (przynajmniej sam Palikot, kiedy nimi kierował) i naprawdę nie potrzeba żadnej prawackiej ekstremy, żeby się im przeciwstawiać. Wiosna to już ma sondaże w okolicach progu.
  A w państwie związek kobiety i mężczyzny właśnie ze względu na potomstwo powinien być uprzywilejowany.

  Co do przystawek PiS, to właśnie jedyny radny wojewódzki Prawicy Rz. B. Dębski został przewodniczącym sejmiku podlaskiego (za głupio odwołanego szefa sejmiku z PO). Tzn. PRz nie jest przystawką PiS, ale Dębski właśnie dzięki temu, że się z tego wyłamał, został tym jedynym radnym. Wiceprzewodniczącą tego sejmiku została natomiast radna z Solidarnej Polski.

 • Gość: [killvr] *.dynamic.chello.pl

  @Kazimierz jakie wpadki zaliczają liderzy Wiosny? Dość często sprawdzam media, ale nie odnotowałem tego.
  Pamiętaj, że przy 3% błędzie statystycznym, niewielkie zmiany w sondażu nie muszą mówić o trendzie, chyba że widzimy stałą tendencję że kiedyś był 1% a teraz 3%. Konfederacja zdaje się od powstania ma te 3% i przypuszczam, że takie jest jej realne poparcie.

  PPS no spoko, fajnie, tyle że pewnie z chęciami rozbiją się o ścianę. Choć spróbować odświeżyć legendarny szyld nie zaszkodzi.

 • kazimierzodnowiciel76

  @killvr wpadki głównie PR bo o te się rozbija obecna polityka. Ostatnie parę dni to najpierw Biedroń zakłada dwie różnie skarpety bo w ten sposób solidaryzuje się z osobami z syndromem Downa gdy jest za dopuszczalnością ciąży więc zalicza wpadkę i to sporą. Następnie jego partner mówiący o karaniu za homofobie kolejna wpadka i to podwójna bo obnaża "politykę miłości" Wiosny i kolejna liderka listy która mówi inaczej jak zakłada program partii odnośnie 500+ i to tylko z ostatnich 3-4 dni. Tak zauważyłem że im częściej osoby reprezentujące Wiosnę się pojawiają w mediach tym gorzej dla notowań partii i w zasadzie to Schetyna nie będzie musiał nic robić bo Wiosna się zaora sama. A i ostatnia rzecz Biedroń ciągle nie rozliczył się z finansowania konwencji to taka mała tykająca bombeczka która może go zatopić na dobre bo wszystko to co głoszą rozmija się z tym co robią więc jeśli dalej będą tak postępować to nie widzę ich w PE zdobędą tak ze 3 % i możliwe iż Lewica Razem ich przegoni gdyż w ewentualnej debacie Zandberg-Biedroń ten ostatni nie ma żadnych szans.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  twitter.com/AC_Sobol/status/1109069029992554497/photo/1 możdzanowska dwojeczka

 • Gość: [killvr] *.dynamic.chello.pl

  No ale to nie są obiektywne wpadki. Rozumiem, jakbyśmy mówili o przejęzyczeniach Petru czy akcjach typu opuszczanie protestu żeby pojechać na wakacje. No ale ani skarpetki nie są wpadką, bo popieranie prawa do aborcji na życzenie (w tym dla ciężkich wad płodu) nie oznacza przecież chęć lub aprobatę dla takiego czynu. Nie widzę sprzeczności. A odnośnie więzienia za homofobię to przecież nie dostaniesz 2 lat za napisanie że ci się homo nie podoba, tylko jak będziesz zwyzywał, opluwał i atakował homo. Tak samo powinno się wprowadzić takie kary np za ksenofobię i ja np. to aprobuję. Pojęcie wpadki musi być uniwersalne, wpadką nie są po prostu poglądy członków partii. Prędzej za wpadkę bym uznał ostatni wpis Korwina o penisach 8-latków, ale w jego przypadku to ciężko uznać że zrobił to przypadkiem. Za to na 100% wpadką było to co Kukiz odwalał gdy mu siadł "piąteczek". Prędzej bym uznawał babeczkę z Teraz na jedynce podkarpacia, w ogóle koncepcja Wiosny jako platformy łączącej socdemów (np osoby co były w Unii Pracy) i hardych liberałów spod znaku Petru jest dla mnie dziwna, ale chyba daje większą szansę na dobry wynik od sytuowania się typowo na lewicy.

  Spadek w sondażach Wiosny bym wiązał ze zjednoczeniem się Koalicji Europejskiej, teraz taktyczne głosowanie na KE ma więcej sensu. Choć dla mnie wciąż KE to nie jest twór na który chciałbym głosować, chyba że na Zielonych czy ew Nowoczesną ale nikt od nich nie ma szansy na mandat, a nie widzi mi się głosowanie na centrowych dinozaurów.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  plejada.pl/zdjecia-gwiazd/big-brother-agnieszka-wozniak-starak-ujawnila-liczbe-oddanych-sms-ow/585g3y8 z innej beczki

  to tak ogladalnosc a rzeczywistosc

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @killvr Jestem absolutnie przeciwny sprowadzaniu wariackich zachodnich nowinek. Nie potrzebuje żadnych przepisów o karach za homofobię. Każdy, kto np. wzywąłby do mordowania lub bicia homosiów mógłby zostać skazany na podstawie obowiązujących przepisów. Nie chciałbym natomiast, aby osoby przeciwne oficjalnym homomałżeśńtwom albo dekalrujące, że zgodnie z ich religią homoakty to grzech były karane lub stawały się ofiarami medialnego linczu. W wielkiej Brytanii Poszliśmy jeszcze dalej, bo tamtejsi urżednicy odebrali dzieci rodzicom jako powód oficjalnie podając ich przynależnośc do partii (legalnie działającej nieobciążonej żadnymi przestępstwami) o niedostatecznie postępowym programie. Wyobrażacie sobie ten absurd i traumę dzieci? Co zabawne Brytyjczycy chodzą od ściany do ściany , bo jeszcze zupełnie niadawno za homomiłość groziły surowe kary (w zaściankowej i homofobicznej Polsce przy cichej aprobacie KrK homoseksualzim zdepenalizowo jeszcze przed II wojną).------Konfederacja zebrała już potrzebne podpisy w kilku okręgach. Niewyobrażalny bardak u K'15 ( a szkoda).

 • kazimierzodnowiciel76

  @killvr Brak przedstawienia finansowania konwencji nie jest wg Ciebie obiektywną wpadką ???Głoszenie iż należy zakończyć wojnę PO-PiS i nie wykluczać nikogo po czym ogłosić iż homofoby powinni trafić do więzienia nie jest wg Ciebie obiektywnie wpadką ? I ogłoszenie innych poglądów dotyczących 500+ niż zakłada partia nie jest wg Ciebie obiektywną wpadką ? a celebrowanie dnia osób z syndromem Downa gdzie popiera się badania prenatalne umożliwiające zabijanie tych dzieci nie jest fopa wg Ciebie i również wpadką ? To co musieliby oni zrobić abyś uznał iż była to obiektywna wpadka ?
  Z jednym się zgodzę POPiS ( zresztą też o tym pisałem ) ponownie chce wykosić inne podmioty z gry, i jeśli im się to uda czyli wynik 75-80 % to czekają nas kolejne 4 lata jałowych sporów i pozorowanych działań jak już mieliśmy do czynienia przez ostatnie 15 lat. Strata czasu i strata dla obywateli Polski ale niestety może im się to udać i znowu dwa bloki zgarną większość głosów gdyż narzucą narrację albo My albo Oni a na resztę szkoda tracić głos i wtedy wyborca który mógłby poprzeć Wiosnę Lewicę Razem zagłosuje na KE a Kukiz Konfederacja RPE i częściowo PFP na PiS. Jedynie co "ratuje" te wybory do PE to frekwencja która jest o wiele niższa i przez to łatwiej się przebija próg który wynosi tyle samo 5 % ale w liczbach bezwzględnych to będzie np 375 000 głosów a nie 800 000 głosów.
  konfederacja podaje już rejestr wpłat konfederacja.eu/rejestr-wplat/ a sprawdziłem Wiosnę i dalej nic na stronie nie podaje ani o finansowaniu konwencji ani też ile już zgromadzili kasy ( niby Biedroń przekazał komuś jakieś informacje bo czytałem gdzieś o tym ale na ich stronie dalej tego nie ma ) a więc transparentność ale jakoś tak dziwnie rozumiana.

 • Gość: [killvr] 194.145.103.*

  Owszem, nie są to wpadki. Nie wypowiedziałem się wcześniej jeszcze o finansowaniu, bo tu akurat się nie znam - czy są podstawy do tego, żeby ujawniać finansowanie wcześniej niż na koniec roku? Jeśli tak, no to mogliby je przedstawić.

  Śmiszek dostał dziesiątki wiadomości, w których miał dorysowaną szubienicę z podpisem o "karze śmierci dla sodomitów". Czy więzienie za to jest przesadą? To są groźby śmierci, dodatkowo o zabarwieniu homofobicznym. Więc żeby było jasne - za coś takiego wg Śmiszka byłyby surowe kary. Rozumiem twoje obawy, ale NAPRAWDĘ nie trafiłbyś do więzienia za napisanie, że nie podoba ci się homoseksualizm albo że jesteś przeciwny małżeństwom jednopłciowym. Naprawdę. Nikt z nas nie jest po**bany, nikt nie chce terroryzować waszych myśli. Dlatego nie tylko nie jest to wpadka, to jak najbardziej słuszne działanie. I serio nie ma się czym przejmować.
  Co do linczu medialnego - zależy co przez to rozumiesz, nie ma się co dziwić że jeśli masz anty-homo poglądy, które są sprzeczne z obecną wiedzą naukową, to ktoś podejmie z tobą polemikę. W skrajnym wypadku otworzy sprawę w sądzie, którą albo wygrasz albo skończy się jakąś grzywną. Ale powtórzę jeszcze raz - nikt nie chce karać więzieniem za poglądy.*

  *grożenie śmiercią za "sodomię" to nie są poglądy, które chroni wolność słowa, ponieważ narusza wolność i bezpieczeństwo drugiej osoby

 • kazimierzodnowiciel76

  powiem Ci że nie do końca tak jest jak piszesz bo jeśli wprowadzisz specjalne traktowanie jakiejś mniejszości czy to żydzi czy to homoseksualiści to za ten sam czyn ale wobec heteroseksualnego białego człowieka kary są mniejsze ale tylko dlatego iż ktoś jest Żydem albo homosiem w sądzie dochodzi jedna rzecz czyn ten był dokonany z pobudek nienawistnych i wobec tego zamiast kary w zawieszeniu dostajesz karę np 1 czy 2 lata w więzieniu. Bo to się dzieje w UK obecnie niby pod rządami konserwatystów ale to oni wprowadzili małżeństwa homoseksualne i obecnie każda zbrodnia akt wandalizmu jest rozpatrywany nie jako sam akt zbrodni ale jako akt nienawiści czy to do Żydów muzułmanów mniejszości etnicznych seksualnych kobiet itp i kary są wyższe czyli została zniesiona równość wobec prawa. I to samo będzie w Polsce jeśli siły rewolucji obyczajowej przejmą władzę. Dlatego tak jak pisałem w poprzednich postach na te 3 rzeczy które chce osiągnąć lobby homoseksualne nie ma zgody gdyż byłoby to wywrócenie obecnego porządku na którym oparte są fundamenty funkcjonowania społeczeństwa. Homoseksualiści mogą sobie żyć spokojnie w swoich 4 ścianach i nikt im do łóżka nie zagląda nie ma średniowiecznego polowania na czarownice ( w tym wypadku na osoby homo ) a każde pobicie jest traktowane przez sąd jako pobicie więc jest zagwarantowana ich ochrona. Dziedziczyć też mogą wystarczy akt woli i podpis więc też im tego nikt nie zabrania natomiast ręce precz od dzieci w końcu poprzez akt decyzji i samookreślenia się jestem homoseksualistą ludzi Ci określają się nie chcę mieć dzieci bo tym jest przecież związek homoseksualny przyjemność cielesna seksualna bez konsekwencji zajścia w ciążę. Ich wybór mają do tego prawo ale przyznanie im prawa do adopcji dzieci to jest absurd i na to zgody nie ma i mam nadzieję iż nie będzie. Trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów osoba wybierająca partnera homo zdecydowała i teraz niech się trzyma swojej decyzji koniec kropka. No chyba ze określi się jako BI seksualna wtedy pojawiają się nowe możliwości ;)

 • Gość: [Mag] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @killvr
  "koncepcja Wiosny jako platformy łączącej socdemów (np osoby co były w Unii Pracy) i hardych liberałów spod znaku Petru jest dla mnie dziwna, ale chyba daje większą szansę na dobry wynik od sytuowania się typowo na lewicy."

  No nie wiem. Według mnie Palikot przejechał się m.in. właśnie na tym, że miotał się między liberałami a socjaldemokratami, a ostatecznie zraził i jednych, i drugich, bo dla obydwu grup wyborców stracił wiarygodność. Biedroń chyba lepiej by zrobił gdyby konsekwentnie pozycjonował się jako lewica.

 • Gość: [killvr] 194.145.103.*

  To ryzykowne, bo sporo sympatyków Wiosny i często jej działacze określają się jako osoby liberalne gospodarczo. Spaja ich chyba jedynie liberalizm światopoglądowy. Ja tam bym wolał żeby jednak W była bardziej socdemowa, a po eurowyborach połączyła się z Lewicą Razem.

 • Gość: [Spocik] *.centertel.pl

  Ci co groza smiszkowi to typowi sodomici
  Nie dozyje momentu gdy sodoma i gomora bedzie sie w zgodzie z biblia uzywac
  narodowcy to sodomici

 • Gość: [killvr] 194.145.103.*

  Kazimierz, dziś na podobnej zasadzie, co postulat Śmiszka, karze się obrazę uczuć religijnych, pochwałę pedofilii czy zniewagę polskiej lub obcej flagi. Czy to jest nadawanie specjalnych przywilejów i nierówność wobec prawa? Pamiętajmy, że mamy też zakaz propagowania totalitarnego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym, rasowym lub wyznaniowym. Czy to sprawia, że potencjalne ofiary takich nawoływań mają specjalny status, większy niż "przeciętny biały heteroseksualny mężczyzna"? Dodanie do tego orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej wg mnie jest zasadne, aż dziwię się że dziś polskie prawo nie chroni ich tak samo jak reszty. To co ty widzisz jako nadanie specjalnych przywilejów, tak naprawdę jest gorszym traktowaniem. Te postulaty mają jedynie na celu wyrównać wszystkich wobec prawa poprzez poprawienie sytuacji prawnej tych najsłabszych. To nie przywileje.

 • Gość *.centertel.pl

  Oszalale prawactwo niech placze skoncza sie wasze kradzieże w sieci i patologiczne filmy
  Unio dziekuje

 • kazimierzodnowiciel76

  no ale jest uprzywilejowanie kościoła oraz mniejszości żydowskiej chociażby ale generalnie mniejszości etnicznych jako takich. I ja jestem przeciwny temu aby państwo uprzywilejowało kogokolwiek więc ja jestem za tym aby wszystkich zrównać a Ty zaś aby dodać kolejne grupy do uprzywilejowanych.

 • kazimierzodnowiciel76

  @killvr "Nie wypowiedziałem się wcześniej jeszcze o finansowaniu, bo tu akurat się nie znam - czy są podstawy do tego, żeby ujawniać finansowanie wcześniej niż na koniec roku? Jeśli tak, no to mogliby je przedstawić. " odnosząc się do tego co napisałeś to nie w tym rzecz chodzi o to iż Biedroń mówi o transparentności iż wszystko będzie jawne itp i informację o tym ile kosztowała jego konwencja założycielska poda tak szybko jak tylko podliczą to i co i mijają 3 miesiące i dalej nie ma sprawozdania natomiast w tzw międzyczasie publicyści przyłapują go na kłamstewkach odnośnie finansowania partii ze sprzedaży gadżetów itp więc głosi jedno a robi drugie i w tym jest problem Biedronia gdyż sam się zobowiązał niezmuszany przez nikogo. Natomiast sprawozdania partii do PKW to już inna sprawa bo niezłożenie w terminie powoduje wykreślenie partii z rejestru, ale w tym przypadku nie o takie prawo nam chodzi tylko o niespełnione zobowiązanie Biedronia do opublikowania jakie koszty zostały poniesione na konwencję i jak zostały one sfinansowane ( czyli kto dał na to kasę ).
  Natomiast podają iż Olgierd Łukaszewicz ma startować z Wiosny z ostatniego miejsca listy okręgu obejmującego województwo kujawsko-pomorskiego.

 • Gość *.centertel.pl

  Oszalaodnowiciel placz juz nie obejrzysz pato streamerow na youtube skonczylo sie eldorado

 • kazimierzodnowiciel76

  nie ma co się tak cieszyć dla przypomnienia jeden wiersz

  Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
  Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
  Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  oczywiscie ze jest
  bralem udzial w nagrywaniu jednej plyty
  znakomici naprawde muzycy dorabiaja w przerozny sposob
  a slawomiry dody i inne zarabia tysiace

 • kazimierzodnowiciel76

  kolejny sondaż w 1 okręgu tym razem na Pomorzu www.rp.pl/Wybory-do-PE/190329456-Sondaz-Koalicja-Obywatelska-wygrywa-na-Pomorzu.html ciekawe iż jest to drugi sondaż w którym KE wyraźnie wygrywa z PiSem ale również jest to okręg który tradycyjnie PO zawsze wygrywała z konkurentami więc wg mnie taka mała forma manipulacji. Natomiast Wiosna słabnie ale za to Konfederacja przeskoczyła Kukiza. A na stronach sejmowych ciągle nie ma koła Konfederacji strasznie długo im to zajmuje przy Teraz czy zmianie nazwy klubu PSL to było szybkie dzisiaj ogłoszenie faktu i dzisiaj zmiany na serwerze sejmu a tym razem już kilka dni i ciągle nic ( zresztą gdy rejestrowali Wolność i Skuteczni też to było podobnie)

 • Gość: [kazimierzodnowiciel76] *.5-3.cable.virginm.net

  tak mnie dziwiły dwie wpłaty na rzecz Konfederacji jedna JKM 101 tysięcy a druga Iwaszkiewicza 100 tysięcy myślałem iż to jakiś błąd bo ciągle pamiętałem iż kwoty maksymalne to było zawsze coś ponad 30 tysięcy ale znalazłem wyjaśnienie "Łączna suma wpłat od osoby fizycznej na rzecz jednego komitetu wyborczego
  wyborców nie może przekraczać 15-krotności minimalnego wynagrodzenia
  za pracę w dniu poprzedzającym dzień ogłoszenia postanowienia o zarządzeniu
  wyborów (art. 134 § 2 Kodeksu wyborczego), tj. kwoty 33 750,00 zł. Kandydat
  na posła do Parlamentu Europejskiego, będący obywatelem polskim może wpłacić
  na rzecz komitetu wyborczego wyborców sumę nieprzekraczającą 45-krotności
  minimalnego wynagrodzenia za pracę (art. 134 § 3 Kodeksu wyborczego), tj. kwoty
  101 250,00 zł. " całe wyjaśnienie PKW odnośnie kampani do PE pkw.gov.pl/pliki/1550846617_wyjasnienia_ws_finansowania_kampanii_wyborczej_wybory_do_PE.pdf
  i jest jeszcze inna perełka "Komitet wyborczy wyborców, któremu za uzyskane mandaty przysługuje dotacja podmiotowa (art. 151 § 1 Kodeksu wyborczego) zobowiązany jest do posiadania rachunku bankowego do czasu przekazania dotacji przez ministra finansów. Dotacja podmiotowa jest wypłacana w terminie 9 miesięcy od dnia wyborów."
  więc i Gwiazdowski i Kukiz i Konfederacja mogą liczyć na zwrot kosztów tych wyborów jeśli wprowadzą jakiś posłów ;) cwanie to sobie wymyślili hehehe i ciekawe czy w takim razie mogą wykorzystać te pieniądze ponownie na jesieni jeśli wejdą do PE rzecz jasna ;)

 • Gość: [spot] *.centertel.pl

  Kukiz z korwinem szliby po 10 procent
  ale kukiz jest tak sekciarski, bardziej niz partia razem a raczej osobno

 • Gość: [spot] *.centertel.pl

  Kukizgwiazdowski nie chwycil
  ludzie wola konfederacje albo nowa wiosne

 • kazimierzodnowiciel76

  Morawiecki senior ogłosił iż zamierza startować do PE z komitetu Jedność Narodu fakty.interia.pl/raporty/raport-ue-przed-wyborami-europejskimi/artykuly/news-kornel-morawiecki-zapowiedzial-swoj-start-w-wyborach-do-pe,nId,2905956 wybory samorządowe zapoczątkowały początek końca tej formacji podejrzewam iż po wyborach albo jeszcze w trakcie koło WiS zniknie z sejmu a dwaj posłowie Porwich i Chruszcz zmienią barwy na rzecz PiS albo Konfederacji ( co uważam za bardziej prawdopodobne i tutaj albo Federacja RP Jakubiaka albo RN Winnickiego )

 • Gość: [h] *.centertel.pl

  Morawiecki kolejny do pstchiatryka
  boje sie prawicy tam kazdy posel chce wlasna partie zakladac
  a wszystko w ramach konfederacji powinno byx tak naprawde jedna partia

 • kazimierzodnowiciel76

  a tu proszę prokuratura Ziobry dobiera się do Palikota który zaczął w mediach funkcjonować jako Janusz P hehehe wiadomosci.wp.pl/janusz-p-oskarzony-przestepstwo-skarbowe-6363946474432641a

 • kazimierzodnowiciel76

  pawmak nie robiłeś może takiej symulacji kto ewentualnie wszedłby do sejmu za tych z KE i PIS którzy dostaną się do PE ?

 • Gość *.centertel.pl

  To nie wina pisu
  palikot bandyta

 • Gość: [Mag] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @ko76
  "pawmak nie robiłeś może takiej symulacji kto ewentualnie wszedłby do sejmu za tych z KE i PIS którzy dostaną się do PE ?"

  Chyba za wcześnie na takie symulacje, zwłaszcza, że nie są jeszcze znane pełne listy, ale z ciekawości sprawdziłem okręg nr 19, z którego posłami są Kopacz i Halicki. Pierwszy w kolejce po mandat poselski z list PO jest tam Michał Mazowiecki - syn Tadeusza, członek UED.

 • pawmak

  Ale Mazowiecki ogłaszał rezygnację ze startu w wyborach - to jednak wystartował, czy to jakiś inny? Z UED to też w pewnym momencie właśnie Łukaszewicz współpracował. Teraz go Nowoczesna chciała na listę KE, ale coś Schetyna nie chciał.

  Chruszcz nie po to porzucał RN, żeby teraz wracać. Obaj z Porwichem są ludzmi Andruszkiewicza i dziwiłem się, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem nie odeszli z koła. Ale mogą woleć Konfederację, a w jej ramach to chyba FdR najprędzej. A koło Konfederacji już jest na stronie Sejmu.

 • pawmak

  Chyba było tak, że ogłosił rezygnację, ale z listy nie został wykreślony i można było na niego głosować. Czyli mandat będzie mógł objąć. Ciekawe, czy będą uzupełniające wybory do Senatu - chyba nie warto, ale nie wiem, jak to jest dokładnie w przepisach (czy może za europosłów nie, ale ewentualnie przynajmniej za Kiliana śp., jednego z najporządniejszych senatorów zresztą).

 • Gość: [Mag] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @pawmak
  "Chyba było tak, że ogłosił rezygnację, ale z listy nie został wykreślony i można było na niego głosować."

  Wygląda na to, że właśnie tak było. W każdym razie na stronie PKW widnieje jako ostatni na liście PO, oddano na niego 3111 głosów.

 • marecki384

  Ludziska zluzujcie znalazłem coś pięknego poczytajcie dla ochłody
  300gospodarka.pl/analizy/2019/01/29/polska-bez-komunizmu-jaki-bylby-nasz-kraj-w-2018-roku-bez-stalina-i-jaruzelskiego-analiza-300gospodarki/

 • Gość *.centertel.pl

  Lkukiz to sekta gsyby mu zalezalo na polsce poszedlby z konfederacja
  to nawet palikot mial nazwiska po kilku latach
  sekciarski pawelek ma tylko moze tyszke kojarzonego przez ludzi

 • Gość: [Spot placze] *.centertel.pl

  Daje sobie oostatnia szanse
  Bardzo pilne
  wroclaw
  czy znacie wolna normalna dziewczyne
  to znaczy taka co nie ma tatuazu,nie pali i nie leci na mode na meneli
  bo juz prawie każda mloda dziewczyna pali ma tatuaz czyli okalecza sie albo leci na menela

  Prosze o namiar na taka co jest normalna, bo ja juz jestem zdespwrowany
  a chcialbym pogadac teraz porzytulac sie

 • pawelooss

  > dziś na podobnej zasadzie, co postulat Śmiszka, karze się obrazę uczuć religijnych, pochwałę pedofilii czy zniewagę polskiej lub obcej flagi. Czy to jest nadawanie specjalnych przywilejów i nierówność wobec prawa?
  Tak. A przytoczone przepisy (oprócz tych, gdzie jest ofiara) są dla mnie jednymi z najbzdurniejszych.

  > skoncza sie wasze kradzieże w sieci i patologiczne filmy
  Przy czym zniknie też połowa legalnych filmów, które obowiązkowe od teraz algorytmy filtrowania nadgorliwie i błędnie sklasyfikują, a następnie wyrzucą. A to już zamach na wolność słowa.

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Wracam są jakieś newsy po za problemami kukiza.

 • Gość *.centertel.pl

  Co ty bredzisz jakie to filmy znikna
  wbijasz na ipla netflx player i inne i ogladasz

 • Gość *.centertel.pl

  Znaczniecie.szanowac artystow albo dalej sluchajcie disco polo
  to juz ludzie 20 lat temu bylu madrzejsi
  a z youtube zamiast sluchac mezo accantusa edyt Górniak polacy znowu w disco gowno poszli
  co nie jest nawet muzyka, muzyka to pop rock hip-hop i techno tez
  muzyka elektroniczna z sytezatorow mozna fajne brzmienia wydobyć
  w rapie co prawda mowia, ale bit może byc piekna muzyka
  Nie jest nie zlepek przypadkow dzwiekow w disco polo i potem nawet na zywo nie umieja zaspiewac. Przez disco polo ludzie po akademiach wyksztalceni popadali w depresje, pracuja i marnuja sie w niemuzycznych pracach

 • kazimierzodnowiciel76

  ciekawy artykuł na wp w miarę obiektywny wiadomosci.wp.pl/konfederacja-czyli-kukiz15-20-arcyciekawy-boj-na-prawo-od-pis-6364588073334913a a w interii Ziemkiewicz fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-acta-oszustwa,nId,2909293
  a w UK cyrki jeszcze większe bo parlament po raz 3 odrzucił umowę wyjścia z UE teraz termin to 12 kwietnia gdyż 10 kwietnia kolejne spotkanie premierów i będą ponownie ustalali co zrobić i może się okazać iż jednak ze względu na wydłużenie terminu negocjacji wybory do PE odbędą się również w UK co dla Polski oznacza 1 mandat mniej.
  A na Podkarpaciu Konfederacja postawiła na Brauna.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Lista jedynek Kukiza sejmlog.pl/pawel-kukiz-wybory-do-pe-jedynki/ ------ A teraz news międzygalaktyczny. Wałęsa ostrzega. Jeśli wybierzecie niewałściwą władzę, kosmici mogą zaatakowac Ziemię www.youtube.com/watch?v=ihvWTE5p-5o

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Lista jedynek Kukiza sejmlog.pl/pawel-kukiz-wybory-do-pe-jedynki/ ------ A teraz news międzygalaktyczny. Wałęsa ostrzega. Jeśli wybierzecie niewałściwą władzę, kosmici mogą zaatakowac Ziemię www.youtube.com/watch?v=ihvWTE5p-5o

 • pawmak

  Pawlicki ciekawa kandydatura - wciąż członek Porozumienia, były wiceprezes SKL (niczym Komorowski). Ale geniusz kolejny niezły...
  wlkp24.info/pawlicki-jezeli-nie-bedzie-ruchu-pawla-kukiza-to-polska-i-europa-moga-rzadzic-pedofile/

  Lepiej, żeby Kukiz'15 jednak serio zebrał te podpisy, bo jak nie, to faktycznie byłaby szansa dla Konfederacji nieSłomki (a może i dla Wiosny większa).

  Miło, że nawet hejterów pana prezydenta LW śmieszą jego żarty ;) Chociaż ma to dużo wspólnego z biblijnym potopem. W sumie także z pewnymi przepowiedniami kościelnymi.

  Muzyka jest generalnie dla rozrywki i im bardziej rozrywa, tym lepiej spełnia rolę (tylko dobrze, żeby nie demoralizowała - jak np. kiedyś dzieła Liroya :P). Jest też muzyka mająca ambicje bycia sztuką (i od tego są szkoły muzyczne i filharmonie), ale to jednak co innego.

 • Gość: [banach] 78.10.204.*

  Abizabi postawił byś 1000 złotych ze kukiz zbierze podpisy.

 • Gość *.centertel.pl

  Kukiz tylko kilku poslow
  znaczy poslowie juz szukaja innych partii w razie porazki
  palikot wyrobil kilka nazwisk biedron debski nowicka grodzka
  podpisy niestety kukiz zbiwrze, a jest wiekszym oszolomem niz konfederacja
  braun niezly skoczek podkarpacie i gdansk zupelnie rozne miejsca
  a kto za zmarlego senatora po pojdzie? Pewnie korwin

 • Gość *.centertel.pl

  Banach nie namwiaj nikogo do hazardu
  hazard to wieksze gowno niz narkotyki
  kukiz nawet nie widzialem informacji 28 marca tylko teraz 30 niezle

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Rozumiem, że pytanie Banacha to figura retoryczna. Jeśli chodzi o podpisy u Kukiza, to powinni zebrać mimo alarmistycznych doniesień GW. Jeśli cokolwiek może zarżnąć zbiórkę, to wewnętrzne spory, które wierzcie mi, są bardzo silne.
  Toczy tam bowiem konflikt zwiiązany, a jakże, z arbitralnoscią w doborze jedynek. Niektóre srodowiska, w tym UPR zostały zupełnie pominięte.---Konfederacja zaprezentuj we wtorek sląską listę. Jedynka dla posła Wolności, znajdziemy też pełnomocnika Brauna z gdańskich wyborów. Zabraknie za to najbardziej znanego ślaskiego narodowca Kaulsa (dwójką będzie inny narodowiec). Liste zamyka dotychczasowy europoseł.---Nie wiedziałem, że przejawem hejtu na LW jest odesłąnie do jego pełnej oryginalne wypowiedzi bez manipulacji i cięć. "Jak zagrozimy destabilizacją () Putinem, atomem (), oni (UFO) nam przeszkodzą, przetną na pół, Ziemia się zwinie, wszystkich nas zgniecie" rzecze LW. Może przygotowuje się do roli nowego prowadzącego Strefy 11? Kto wie.

 • pawmak

  Nie GW, tylko WP. Nie przejawem, tylko pomimo zwyczajowego jego stosowania. Z trollingiem precz.

  Właśnie dużo posłów z K'15 startuje, sami najważniejsi poza Kukizem. Nie wszyscy posłowie muszą być na jedynkach.
  Za Kiliana może nie będzie wyborów - jeśli nie musi być, to bez sensu je robić. No chyba, że trzeba. Ale... jeśli tak nikt by się nie zgłosił?

  A po cholerę zarejestrował się do tych wyborów komitet... Porozumienia?!
  wybory.gov.pl/pe2019/pl/komitety/21982

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Info o Kukizie mam akurat ze strony GW wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24594153,kukiz-15-nie-wystartuje-w-eurowyborach-partii-brakuje-podpisow.html (może wp rzeczywiscie przekazała ten news wczesniej). ----- Oczywiscie nie wszyscy posłowie K'15 mogli wystartowac do PE z jedynek, ale problem polega na tym, ze zaproponowane kandydatury nie budza entuzjazmu struktur. Co więcej pominięto kilka środowisk, którym wcześniej jedynki obiecano. --- Co do LW, to pozwoliłem sobie przytoczyc tę wypowiedź, bo jakoś nie przebiła się do mainstremu, a stanowiła prawdziwy nomen omen kosmos nawej jak na standardy Wałęsy. Nie moja wina, że exprezydent zachowuje się tak, jak się zachowuje i mówi to, co mówi.

 • Gość: [ropeng1] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @Abizabi Wiesz może czy są jakieś szanse by UPR opuścił Kukiza i przeszedł chociażby do PFP?

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. ropeng1 Na sojusz UPR-Konfederacja nie ma na razie szans. UPR po raz kolejny zaproszono do rozmów na wieść o tarciach w K'15. Konflikt personalny z JKM jest jednak ciągle zbyt silny.

 • Gość: [ropeng1] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Nie pytam o konfederację tylko o Polskę Fair Play Gwiazdowskiego xD.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @ropeng1 O przepraszam. Nie słyszałem o żadnych propozycjach dla UPR (i sądzę, że ich nie ma, choć nie jestem tu absolutnie pewnien). Nie sądzę byc coś wydarzyło się przed wyborami do PE. W przypadku wyborów jesiennych nic nie jest wykluczone, ale PFP musiałaby zdobyć kilka euromandatów, aby UPR chciał z nią rozmawiać, a na to się nie zapowiada.

 • Gość: [Mag] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Odnośnie wyborów uzupełniających do Senatu, to Kodeks wyborczy mówi, że "Wyborów uzupełniających nie przeprowadza się w okresie 6 miesięcy przed dniem, w którym upływa termin zarządzenia wyborów do Sejmu."

  Termin zarządzenia wyborów do Sejmu upływa mniej więcej w połowie sierpnia, co oznacza, że wybory uzupełniające na miejsce senatora Kiliana zgodnie z prawem nie mogą być przeprowadzone.

 • Gość *.centertel.pl

  Powinni zrobic szybkie wybory nawet jak by sie kilku freakow pokroju brauna zglosilo to nikt by ich nie wybral albo po samo powinno wyznaczyc nastepce
  do listopada jest mnostwo czasu i skoro wymyslilismy, ze ma byc stu to stu

  Senat jest potrzebny tylko po to by

 • pawmak

  To dobrze. Zresztą wykorzystywana jest okazja braku konieczności wyborów poprzez start niektórych senatorów do PE.

  Nawet w tym artykule z GW jest napisane "Jak informuje Wirtualna Polska". I potem też jest WP przywoływana. Ale nie, jak jest jakiś niekorzystny news dla pewnych środowisk, to trzeba go zwalić na GW... Wiele portali przytoczyło to info. A o wypowiedzi LW sorry, ale np. Szułdrzyński napisał - że PiS ją prześcignął, strasząc końcem internetu, będąc przy tym dość zamordystyczną partią. No a jak ktoś naprawdę uważa, że Wałęsa mówił całkiem serio, to ma z kolei obsesję co najmniej taką, jak na punkcie GW... Przy czym jak powtarzam, teoria ta ma sporo wspólnego z potopem, tudzież trzema dniami ciemności. A na kogo się powoływał były prezydent, to jednak w tym nagraniu usłyszeć nie idzie, więc jednak jest to średnio uczciwa wyrywka.

  PSL ujawniło wszystkich kandydatów do PE. Ogólnie jest ich 16, ale z samego PSL 15, bo z jego rekomendacji startuje szefowa UED Bińczycka (ale bez szans na mandat, nawet Jarubas w tym okręgu nie może być go pewnym). Oprócz małopolsko-świętokrzyskiego po 2 kandydatów jest w kuj.-pom. i w zachodniopomorsko-lubuskim, poza tym po jednym. Nie wiem, czy we wszystkich okręgach bym głosował na tych nominatów, ale najwyżej w niektórych przypadkach bym się zastanowił.
  www.facebook.com/kosiniakkamysz/photos/a.257849157755570/1000163946857417/?type=3&theater

  Ciekawe, czy wzorem Bińczyckiej ktoś z innej z niegłównych partii zostanie przygarnięty przez którąś z głównych.
  A ze wszystkich to najliczniej reprezentowaną partią na listach to będzie... Wiosna. Bo na pewno będzie mieć komitet ogólnopolski, a poza nią z KW partii to tylko PiS ma na to szanse, a partia PiS oddaje część miejsc gowinistom i ziobrystom. A na 3. miejscu pod tym względem to pewnie Partia Razem (UP wprawdzie ma struktury i markę, ale Razem pewnie na tyle silniejsze, że większość miejsc w LR obsadzi), 4. chyba PO.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Nie wiem gdzie ten rzekomy zamordyzm PiS, chyba w tym upiornym pouczyniu grupki dzieciaków, żeby nie skakali po pomniku (z czego TVN24 stworzyłą lipną afererę). PO po raz kolejny pokazała swoje prawdziwe oblicze. Odpowiednio duża liczba europosłów nagle zmieniła zdanie niepojawiajac się na głosowaniu lub głosując za niebezpieczną dyrektywa. Takie są fakty i nie da się ich zakrzyczeć. Podobnie jak w sprawie LW, który publicznie pokusił się o reflesje godne Sanjai Króla Lechii. Standardowo jednak każde wytknięcie czegokolwiek LW skończy się oskarżeniami o obsesje jeśli nie o coś gorszego ze strony wiernych fanów. Co do GW, to chcesz w to wierzyć czy nie po prostu na news natknąłem się na stronach tego medium i naprawdę przywołanie go nie miało żadnego drugiego dna.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Oto znane już jedynki Konfederacji: Warszawa (stolica)-RN (pewnie Bosak), Warszawa II-Godek, Wielkopolska-Liroj, Lublin-Tumanowicz, Podlasie-Winnicki, Kraków-Berkowicz, Śląsk-(Wolnosć), Wrocław-Iwaszkiewicz (JKM zamyka listę), Podkarpacie-Braun.

 • marecki384

  Ja coś czuje że do Europarlamentu będzie 10 -12 ogólniaków
  GKS Tychy dokopało Podhalu Nowy Targ 7-1

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. marecki384 Chyba jesteś nadmiernym optymistą. Wolno zapytać kogo typujesz poza oczywistościami?

 • Gość *.centertel.pl

  Korwin kandyduuje?
  przeciez wiadomo ze zgarnie wiecej glosow niz iwaszkiewicz
  o co tu chodzi

 • Gość *.centertel.pl

  Korwniebezpieczny byl brak acty
  jednak musimy byc w unii
  po jest super i sld
  brawo
  pis dla glosow poprze kazdego zlodzieja

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Marecki europa chrustji ruch 11 listopada i polexit i pozostałe 2 jakie

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Marecki europa chrustji ruch 11 listopada i polexit i pozostałe 2 jakie

 • pawmak

  Ogólniaków będzie z 6-7.

  @ ab.
  To przeczytaj tekst i tyle.
  www.rp.pl/Komentarze/303279903-Szuldrzynski-Internet-nas-przetnie-i-zgniecie.html
  Tylko dokładniej niż ten z GW, w którym jak byk się powoływano na WP. Że masz różne obsesje, każdy i tak wie.
  Z dzieciakami to akurat nie PiS, tylko jak zwykle nadgorliwe służby. A nagranie policji nie było od razu znane, więc obsesja tu na punkcie TVN z kolei - klasyka, szablon.
  _
  Aha - niedawno zmieniła się siedziba i część władz Porozumienia Polskiego (m.in. sekretarz). A propos krzyczenia, że ta partia de facto nie istnieje.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  w sumie bez sensu, myli sie to z porozumieniem tym znanym

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Po kolei. Rzecz jasna tradycyjnie, kiedy Ty nie poważasz jakiejś redakcji lub polityka to po porostu nie poważasz, na natomiast gdy ja nie poważam, to mam obsesję. Przytoczony artykuł Rz to natomiast osobbliwośc. Poważny dziennikarz napiszął tekst niemal zupełnie pozbawiony konkretów. PiS to w nim "partia o zamordystycznych skłonnościach" a dowodem na poparcie tej tezy jest polityka funkcjonowania TVP (głupia i smieszna, ale rządzący nie stają się z tego powodu zmaordystami). Tekst nie zawiera za to żadnej analizy ACTA2, która wokół której narosło sporo legend miejskich, ale która jest prawem zły i niebezpiecznym polecam min tekst www.spidersweb.pl/2019/02/acta-2-ostateczny-ksztalt.html . W tekście Rz jest bodaj jeden konkret. Autor anśmiewa się z głupawej wypoowiedzi LW o kosmitach, więc chyba też ma obsesję. ---"Z dzieciakami to akurat nie PiS, tylko jak zwykle nadgorliwe służby" Nie wiem gdzie ta nadgorliwość. Dziatwa skakała po pomniku smoleńskim i udearzała w jego ściany kołami hulanogi i w efkecie została spisana i poproszona żeby tego nie robić. W relacji TVN natomiast doszło do "zatrzymania" za jaze wokół pomnika. "nagranie policji nie było od razu znane" Może warto zatem sprawdzić prezentowane informacje przed publikacją hejterskiego materiału albo poprosić drugą stonę o komentarz? Zresztą gdy Policja nagranie upubliczniła, TVN zamiast przeprosić brnął w swoje bzudry dalej.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. A w tekście Rz jest jeszcze jedna ciekawostka. Otóż PiS atakując fakt popierania złego prawa przez przeciwników stara się zdobyć poparcie. Politycy zabiegajacy o głosy? Strasznych czasów dożyliśmy. Szułdrzyński powinien napisać, że "PiS mami elektorat wielkimi wyidealizowanymi podobiznami swoich polityków", bulwersujac się faktem, że partia korzysta z bilbordów.

 • marecki384

  1.Konfederacja
  2.Koalicja Europejska
  3.Wiosna
  4.Kukiz 15
  5.PIS
  6.Polska Fair Play
  7.Alternatywa Społeczna
  8.Polexit
  9.Lewica Razem
  wybory.gov.pl/pe2019/pl/komitety?fbclid=IwAR0lJNQdXjTLrJPOGOEk6u9dbZTB_ySo4JSrx9kXZSG9zueQy3ubaaEwCzY

 • pawmak

  Jaki PolEXIT, jaka Alternatywa Społeczna (!), ludzie... Pozostałe 7 raczej na pewno, 1 mi umknął - oprócz tych 7 jeszcze może Ruch Prawdziwa Europa ewentualnie, ale też niekoniecznie.

  Co do PiS chodzi o to, że ta partia jest śmieszna i nieautentyczna w tym, co opowiada. Co do obsesji, to jest ona oczywiście zbiorowa, wszystkich współczesnych "porządnych prawicowców" (w dużym cudzysłowie), więc niekoniecznie trzeba to brać całkiem do siebie, aczkolwiek każdy sam decyduje o tym, czy popiera głupoty, czy nie. A jak ja mam widzę z jakiegoś tytułu, ale nie jest to główne zródło, to jednak nie mówię, że ten konkretny tytuł to info podaje. Co do TVN, to trzeba było oglądać "Fakty" następnego dnia, to by się zobaczyło, że było tam wówczas wyemitowane całe nagranie z policji i powiedziane wszystko tak, jak było (co mocno zmniejsza prawdopodobieństwo chęci wcześniejszej manipulacji, bo w tym wypadku mogliby już temat przemilczeć).

 • kazimierzodnowiciel76

  prawybory w Polsce Fair Play prawybory-polskafairplay.pl/?fbclid=IwAR3J-ku0yun6lfxCPFEYxKPUD-mRRQCecw4P8vxOa4pjTCwfFLR_e9WJC1I
  a tak patrząc na miejsca PSL to widzę szansę na 5-6 mandatów dla nich jeśli poparcie dla KE byłoby takie jak obecnie deklarowane i może się okazać iż najgorzej na tej koalicji wyjdzie PO która poczyniła największe ustępstwa właśnie na rzecz PSL i SLD. Aczkolwiek propozycja wpisania do konstytucji RP przynależności Polski do UE to taki strzał PSL w kolano co trafnie skomentował Liroy. dorzeczy.pl/kraj/98456/liroy-pisze-do-szefa-psl-panskie-przemowienie-zszokowalo-mnie.html

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Polexit czysto teoretycznie ma szanse, jednak bardzo bym się zdziwił ich ogólnokrajowym komitetem (raczej skończy się na liscie w Krakowie i moze gdzieś jeszcze). RPE raczej nie zbierze, chyba że pomoga mu jakieś kościelne struktury. Za to nadal za to twierdze, że R11L nie jest be szans. Nie wiem za to czym jest Alternatywa Społeczna i nie mam podstaw by wierzyć w ich ogólnopolską listę. ----W sprawie ACTA2 nie wiem na czy polega "nieautenczność" PiS, które od początku było przeciw i tak tęz zagłosowali jej posłowie. To PO wykonała w tej sprawie piruet. Najpierw zdecydowany sprzeciw wpisany na sztandary, a potem głosowanie za przez sporą grupę posłów przypieczętowane ich konferencją prasową oraz taktyczna nieobecnosć innych europosłów na głosowaniu. W sprawie nawiązania do GW, to raz jeszcze podkreślę, że był spowodowany jedynie faktem, że to w owym medium przeczytąłem o problemach K'15.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @KO76 A którzy ludowcy zdobędą mandaty twoim zdaniem. Siekierki i Kalinowski są moim zdnaiem pewniakami. Jarubasowi też powinno się udać. Za to nie zdziwyłbym się, gdyby Mucha odebrał mandat Hetmanowi.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  psl 3 pewne, moim zdaniem nawet 5-6 zgarnie

 • kazimierzodnowiciel76

  3 jedyneczki czyli Kalinowski, Siekierski i Hetman plus Jarubas i dodatkowo kolejne dwa mandaty mogą przypaść dwojgu z czterech kandydatów Posławska, Grzyb, Bejda oraz Bartoszewski. Wszystko się sprowadza czy wyborcy PO lojalnie będą głosować na tylko kandydatów PO czy też tak jak odbywa się w 90 % przypadków na kolejne osoby z listy. Dodatkowo skoro i PO i PSL są w tej samej grupie parlamentarnej więc nie ma znaczenia czy wejdzie PSLowiec czy POwiec oprócz prestiżu dla partii która wprowadzi tych posłów. Dlatego też przyjąłem założenie iż paradoksalnie to PSL może zostać zwycięzcą tych wyborów po stronie KE. Bo w hura optymistycznym wariancie mogą zdobyć aż 8 mandatów co dla PO oznaczałoby prestiżową klęskę gdyż odbyłoby się to kosztem PO. Oczywiście wynik PSL będzie bezpośrednio uzależniony od wyniku całej listy KE im więcej % dostanie lista tym większe szanse PSL na wprowadzenie "dodatkowych" posłów.
  start Polexitu to taki ostatni akcent byłych Kanapowców którzy ze względu na to co zrobili JKM i KNP 3-4 lata temu nie mają szansy na zasilenie Konfederacji. Gdyby nie ortodoksja Marusika i Żółtka oraz innych panów z ciał decyzyjnych i zablokowanie członkostwa w partii tysiącom ludzi którzy doszli po wyborach do PE do KNP (pamiętam iż podawano iż prawie 10000 osób zasiliło KNP wtedy ) oraz następnie odwołanie JKM z funkcji prezesa co praktycznie zatopiło partię i spowodowało iż powstała partia KORWIN dodatkowo ta energia uwolniona wtedy znalazła się w wyborach Prezydenckich u Kukiza oraz do Sejmu wprowadziła Kukiz15 zamiast Korwina i to wszystko jest zasługą tych dwóch panów.

 • Gość: [killvr] *.dynamic.chello.pl

  Ehh co do tego Liroya... Porównanie nietrafione - po wojnie Polacy wbrew woli zostali zmuszeni do "przyjaźni ze Związkiem Radzieckim". Tymczasem teraz Polacy sami zdecydowali o dołączeniu do UE. Ja osobiście nie widzę sensu wpisywania tego do konstytucji, ale polskie członkostwo w Unii to polska racja stanu. Liroy porównując PSL do ZSL nie "celnie punktuje", tylko się błaźni.

  To że PO i PSL są tej samej rodzinie, nie oznacza że to są te same partie i widać to po ich głosowaniach. PSL jest bardziej konserwatywne i chadeckie.

  Natomiast zaciekawiło mnie to zablokowanie członkostwa w KNP 10 tys osobom. Rozwiniesz to, jak to wyglądało? Siedziałem wtedy mocno w tym środowisku ale nie kojarzę takiego faktu.

  Btw KNP może miałaby szanse, gdyby po wyborach do PE w 2014 Korwin ustąpił sam i ktoś nowy objął stanowisko lidera, ale nie było to wtedy w ogóle realne. Bo jak później był rozłam to ciężko stwierdzić, który lider był dla tej partii gorszym wyborem - JKM czy Marusik.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @KO No nie wydaje mi się. W okregu 3 KE ma relane szanse na 1 mandat, więc Pasławska musialaby wyprzedzić Frankowskiego, co nie wydaje się realne w tym niezbyt dobrym dla ludowców okregu. W Warszawie KE może zebrać 3 mandaty (4 też nie są wyklucozne, choć niezbyt prawdopodobne). Wówczas jedne z nich Baroszewski rzeczywiśicie ma szansę zebrac za nazwisko. W Lublinie natomiast jak pisałem mucha może zagrozić Hetmanowi. Będzie jej sprzyjała spodziewana mobilizacja miast i lekka strata PSL, którego część zwolenników przepłynie do PiS. Sytuacja. W Łodzi może być ciężko o drugi mandat dla KE, a przeskoczyć Belkę nie będzie Bejzie łatwo. W Wielkopolskce Grzyb może zgarnać trzeci mandat, o ile taki będzie. Co do KNP-Konfederacja, to wiem, że rozmowy się toczyły.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Reasumując, sądzę że PSL zgarnie 3 mandaty. Przy pewnym szczesciu 4 a przy odrobinie pecha 2.

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  Marecki ruch alternatywa społecna chyb kpisz. Abizabi sekt chojeckiego szansa ma natomiast znowu głupio się kłócisz mazury to bastion psl tak jak lubelskie . Hetman pokona liberalną muchę w konserwatywnym okręgu A pacławska celebrytę frankowskiego bo mazury są za psl a podlasie za pis.

 • marecki384

  Chyba 15 lat temu było ze 20 ogólniaków.
  Ale Legia dostała manto od Wisły 4-0 Sa Pinto wyjazd z Legii

 • pawmak

  Oczywiście, że Mucha nie zagrozi Hetmanowi, który ma "1" w jednym z najbardziej PSL-owskich okręgów. Właściwie w eurowyborach najbardziej PSL-owskim, bo świętokrzyskie jest tu zdominowane przez Małopolskę. Siekierski i Kalinowski też pewne mandaty, Bartoszewski i Jarubas ze sporymi szansami. Grzyb mam nadzieję, że ma szanse, bo to wyjątkowo porządny polityk. Ma "3" i wyprzedzają go byli premierzy - ale jednak spoza województwa, z samej Wielkopolski to on jest najwyżej na liście, więc kto wie, ale może być ciężko. Pasławską też może ratować to, że Frankowski to raczej podlaski elektorat, no ale raczej on będzie miał więcej głosów - z tym, że może będzie tam więcej niż 1 mandat do zdobycia. Ale tam to w sumie nie wiem, na które z nich bym głosował. Frankowskiego bardzo chwalił... Gryglas.

  Co do Liroya, to oczywiście killvr ma pełną rację, bardzo głupawy wpis. Postulat PSL pewnie merytorycznie niepotrzebny (choć nie zetknąłem się poza takim marginesem z jego hejtowaniem), ale to dobra zagrywka PR-owa. Choć może jej szkodzić to, co mówi Czarzasty.

  A propos - są i kandydaci SLD.
  sld.org.pl/aktualnosci/4203-kandydatki-i-kandydaci-sld-w-wyborach-do-parlamentu-europejskiego-2019-r
  Na 15 ich nominatów (o 1 mniej niż PSL-u) członków SLD bodaj 10, wówczas 3 osoby bezpartyjne. A w moim okręgu nie ma ani drugich, ani jednych :) Są obie przedstawicielki innych partii - SDPL i (rzeczywiście dołączającej do koalicji) IF. Nie startuje jednak nikt z WiR.
  No i 13 kandydatów Zielonych - po 1 w każdym okręgu, wszyscy na miejscach 4-7:
  partiazieloni.pl/zielona-druzyna-do-pe-partia-zieloni-zaprezentowala-kandydatow-i-kandydatki-w-eurowyborach/
  Jeszcze nie było prezentacji kandydatów Nowoczesnej.

  @ ab.
  PiS od początku przeciw, jasne :D
  natemat.pl/249053,dlaczego-pis-jest-przeciwny-acta2-resort-cyfryzacji-poparl-dyrektywe-acta2
  Pierwsza partia prointernetowa zresztą, ale jaja... Co to jej prezesowi net się kojarzy z pornolami przy browarze. Ale fakt - gdyby nie hejt pisowskich trolli, zapewne nie zdobyliby większości w wyborach do Sejmu :P A co do dyrektywy, to konsekwentnie przeciw to było i jest PSL. Choć pewnie nie ma czego demonizować. PO była przeciw, ale zmieniła zdanie po poprawkach - po to one są. Zresztą jej większość nie była za (tylko 1/3 i też nie wszyscy zgodnie z intencjami, bo np. wspominany Plura się pomylił). Ujazdowski też był za, a on nie wiem, czy jeszcze z PO współpracuje (chyba że luzno).
  Z GW już to pisałeś, ale przecież nie o to chodzi.
  A co do interwencji policji, to jednak może coś nadgorliwego w tym było, skoro ludzie protestują.
  wiadomosci.wp.pl/hulajnoga-wokol-pomnika-protest-po-interwencji-policji-6365316514662017a

 • pawmak

  @ marecki
  Ogólniaków było 14, wszystkich komitetów 21. Inne czasy, w 2005 w parlamentarnych też było ogólnopolskich aż 15 (w tym PPN, która w 2004 do PE nie miała).

 • marecki384

  @ Pawmak dzięki za info :)
  Kurcze chciałbym by tak ogólniaków było 20 -22
  Ja nie wiem jaką na Ukrainie mają ordynacje czy inne przepisy ale tam kandydatów na prezydenta było 39 ! Szok

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Znów po kolei. Nie wiem, jaki będzie rezultat lubelskiego pojedynku, ale pamiętajmy, że w zesżłych wyborach PSL wyprzedziła PO minimalnie, a Mucha mocna kandydatura. Na Podlasiu właściwie nie ma matematycznych szans na drugi mandat dla KE. Może jednak rzeczywiscie Pasławska wyprzedzi jedynke dzięki wysiłkowi struktur? Siekierski to absosultyny pewniak. Za to Kalinowskiemu może zagrozić Rosati (stawiałbym na ludowca, ale bez absolutnej pewności). Gdybym miał wskazać jeszcze jakiegoś ludowca z szansami to byłby to Kozakiewicz, na którego może głosować nie tylko wiejski elektorat.----- Co do poparcia dla ACTA2, ministerstwo popierało ogóly kierunek prac nach ochroną praw twórcó, ale opracowanemu projektowi PiS był przeciw od początku. PO też była przeciw jeszcze tydzień temu, więc nie pisz proszę, że poprawki ją przekonały. Ach i jeszcze parszywi populiści z PSL zagłosowali przeciw nowym światłym rozwiązaniom. Co do afery hulajnogowej, to potrzeba naprawdę ogromu złej woli, aby dostrzec "nadgorliwość policji". Dzieciaki skakały po pomniku i zostały poproszone by tego nie robić. Tyle. Skakanie po pomnikach to ma być nowa norma? Protest na hulajnogach nie dowodzi za to niczego, poza faktem, że się odbył. Niektórzy zrobią wszystko na złość władzy. Teraz nie dziwię się, ze PiS jest nazywany przez niektórych zamordystyczną partia, skoro do zamordyzmu wystarczy kulturalne poczuczenie o niestosowności skakania po pomnikach.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Na Podkarpaciu możliwy jest jeszcze wariant obu mandatów dla PiS.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Przepraszam cofam, to co napisałem w ostatnim poście. Nie wiem, czemu ale byłem mylnie przekonany, że na Podkarpaciu do wzięcia są dwa (a nie trzy jak w rzeczywistości) mandaty. Tym samym Siekierski to absolutny pewniak.

 • pawmak

  Liczba mandatów nie jest przypisana do okręgów, więc może być różnie. Pamiętajmy też, że głosy na PO w każdym okręgu rozbijają się na kilku kandydatów (często 5-6), a PSL ma ich po 1 (w wyjątkowych przypadkach 2), więc niemal wszędzie głosy na PSL idą na 1 osobę, co też daje większe szanse (w mazowieckim też, ale zwłaszcza w lubelskim - choć fakt, że gdzie jak gdzie, ale tam elektorat nie patrzy tak na "1", bo 5 lat temu ani jedna jedynka - PO, PiS ani PSL - nie zdobyła tam mandatu!).
  Nie "na Podlasiu", bo w tym okręgu jest jeszcze większe województwo (antypisowskie zresztą).
  Kozakiewicz (na szczęście) nie jest ludowcem, tylko kandydatem PO tym razem. /o - tam też bym się zastanowił, czy nie zagłosować na Ochojską zamiast na ludowczynię/
  "zostały poproszone", "kulturalne poproszenie" - przez wylegitymowanie, więc litości z tą "złą wolą"...
  "parszywi populiści z PSL zagłosowali przeciw nowym światłym rozwiązaniom" - tego pieprznięcia to już nie skomentuję...

  Nowoczesna niezadowolona z miejsc, ale Zieloni chyba też mogą być zawiedzeni, bo Kossakowski na początku mówił, że jedna osoba będzie mieć realne szanse na mandat (mówił też wtedy swoją drogą, że z tego co wie, Miller nie chce startować - a jednak kandyduje).

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  Pawmak w 2005 to nawet sabobrona nie miała ogólniaka więc nie było 15 nie mieli okręgu sosnowiec.

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  Wyborcy psl tych co znam w sensie nowogórskie wachają się między pis a konfederatami. A i cżłonkowie pslu na pis moga głosować.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  głosuję na Janinę Ochojską
  lepszej kandydatki ani kandydata w dolnym śląsku nie macie

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  www.youtube.com/watch?v=2JGlBQ-5z48

  okazuje sie, ze big brother, agent (to sam ostatnio zauwazylem) i inne takie programy sa w wiekszosci ustawiane

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  abizabi ty sie zmienisz kiedys?
  mi sie ostatnio bardzo podoba psl i sld, ze ida wraz z Europą

  u gwiazdowskiego zauwazylem w prawyborach krystyne krzekotowska, fajna babka, podobala mi sie na debacie

 • kazimierzodnowiciel76

  @killvr na Wikipedii podają 4300 na sierpień 2014 w październiku zaś odbywał się konwent partii i pompowanie oddziałów, kół, struktur i pamiętam jak Wipler podawał iż mają 9700 wniosków o przyjęcie do KNP ale że na konwencie wycięta została grupa konserwatywna i zastąpiona młodymi Wipler i Berkowicz jako Vice prezesi to sąd naczelny KNP składający się z konserwatystów nie uznał tej decyzji a następnie w styczniu odwołał JKM z funkcji prezesa. Więc te wnioski o przyjęcie w poczet KNP gdzieś się "zawieruszyły" zostały zablokowane albo też Wipler mijał się z prawdą mówiąc o tych ilościach. Natomiast uważam iż za całą sytuację i te niepowodzenia ruchu wolnościowego od końcówki 2014 roku odpowiadają Marusik i Żółtek gdyż sami niczego nie stworzyli a rozpieprzyli dobrze zapowiadający się projekt polityczny, a sławetne wystąpienie Marusika iż ani odrobinę się nie cofną i musi być tak aby idea nieskalana przetrwała to jakaś masakra była. Niestety dopóki żyje JKM to ruch wolnościowy nie będzie miał innego lidera więc wszelkie próby usuwania go z przywództwa spowodują osłabienie ruchu wolnościowego. Dlatego też tak jak obecnie Gwiazdowski robi ruch wolnościowy ale robi go nie z wnętrza ruchu wolnościowego ale spoza dzięki czemu ma szansę na rozwinięcie skrzydeł i kto wie może i zastąpienie JKM jako głównego gracza na tym terenie, ale zastąpienie lidera nie kończy się najlepiej vide Nowoczesna gdzie po wymianie Petru na Lubnauer partia została połknięta przez PO. Tak samo obecnie KNP który stał się POLEXITEM kończy swój żywot.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @P "Nie "na Podlasiu" To był oczywiscie skrót myślowy. Tak czy inaczeje w okręgu 3 obejmującym Poldasie i W-M są włąściwie matematycznie więcej niż 2 mandaty, którymi siłą rzeczy po równo podzielą się KE i PiS.--- Nie wiedziałem, że do Kozakiewicza niegdysiejszego kandydata PSL ludowcy się juz nie przyznają. Mój błąd.----" "kulturalne poproszenie" - przez wylegitymowanie," Kiedyś spacerując po parku w nocy zostałem przez policyjny patrol wylegiitymowany i zapytany co robię. Pojęcia nie miałaem, że byłem ofiarą brutalnej interwencji. -----""parszywi populiści z PSL " To oczywiscie ironia. Bądźmy jednak konsekwentni. Skoro ACTA2 to samo dobro niesłusznie hejtowane przez PiS, to kim są w takim razie ludowcy głsoujący przeciw?---Powoływanie się na wypowiedz Jarkacza, to wyjątkowo toporny chwyt propagandowy. JK dobitnie sprzeciwił się głosowaniu przez internenet. Poglądy można mieć różne (ja akurat ten sprzeciw podzielam) ale zwiazek z wolnoscią publikownaia ma to żaden. Równie dobrze możnaby twierdzić, że przeciwnik korespondencyjnego głosownaia nie ma moralnego prawa protestowac przeciw ograniczaniu wolnosci pisania listów.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  powinno być "są właściwie matematycznie NIEMOŻLIWE"

 • rewkons

  Tak "centroprawicowy chadek" walczy wespół z "konserwatywnym, narodowym i chrześcijańskim" PSL-em o wartości chrześcijańskie: wiadomosci.wp.pl/kandydat-psl-jestem-za-wprowadzeniem-zwiazkow-partnerskich-6364904918087297a

  Żenada. Kalinowski podobnie, nie mówiąc już o Pasławskiej, znanej aborcjonistce. Konserwatywna kotwica Koalicji Europejskiej :))))

  Szkoda w zasadzie, że nie powstała koalicja PSL z FdR Jakubiaka, o której mówił wiceprezes FdR Zawisza. Zapewne dołączyłby i Jurek, więc taka koalicja PSL z Jurkiem, Zawiszą, a i pewnie konserwatystami niezależnymi typu Biernacki czy Ujazdowski, byłaby bardzo ciekawą alternatywą i dla PO, i dla PiS i dla Kukiza. I byłaby bardzo wiarygodna w swoim konserwatyzmie.

 • rewkons

  Natomiast Kukiz w ostatnim sondażu ma 5,6%, a Konfederacja już 3,6%. Jestem niemal pewny, że dobije do tych 5,01%, a to oznacza 3 mandaty: dla Berkowicza, Wilka i prawdopodobnie Bosaka (bądź JKM we Wrocławiu). A z kolei euromandat dla Wilka oznacza, że do sejmu wchodzi za niego Tumanowicz, więc będzie kolejny poseł RN.

  Co do sejmowego koła konfederacji, to myślę że jest prawdopodobne obecnie dołączenie Sanockiego, Chruszcza i Porwicha. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości skuszą się też Siarkowska i Klawiter. Byłyby to wartości dodane.

  Natomiast mimo obustronnych zapewnień o woli współpracy nie widzę tam raczej Roberta Majki, który jest totalnym świrusem. Taki ktoś to byłaby totalna kompromitacja.

 • kazimierzodnowiciel76

  wg autorów artykułu PO będzie "wspierała" w najbliższym czasie Konfederację podrasowanymi sondażami ;) dorzeczy.pl/kraj/98477/sondazowe-kreacje-czy-zamowione-sa-badania-ktore-maja-pomoc-odsunac-pis-od-wladzy.html

 • Gość: [Asgardd] *.mtm-info.pl

  pkw.gov.pl/pliki/1553860481_wykaz_zawiadomien.pdf

  Porozumienie Jarosława Gowina zarejestrowało własny komitet w wyborach do PE. To nie Prima Aprillis...

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  co na to solidarna polska?

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  Żenada. Kalinowski podobnie, nie mówiąc już o Pasławskiej, znanej aborcjonistce. Konserwatywna kotwica Koalicji Europejskiej :))))

  Pasławska znaną aborcjonistką

 • pawmak

  @ Banach
  Ogólniak to ten, co zbierze podpisy w ponad połowie okręgów i może bez dalszego zbierania rejestrować resztę. Jeśli w jakimś okręgu nie dopełni formalności, to już inna sprawa.

  @ ab.
  Nie "nie przyznają", tylko to nie oni rekomendowali go na listę. Nie "brutalnej interwencji", tylko nadgorliwości. "Skoro ACTA2 to samo dobro" - też jakby ktoś tutaj tak twierdził, fantasto. Aczkolwiek "ACTA2" to też nie jest słuszna nazwa. A jak nie rozróżniasz sprzeciwu wobec głosowania przez internet od tego, że komuś się kojarzy on z pornolami przy browarze, to też nie mam pytań.

  @ rewkons
  Co do związków partnerskich - może to nie zabrzmiało dobrze, ale jak zwał, tak zwał. Grupa ówczesnego prawego skrzydła PO z Żalkiem na czele swego czasu przygotowywała projekt umowy partnerskiej. Chodzi o jakieś regulacje, które zdaje się i tak trzeba wprowadzić.
  wyborcza.pl/7,75968,23990345,homozwiazki-po-bozemu-kosciolowi-swieczke-i-gejom-ogarek.html
  (cały tekst Dorna na stronie pressreader.com, jak się wpisze w google fragment tekstu - i potem strzałkę zieloną kliknie na tej stronie)
  Zresztą zw. part. (jako formę kompromisu oczywiście, ale mimo wszystko) nawet obecny papież dopuszczał.
  www.newsweek.pl/swiat/papiez-franciszek-dopuszczal-zwiazki-partnerskie/0jff6mq
  A stwierdzenie o Pasławskiej to też przegięcie.

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Ja popieram prawo do tego by jeden homoseksulista miał prawo chować drugiego a nie państwo w sensie formalności pogrzebowe .

 • Gość *.centertel.pl

  O co chodzi z ta paslawska?

 • Gość *.centertel.pl

  O co chodzi z ta paslawska?

 • kazimierzodnowiciel76

  wg prognozy stanpolityki.pl/prognozy-stanu-polityki/ KE może uzyskać następujące mandaty w tych okręgach
  o1-2m; o2-1m; o3-2m; o4-3m; o5-1m; o6-2m; o7-2m; o8-1m; o9-1m; o10-2m; o11-3m; o12-2m; o13-2m razem 24 mandaty - jak by ktoś mógł zobaczyć gdzie i PSL i SLD może wyłapać mandaty na podstawie tej symulacji bo ja niestety nie mam dzisiaj czasu na analizowanie tego.
  a najnowszy sondaż fakty.interia.pl/polska/news-sondaz-ibsp-koalicja-europejska-wygrywa-wybory-do-europarlam,nId,2914224 związany z PO daje a jakże by inaczej prowadzenie KE natomiast Kukiz ponownie pod kreską i tylko delikatnie prześciga Konfederację która dzisiaj ogłosiła iż cały okręg 29 ( Gliwice Bytom Zabrze ) od Kukiza przeszedł do Konfederacji łącznie z jedynym radnym ( w mieście powyżej 100 tysięcy ) Sebastianem Dziębowskim.

 • rewkons

  I bardzo dobrze, że ten projekt Żalka nie powstał, bo to jest mnożenie bytów nad potrzeby i wprowadzanie nowych, udziwnionych konstrukcji prawnych, byłyby to "para-związki". Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zwykłym upoważnieniem komuś dać wgląd do karty choroby.

  Poza tym Bartoszewski i Kalinowski mówią wyraźnie o związkach partnerskich, uregulowanych prawnie, a nie o tym co miał zrobić Żalek.

  Już nawet Jarubas mówi, że PSL jest przeciw homomałżeństwom, a nie przeciw związkom. Tyle więc z tego konserwatyzmu.

  Pasławska podpisała się pod projektem poselskim ułatwiającym aborcję: www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-01-28/nowoczesna-psl-i-ued-zloza-w-sejmie-projekt-dotyczacy-aborcji-autorstwa-komitetu-ratujmy-kobiety-2017/

  Było to powtórzenie projektu Nowackiej, więc nie da się tego obronić w jakikolwiek sposób.

 • Gość *.centertel.pl

  Konfederacjawczoraj pod zoo zbierala podpisy
  pomysl dobry
  tylko nikt normalny, ja tez nie podpisalem nie podpisze listy, na ktorej widnieje korwin i braun w nazwie
  liroy ujdzie, narodowcy brzmi patriotycznie
  Mozna bylo sie nazwac konfederacja

  A tak brzmi jak sekta kukiza i idiotyczny twor chojeckiego, ktory sluzy pisowi

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. @P "Nie "nie przyznają" Przyjąłem do wiadomości. Myślałem , że znów rekomendowął go PSL. Myliłem się.----"tylko nadgorliwości." Jeśli zakładam, ze po pomnikach się nie jeździ i nie uderza w nie kołami hulajnogi, to nie wiem gdzie ta nadgorliwośc. Czy dąło się te dzieciaki potraktować jeszcze łagodniej? Na kolanach policjanci mieli do nich podejść i bąłdac, by zaprzestali jazdy po pomniku? Co ciekawe przy naprawdę skandalicznej i brutalnej interwencji przeciw wiplerowi TVN nie widział nic niestosownego.-----""ACTA2" to też nie jest słuszna nazwa" To medialny skrót myślowy. ACTA była umową ACTA to dyrektywa wymagająca implementacji. Różnic jest oczywiscie więcej i ejstem tego świadom.----Wypowiedź JK była niezręcnza, ale naprawdę trydno jej nie zrozumiec. Prezes PiS nie chciałby, aby akt głosowania mógł się odbyć w dowolnych okolicznościach i by był dokonywane w sposób niegodny. Bo oczywiście stron porno nie ma i piwa też nikt nie pije. ----@KO76 Nie traktuj moich prognoz jako prawd objawionych ani tym bardziej ataków personalnych. To po prostu analizy oparte na mojej wiedzy i doświadczeniu. Jednakowoż to równanie za wiel zmiennych i wiele rzeczy może nas zaskoczyć.

 • pawmak

  @ rewkons
  A Żalek to nie pracował nad regulacjami prawnymi? Nie wiem, czy to jest potrzebne, ale jeśli jest tak jak pisze Dorn (jak najbardziej prawicowiec), to pewnie coś tam trzeba zrobić. PSL zawsze głosowało przeciw związkom partnerskim w klasycznym rozumieniu i takie są ich poglądy. A Pasławska że się podpisała, to przecież nie znaczy że popiera. UED też jest za kompromisem, a podpisali, a PO głosowała też nad dalszymi pracami, choć chciała kompromis wpisać do konstytucji.
  Co do Klawitera, to jest on z partii, która nie chce mieć z Korwinem nic wspólnego. Z kolei Majka to jednak czy się aż tak np. od Brauna różni? RN-owi jednak nie przeszkadzało go umieścić w ostatnich wyborach do sejmiku (a kiedyś to nawet z PiS wystartował).

  @ kaz. odn.
  Z tym przejściem struktur, to o ile nie Prima Aprilis. Do Konfederacji, tzn. konkretnie do jakiego ugrupowania? Co do mandatów, to wg takiej symulacji z kandydatów PSL Pasławska, Kalinowski, Hetman, Siekierski, może Jarubas, Bartoszewski, ew. Bejda, przy dużym szczęściu Grzyb, a z kand. SLD Cimoszewicz, Belka, Liberadzki, pewnie Balt, może Miller i Szmajdzińska.

 • pawmak

  @ ab.
  Można było rzeczywiście poprosić, bez legitymowania. A Wipler jak się po pijaku włączył w bójkę, no to się musiał liczyć z interwencją policji. Mapę z kandydatami PSL linkowałem. A tamta wypowiedz Kaczyńskiego głupia, ale jak jej nie oceniać, pokazuje jego prawdziwe podejście i nie jest to coś, co współgra w odbiorze społecznym ze straszeniem końcem internetu i prześmieszną gadką o wolności.

 • Gość: [banach] 78.10.204.*

  Jak tam zbiórkę planktonowi. Abizabi chętnie zobaczę twoją analizę jak odnowiciel nie chcę i szanuje

 • rewkons

  "Co do Klawitera, to jest on z partii, która nie chce mieć z Korwinem nic wspólnego."

  Aha, to dlatego właśnie Korwin z Jurkiem wynegocjowali dołączenie PRz do Konfederacji, tylko że Bosak nie chciał oddać Jurkowi jedynki i spełzło na niczym.

  Zbyt dużą wagę przywiązujesz do oficjalnych deklaracji ;) Polityka tak nie działa. Zdziwiłbyś się jakie konfiguracje nieraz są brane pod uwagę. Myślę że rok temu gdyby ktoś Ci powiedział że Braun i Liroy będą liderami jednej koalicji, pukałbyś się w czoło.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Jeśli chodzi o brak kandydatów Samoobrony w jednym z okręgów w 2005 r, to powodem nie były błedy formalne, a konlikt między działaczami. Zdaje się zupełnie dosłownie na noże, bo jedna z frkajci przecięła nawet opony w samochodzie reprezentata drugiej. "bez legitymowania" Nie wiem dlaczego nagle legitymowanie kogos zachowujacego się niewłasciwie urosło do czegoś strasznego.----"Wipler jak się po pijaku włączył w bójkę" Trzymajmy się faktów. Po pijaku został brutalnie pobity, a na temat przebiegu zajścia ordynarnie kłamano. TVN oczywiście nie przeprosił. To jednak nie dziwi, Prof. Wolniewicza też zresztą nie przeposili, za łagodnie pisząc dość swobodne pocięcie jego wypowiedzi i nader osobliwą jej interpretację. ----Naprawdę nie czyńmy gwałtu na logice. Nie ma nic niespójnego w sprzeciwie wobec internetowego głosowania i wobec potencjalnej cenzury w sieci.

 • pawmak

  Chodzi o wiarygodność partii w oczach opinii publicznej, tyle. Z tą cenzurą to też pewnie przegięcie.
  Co do Wiplera - był pod wpływem i sam powiedział "włączyłem się" - to są akurat fakty. Szczegółów nie znam, sprawy z Wolniewiczem też nie znam.
  Legitymowanie nie strasznego, tyle że nie koresponduje to z tezą o "grzecznym poproszeniu" i nie neguje nadgorliwości.

  Widziałem teksty Piłki bardzo antykorwinowskie. To oni nie są ideowi? ;P

  Kandydaci Nowoczesnej już są znani. W liczbie... 8.
  www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-01/osmioro-kandydatow-nowoczesnej-na-listach-koalicji-europejskiej/
  I biorącego nic. A malutcy Zieloni mają 13 kandydatów, a również pozaparlamentarny SLD jeszcze więcej zgłosił. A .N ma klub poselski! Wyciulana do sześcianu...
  PO ma 78 kandydatów - czyli większość. Partie KE niby idą do 4 grup, ale widać, że się skończy na tym, że kilku eselduchów pójdzie do S&D, a cała reszta KE do EPP (oczywiście nie 98%, jak nieszczęśliwie stwierdził Trzaskowski).

  Zarejestrowana została i powołała KW partii jakaś Odpowiedzialność. To chyba oni:
  xn--odpowiedzialno-jxb75k.pl/?fbclid=IwAR2FgfRB-Rf5eeJGevJYze0N7XTbjbzVIdSAaA8LFHfnPFweK8jR5jfzUdE
  www.facebook.com/OdpowiedzialnaWolnosc/
  Jeśli tak, to też na kij KW, skoro to kolejny po PolEXIT'cie satelita KNP.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. PW włączył się w prosząc o spokój, a nie jako uczestnik bijatyki. Po tym fakcie sam został brutlanie pobity, a nagranie tajemnicoz zniknęlo na wiele miesięcy.--- Legitymowanie może być grzeczne i uzasdnione. Nadgorliowość (łągodnie mówiąc) to jest aresztowanie za próbę zamachu na głowę pańśtwa, faceta, który przyniósł krzesło oraz drugie faceta za przyniesienie ulotek.---Z JK podsumujmy. Nie moze być przeciw ACTA2, bo jest stary i dekadę temu w niezręcznej wypowiedzi stwierdził, że głosowanie przez internet to zły pomysł.

 • kazimierzodnowiciel76

  @pawmak "Z tym przejściem struktur, to o ile nie Prima Aprilis" też tak na początku pomyślałem ale był na tej konferencji z Wilkiem ten radny Dziębowski i sprawdziłem jego zdjęcie na internecie i wygląda dokładnie tak samo jak Dziębowski więc pewnie to był Dziębowski teraz info nawet Polsat zamieścił ale podał iż jest to około 100 osób www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-04-01/ok-100-dzialaczy-kukiz15-dolaczylo-do-konfederacji-dlugi-nie-znam-ich-dzialan-na-rzecz-ruchu/
  Awantura z Wiplerem to był jeden wielki przekręt i ze strony TVN i ze strony policji a już wyrok jaki zapadł to było kuriozum ( skazali Wiplera za napaść na policjantów gdy każdy kto oglądał film to widział iż to policjanci bili Wiplera ale mamy takli problem w Polsce że gdy jest co najmniej dwóch mundurowych to sprawa jest już przegrana bo wierzy się policji na słowo a obywatela traktuje z buta )
  ACTA 2 to jest ograniczenie wolności i dział w interesie wielkich firm zresztą 90 % prawa uchwalanego jest w interesie korporacji ktoś kiedyś napisał iż mamy rządy korporacji pod parawanem demokracji i jeśli się tak przyjrzeć to jest sporo prawdy w tym stwierdzeniu.

 • Gość: [banach] 78.10.204.*

  Wipler był agresywny i policja z pałowała go z bezradności po co kopał nogami

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  ziolo to spokoj, alkohol to szalenstwo

  www.youtube.com/watch?v=ktfwc5KUFCk

  nie boje sie zielarzy, nacpanych alkoholem boje

 • pawmak

  @ ab.
  Są różne formy nadgorliwości. A co do PiS, to raczej powszechnie wiadomo, że Kaczyński ma gdzieś internet i to, co PiS teraz rozpowiada o wolności, to kolejna ich śmieszna propaganda. Cała ich propaganda jest śmieszna i wkurza to, jak mamią ludzi. No a pijany proszący o spokój to też co najmniej zabawne :) Zresztą napaść może być też słowna i jeśli ktoś przeklina pod adresem interweniujących policjantów, to też musi się liczyć z karnymi konsekwencjami.

 • kazimierzodnowiciel76

  śmiesznym jest państwo które ściga słabych a jest bezsilne wobec silnych i tyle w temacie a kłamstwa jakie się pojawiły po spałowaniu Wiplera to już inna bajka. Policja ma służyć ludziom a nie być "panami" i pałować niewinnych ludzi ( o winie decydować ma sąd a nie policjant). A o patologiach w policji to można by książki napisać i jak dla mnie to nie są oni żadnymi autorytetami, a działania policji powinny być już dawno jawne ( kamery działające na mundurach ) dozwolone filmowanie przez obywatela itp plus dostępność do broni przez obywatela a nie to co mamy obecnie - jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem na świecie ( poza Koreą Północną )

 • pawmak

  No to właśnie sąd zdecydował, kto był winny. Nie wiem, czy że pijany posługujący się agresją słowną, to takie dziwne. I od tego policja jest, żeby interweniować, wkraczając w bójki.

 • Gość: [banach] 78.10.204.*

  Apeluje o podpisywanie list Koalicji Eropejskiej

 • Gość *.centertel.pl

  Moj ojciec jest jebniety chce znowu na kukiza glosowac

  Knp to mistrze
  3 kanapy kazda po 5 osob

 • kazimierzodnowiciel76

  pawmak liczę iż w podsumowaniu marcowym jakąś nagrodę przyznasz Konfederacji ;)

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Od przynaje partią nie koalicją

 • Gość: [killvr] 194.145.103.*

  @rewkons tutaj uzyskać upoważnienie żeby komuś dać wgląd do karty choroby, tutaj kolejne upoważnienie żeby komuś przekazać spadek, tu kolejne i kolejne... w efekcie masz niepotrzebne mnożenie biurokracji i uprzykrzanie życia, zamiast po prostu zawrzeć to wszystko w formie związku. Czemu nie?

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. " wiadomo, że Kaczyński ma gdzieś internet" Brzmi jak jakaś prawda objawiona. Poza tym fakt, że z czegoś nie korzysta nie znaczy, że ma gdzieś. Z równą mocą możnaby powiedzieć "Kaczyński ma gdzieś tłumaczy greckiej literatury. Nie zna greckiego i nigdy nie był w Grecji. Broniąc tłumaczy greckiej literatury jest hipokrytą".----"pijany proszący o spokój" A co w tym dziwnego. Nie każdy jest agresywny. Rozumiem, że jeśli wypijesz za dużo (nawet dużo z dużo) to tracisz prawa obywatelskie i można z Tobą bezkarnie zrobić wszystko.----"Zresztą napaść może być też słowna" Jednak na temat zajścia kłamano. Wipler miał fizycznie zaatakować i dysponować "niemal nadludzką siłą" oraz kopać i wyraywac się tak, że kilku funkcjonariuszu musiało się z nim mocowąc. W rzeczywistosci podszedł do patroclu został obalony na chodnik uderzone w brzuch i a potem podskakiwał już w takt pałek. Rzeczywiscie nie wiemy, co i jak Wipler powiedział podchodzac do policjantów. To jak przedstawił sytuację jest spójne z nagraniem. To jak zdarzenie opisała druga strona nie da się z nagraniem pogodzić. Wobec powyższego nie widzę powodu by wierzyć komuś, kto na pewno nie mówił prawdy. Naprawdę wobec dostępnego nagrania nie ma sensu zaklinac rzeczywistości.

 • Gość *.centertel.pl

  Korwin tez dlugo nie wytzymal
  jeśli konfederacja przekroczy prog korwin ma pewny mandat z dolnego slaska

 • kazimierzodnowiciel76

  ciekawe z którego okręgu będzie kandydowała obecna żona Korwina ?
  Wie ktoś czy jest wymóg określonej liczby kobiet na listach do PE czy nie a jeśli tak to ile % ?
  Wojna między Kukiz15 a Konfederacją się zaostrza nie ma co się dziwić walczą o podobny elektorat a do tego jak na razie poparcia przekraczającego próg wystarczy wystarcza tylko na jedno z nich. PFP Gwiazdowskiego tak około 2 % dostaje to pewnie za mało aby myśleć o samodzielnym starcie na jesieni ale może być wystarczająco na zawarcie jakiejś "koalicji" czy z Kukizem czy z Konfederacją a kto wie może i te trzy projekty razem wystartują. Na dzisiaj to mało realne ale tak samo było z projektem pt Konfederacja bo kto by przypuszczał iż w jednym projekcie zobaczymy tyle różnych ale i ciekawych postaci.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. Tak parytet wynosi 35%

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  art. 338 i 211 Kodeksu wyborczego :-)

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  A i gdyby ktos pytał to Porozumieni Gowina nie zamierza wystawiać włąsnych list, za to kandydatów do obwodowych komisji wyborczych owszem (dlatego zarejestrowali komitet)

 • pawmak

  Pewnie tak samo Prawica Rzeczypospolitej. Ale sztuczne to jest, bez sensu.

  A całkiem realnie powstała znowu Partia Kierowców.
  wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Wybory-do-europarlamentu.-Powstala-Partia-Kierowcow.-Chce-tez-startowac-do-Sejmu
  Chyba nie jest to reaktywacja Partii Kierowców - Bezprawiu Stop. Liderką jest kandydatka Kukiz'15 w wyborach samorządowych.

  PiS jest śmieszny w propagandzie, a Wipler był bohaterem awantury, tyle w temacie, tego się nie zaklnie.

  @ kaz. odn.
  Chyba nie było słychać o KPN ostatnio... A Gwiazdowski z ekstremą nie chce się zadawać.

 • Gość: [banach] 78.10.204.*

  Odnowiciel ile razy mam mówić ze Gwiazdowski ma bliżej do petru jak brauna czy korwina.

 • kazimierzodnowiciel76

  a może Gowin nie do końca ufa Kaczyńskiemu i dlatego tak na wszelki wypadek rejestruje komitet aby w razie czego móc wystawić własne listy. Co do zgłaszania kandydatów do komisji wyborczych to o ile nie było zmiany w prawie w tym zakresie to tylko komitety które faktycznie zbiorą podpisy i wystartują mogły zgłaszać takich kandydatów więc Porozumienie jako iż nie wystawi własnych list tylko będzie startowało z list PiSu to takich kandydatów zgłaszać nie będzie mogło.

 • Gość: [niezależnyliberał] *.ujscie.net

  Partia Gowina rejestruje tak jak kilka innych dla komisji wyborczych.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. "PiS jest śmieszny w propagandzie" Może i jest, ale PO jest śmieszniejsza deklarując do ostatniej chwili twardy sprzeciw wobec ACTA2, tylko po to by doprowadzić do jego przepchnięcia. Zresztą ciekawe, czemu Siekierskiego nikt nie hejtuje za sprzeciw argumentami, że jest "stary i ma gdzieś internet".----"to jest, bez sensu" Można dać zarobić działaczom i sympatykom. Taki jest sens.----KA76"o ile nie było zmiany w prawie" Masz rację, kiedyś trzeba było miec lsity. Teraz wystarczy komitet. PJG nie zbiera podpisów, więc to na pewno nie element nacisku ani tym bardziej wstęp do rozłamu.-----"Wipler był bohaterem awantury" Taa. Nie ważne czy pobił, czy jego pobili ważne, że był zamieszany w pobicie :-). Nawet jeśli kogoś nie lubimy oddajmy mu elementarną sprawiedliwość. Tyle.

 • pawmak

  Nie pozytywnym na pewno. I takie pierdoły jak o Siekierskim to już szczyt wszystkiego...
  Co do partii Gowina - fakt, sens jej wejścia w sojusz z PiS też był podyktowany głównie koniunkturalizmem. Ale Prawica Rz.? Powtórzę - to oni nie są ideowi? :P Bo chyba nie będą się bić z RPE, która z tych partii ma być na listach której.
  Chodziło oczywiście o sens ergo zgodność z duchem zakładania komitetów. Czyli przepisy się pogorszyły pod tym względem, bo teraz to właśnie sensu nie ma.

 • Gość *.adsl.inetia.pl

  ab. "I takie pierdoły jak o Siekierskim" To była ironia rzecz jasna. Tylko niektórzy analogiczne tezy o Kaczyńskim głoszą serio ("jest stary i nie surfuje, więc jest hipokryta opowiadając się przeciw złemu prawu, które może przynieśc cenzurę w internecie").---Broniąc modelu postepowania z PW, bronisz modelu, w który można bezkarnie pobić każdego, kto wypił za dużo, a potem jeszcze bezczelnie łgać na temat zajścia. Może jednak Wipler nie powinien narzekać, mogło być przecież gorzej. Mógł zostać przez nadgorliwych siepaczy w mundurach... wylegitymowany :-)

 • kazimierzodnowiciel76

  Jednak Chruszcz przeszedł do PiSu www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/190409792-Posel-WiS-dolacza-do-Prawa-i-Sprawiedliwosci.html ciekawe co zrobi Porwich ?
  Generalnie projekt Morawieckiego seniora miał małe szanse od samego początku jako samodzielny byt i było tylko kwestią czasu gdy zostanie połknięty przez PiS ale może się okazać iż sam Morawiecki nie zasili PiSu tylko odpuści sobie jesienne wybory.

 • pawmak

  @ a.
  Tylko że nikt tutaj o Kaczyńskim w ten sposób nie pisał, więc znowu odloty. W sprawę Wiplera się nie wgłębiałem, tylko podałem fakty, w obliczu których biały nie jest.

 • kazimierzodnowiciel76

  powstała partia kierowców która będzie startowała do PE www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/partia-kierowcow-wystartuje-w-wyborach/xf2qslm#slajd-3
  p.o. prezesa Partii Kierowców jest Halszka Bielecka która ostatnio działała w Akademii Patriotów Zbigniewa Jarząbka i który to podpisał porozumienie z Konfederacją odnośnie startu do PE. Podejrzewam iż to samo zrobi nowo powołana Partia Kierowców o ile już tego nie zrobiła a tylko kwestią pozostanie kiedy to ogłoszą. I znowu mamy działanie typowo PR bo sama partia zapewne bez jakiś większych struktur ale za to będzie można dopisać kolejną nazwę do i pokazać iż Konfederacja łączy coraz więcej środowisk co jej prawdą ale jakoś nie przebija się do głównego nurtu aczkolwiek w prasie jest coraz więcej artykułów zauważających tą "koalicję".
  Najbardziej nurtujące obecnie pytanie to kto zbierze podpisy ? czy uda się to Kukizowi, Gwiazdowskiemu, koalicji Piotrowskiego, Polexitowi i Jedności Narodu oraz Ruchowi 11 Listopada ? Najbliżej zapewne ma Kukiz i Gwiazdowski ewentualnie jeszcze Piotrowski ale tutaj to zależy czy Kaczyński dał zielone światło na pomoc w zbiórce czy też nie bo samemu to raczej nie zbiorą. Nie widzę szans u Polexitu, pastora Chojeckiego i Jedności Narodu tu ewentualnie pojedyncze listy.

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Jak niby Kaczyński ma pomagać innemu komitetowi przy zbiórce

 • kazimierzodnowiciel76

  Jeśli przyjąć za pkt wyjścia koncepcję Kaczyńskiego iż na prawo od PiSu nie może powstać żadna alternatywa gdyż wtedy zajdzie PiS z prawej strony i pokaże iż PiS to nie prawica a to oznacza utratę władzy na zawsze dlatego też PiS zniszczył LPR i od tego czasu dba aby nic nie powstało stąd też SoLPol i Porozumienie znaleźli się na listach PiS ale nie jako partnerzy tzn nie ma koalicji czyli nie ma finansowania tych podmiotów z budżetu. Jako iż Prawica RP stanowiła zagrożenie gdyż była i jest to formacja ideowa stąd też pomimo umowy wycięto ich kandydatów do Sejmu. Powstanie Konfederacji która skupia Wolnościowców Narodowców obrońców życia Kresowian Skutecznych Federację i która przejmuje elektorat Kukiza tak iż w połowie ostatnich sondaży Kukiz jest pod kreską powoduje iż Kaczyński staje przed dylematem czy pozwolić rozwinąć skrzydła co będzie zabójcze dla PiSu czy też pozwolić strukturom na pomoc w zbiórce podpisów dla projektu Piotrowskiego plus delikatne wsparcie medialne celem zastopowania marszu Konfederacji. Wejście jej przedstawicieli do PE przy kolejnych wyborach na jesieni to może oznaczać iż PiS nie uzyska większości i przy wyeliminowaniu potencjalnego sojusznika Kukiza może spowodować iż PiS nie będzie mógł już rządzić oraz wprowadzać swoich socjalnych programów celem przekupywania kolejnych grup wyborców. Dlatego też w interesie PiS jest aby jeśli już coś startuje na prawo od PiS to aby startowało kilka bloków celem nie przekroczenia przez żaden z nich progu wyborczego. Bo nawet gdyby PiS zjechał na 30 % ale i Kukiz i Konfederacja i Piotrowski i w mniejszym zakresie Gwiazdowski nie przekroczyliby progu wtedy na jesieni szanse PiSu na kontynuację rządów rosną i temu miałoby służyć pomaganie konkurencji Konfederacji. I jeśli Piotrowski zarejestruje listy wtedy uznam iż moja hipoteza okazała się słuszna

 • Gość: [Banach] 78.10.204.*

  Odnowiciel tu się mogę zgodzić, natomiast na lpr głosowało wielu dzisiejszych wyborców po i psl.

 • Gość: [Banach] 78.10.204.*

  Po pierwsze 30 % nie da rzadów pis jest to nemożliwe fizycznie. Po drugie 100 raz Gwiazdowski bliżej Petru jak pis więc będzie z nami rządził , a jak by rządził z pis to tak ostro że się pisowi od chce 0 socjalu i populizmu np. Znam działacza Nowoczesnej co mówi bardzo ciepły o gwiazdowski i by przeszedł gdyby była demokracja w pełni.

 • Gość: [Banach] 78.10.204.*

  Albo możliwe rządzenie pis przy 30 % z biedroniem i lub razem czerwony lgnie do czerwonego jak mucha do gówna.

 • kazimierzodnowiciel76

  celem Gwiazdowskiego jest zreformowanie systemu podatkowego i pójdzie on z każdym kto zagwarantuje to a paradoksalnie przy równowadze KE - PiS to Kaczyński jest pewniejszym partnerem niż Schetyna który ma Czarzastego i Kośniak-Kamysza plus Lubnauer i jeszcze do tego Zielonych gdyby weszli do Sejmu więc dużo problemów po stronie zaś PiS jest tylko wola komendanta i jeśli komendant mówi obniżamy podatki to obniżamy jeśli wymyśla piątkę Kaczyńskiego to wprowadzamy piątkę bez szemrania, PiS to karne wojsko w przeciwieństwie do tworu jakim jest KE dlatego przyszły rząd jeśli miałby powstać jako koalicyjny to sojusz z PiSem jest pewniejszy tak długo jak żyje Kaczyński gdyż to jego osoba trzyma wszystkich za gardło bez komendanta PiS stanie się tym czym jest KE obecnie.

 • Gość: [Banach] 78.10.204.*

  Po za zielonymi którzy są słabi , Zwłaszcza Nowoczesna pierwsza obniży podatki a pis tego nie zrobi bo elektorat chce socjalu.

 • Gość: [Spot] *.dynamic.chello.pl

  pis to komunisci
  razem i biedron to lewica

Dodaj komentarz

© Karuzela
polityczna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci