Menu

Karuzela
polityczna

Po maju

pawmak

Pora na podsumowanie maja.

Partią miesiąca została po raz kolejny:

Platforma Obywatelska

Wprawdzie niczym szczególnym się nie wyróżniła na plus, ale to jak i żadna inna partia. PO miała jednak w maju najlepszą tendencję sondażową, ponadto zorganizowała Marsz Wolności, potwierdzając hegemonię na opozycji (wyraźnie w cieniu został KOD, nie mówiąc o Nowoczesnej). Poza tym została z kolejnej rzeczy rozgrzeszona przez PiS, za sprawą protestu inwalidów w rodzicami i jego okoliczności. Nie było bowiem porównania z sytuacją sprzed 4 lat...

Antypartia miesiąca to tym razem:

Nowoczesna

Wszakże Ryszard Petru odszedł z partii Petru - czyli Nowoczesnej właśnie. W dodatku z dwiema rozpoznawalnymi posłankami, z których przynajmniej jedna jest dość popularna. W tym momencie partia ta praktycznie traci cały swój potencjał wyjścia ponad próg wyborczy - zresztą sama z takich planów zrezygnowała, wchodząc mocno pod skrzydła PO. Doszło też do kuriozalnej sytuacji we Wrocławiu, gdzie wycofała poparcie w wyborach na prezydenta tego miasta dla swojego posła i członka (niegdysiejszego nabytku z PO), który wcale nie zamierza rezygnować ze startu. Zresztą bynajmniej nie na rzecz kandydata PO, z którą jest w ogólnopolskiej koalicji. Jedynym pozytywem w funkcjonowaniu partii jest eksponowanie Wadima Tyszkiewicza, który jednak zgodził się zaangażować, nie ryzykując utraty poparcia w Nowej Soli. Jest to bowiem jeszcze główny symbol korzeni Nowoczesnej. Nowoczesna przegrała ten miesiąc z politycznego punktu widzenia, jednak trzeba także podkreślić haniebne dla Prawa i Sprawiedliwości okoliczności sejmowego protestu.

Podsumowanie zmian:

Posłowie Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Ryszard Petru opuścili Nowoczesną. Tyle jeśli chodzi o maj, natomiast jakiś czas temu niejaki... Włodzimierz Czarzasty został skarbnikiem LN. Wcześniej był nim Jerzy Zwierz, a w TdP (na którą LN przerejestrowano) Krzysztof Musiałek. Z innych info, co w maju wyszły na jaw, to w lutym zarejestrowano Ligę Samorządową Pierwszą (przewodniczący Ryszard Ziobro, jego zastępcy Stanisław Mazurczyk i Ewa Spyrczak, sekretarz Janusz Kroll, skarbnik Piotr Kubala), a w kwietniu Śląską Partię Regionalną (jej głównymi liderami są Henryk Mercik i Ilona Kanclerz). Podobno do ewidencji wpisano też mającą dwie posłanki w klubie PiS (Małgorzatę Janowską i prezes Annę Siarkowską) Partię Republikańską, ale to mgliste info.

 

 

 

 

 

Komentarze (59)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Czemu po rośnie w sondażach ?

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Moim zdaniem po rośnie bo 1 zmęczenie pisem 2 nauczyli się być opozycją 3 słabość nowoczesnej i lewicy 4 aresztowanie Pawłowskiego 5 zakaz handlu

 • Gość: [kmat] *.dynamic.dsl.as9105.com

  Ponoć Petru jednak będzie się dogadywał z Nowacką a nie Biedroniem. Czyli pewnie Biedroń go spuścił po brzytwie.

 • pawmak

  No było mało prawdopodobne, że będzie współtworzył partię, tyle że może być ona jego zapleczem w wyborach prezydenckich - jeśli zdecydowałby się wystartować. W każdym razie do innego ugrupowania nie pójdzie. Ale jednak jakby miał być w jednej partii z Niesiołowskim, to byłoby to mocno kuriozalne... Zresztą ta partia będzie raczej za libertynizacją prawa aborcyjnego, więc też Niesiołowski musiałby mocno zacisnąć zęby, jeśli faktycznie UED współtworzy tę partię. Tak naprawdę ideowo to UED bardziej do Nowoczesnej pasuje, tyle że .N to zachodząca przystawka PO i sprawy personalne też bardzo w grę wchodzą.

  Aresztowany poseł PO to nie Pawłowski, ani nie Gawkowski (jak też niektórzy piszą), tylko Gawłowski :)
  A PiS-owi też rośnie w niektórych sondażach, tyle że i w niektórych spada. Po prostu pewnie część wyborców innych opozycji przerzuca głosy na PO (powody zostały wymienione trafne).
  Chociaż co do zakazu, to np. w mojej wsi jest tak samo jak i przed zakazem - z 3 sklepów spożywczych największy i tak zamknięty, a 2 pozostałe i tak otwarte.

 • pawmak

  Chociaż co do tych wyborów prezydenckich, to jeśli Tusk wystartuje, to petryści raczej poprą jego (na pewno zrobią to obecni eurodemokraci). A Biedroń może być niezależnym kandydatem lewicy, więc jeśli tak, to faktycznie może nie mieć z Petru nic wspólnego. Tylko nie wiadomo, czy Petru w ogóle chciał, czy to tylko takie rewelacje medialne były. Sam powiedział, że lepiej zna Nowacką niż Biedronia - sugerując, że może jednak niekoniecznie. Tyle że uznał RB za potrzebnego w polityce krajowej.

 • abizabi

  Owszem trudno porównywać protest poprzedni protest niepełnosprawnych z obecnym. Wtedy życzliwe PO media starały się negatywnie nastawić społeczeństwo do protestujących, a żadna Ochojska nie chciała ich wesprzeć dobrym słowem. Pewien entomolog ze złośliwym uśmiechem mówił o wykorzystywaniu niepełnosprawnych do walki politycznej. A i jeszcze jedno PiS w przeciwieństwie do poprzedników dużą część postulatów protestujących spełniło, więc rzeczywiście bez porównania.

 • pawmak

  Zasadniczo już z takimi ludźmi nie dyskutuję, ale jakby ktoś się dał nabrać:
  1) Żadne duże medium nie było w III RP tak życzliwe jakieś opcji jak obecna pseudopubliczna telewizja.
  2) Właśnie chodzi o to, że poprzednicy jak to tylko możliwe spełnili na tyle dużą część postulatów, że protest zakończono porozumieniem i 2 i pół raza wcześniej (gdyby trwał dłużej, to też pewnie więcej osób by ich odwiedziło - choć akurat P. Duda wtedy był mocno podpalony). Co do ilości spełnionych potrzeb zawsze trzeba też brać pod uwagę stan budżetu i innego rozdawnictwa oraz propagandę sukcesu.
  3) Uwaga o jakimś entomologu kompletnie nie na temat.
  Nie mówiąc już o wszystkich sukinsyństwach wobec protestujących ze strony niektórych członków obozu rządzącego, do których tylko oni są zdolni. A wtedy protestujących wprowadził Mularczyk i hołubiło PiS, na które zresztą potem Hartwich głosowała i się poczuła w oczywisty sposób oszukana. A teraz politycy tej partii bezczelnie pieprzą o polityczności protestu (choć żadna partia tym razem tak wokół protestujących nie skakała).

 • abizabi

  ad. 1 Tylko, że wówczas nie było bodaj jednego liczącego się medium wspierającego protestujących, co zresztą przełożyło się na stosunkowo niewielkie poparcie społeczne dla protestu.

  ad. 2 Zniechęceni protestujący szybko opuścili Sejm nie czując poparcia (żadna Ochojska nie uważała wtedy, że warto ich wesprzeć). Niepełnosprawnym zaproponowano niewielką (ok 300 zł) podwyżkę świadczeń. Podwyżkę rozłożono na trzy lata. PDT podkreślił, że to łaska uczyniona kosztem infrastrutury drogowej.

  ad. 3 Dobrze wiesz, o kim piszę www.youtube.com/watch?v=ni9yo7s5vzo

  Poza tym trzeba naprawdę ogromu złej woli, aby nazwać rutynowa interwencję straży "świństwem". PS Tak nawiasem pisząc, to abstrahując od politycznych kontekstów rozumiem determinację rodziców i nie mam do nich żalu, że wykorzystali poparcie mediów, by jak najwięcej zrobić dla swoich dzieci.

 • pawmak

  Po pierwsze napisałem o "sukinsyństwie" - na jedno wychodzi, ale jeśli się używa cudzysłowu, to chyba po coś. Interwencja była w wyjątkowo chamskim stylu, ale to akurat niekoniecznie było winą rządzących. Nie udawaj, że się nie domyślasz, że chodzi np. o słowa mendy Pawłowicz albo dupka Pięty. A co o słowach Żalka powiedział choćby Kukiz, to też warto doczytać. Zresztą o naprawdę gorszących decyzjach Kuchcińskiego nie mówiąc. Co do finansów, to tym razem nawet nic rozłożyć w czasie nie chciano (a protestujący z chęcią by na to przystali), podczas gdy przepieprza się tyle kasy na byle co. Można sobie też doczytać, po ilu dniach protestu Ochojska próbowała tam wejść i czy tyle dni trwał poprzedni protest, a także posiąść wiedzę w kwestii przynależności partyjnej Niesiołowskiego (który zresztą nie powiedział nic skandalicznego w tej sprawie - przynajmniej nie wynika to z tego filmiku) - to pomogę: jest w UED, a we wpisie nie było mowy o UED, tylko o PO.

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  Przepraszam na przekręcenie nazwiska posła byłem zmęczony.

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  Abizabi wiem że popierasz pis tylko idź gdzie indziej agitować nie psuj bloga.

 • abizabi

  @.net.intersiec.net.pl , pawmak Nie o poparcie dla PiS tu idze, a o elementaną rzetelnośc. Naprawde nie sposób pisac, ze rządzący nie zrobili nic, podczas gdy wpolityce.pl/polityka/393491-rzadzacy-nie-zapomnieli-o-pomocy-dla-niepelnosprawnych-sejm-przeglosowal-ustawy-sprawdz-na-czym-polegaja-zmiany . Do tego trzeba doliczyć kontrowersyjną, ale zupełnie apropo daninę solidarnosciową. Wreszcie (tu jeśli jest inaczej, to pozowlę sie wyprowadzić z błędu) chyba coś było nie tak z realizacją porozumienia z 2014 r, skoro PiS podnosił rentę socjalną z poziomu 864 do nieco ponad 1000 (bez rozkładania na raty), a PO poziom 1200 obiecała już wówczas.----- Ponadto naprawdę warto pamiętać, jak wtedy media relacjonowały protest, bo niepełnosprawni nie mogli liczyć na ich obecną życzliwośc, podczas gdy dziś czołowe redakcje próbowąły nawet zainteresoswac sprawą oficjeli NATO (sic!), oficjalnie pytając czy spotkają się z protestującymi.----- Poza tym pawmak mija się z prawdą jescze dwukrotnie (chciałbym wierzyć, że nieświadowmie). Po pierwsze o UED w 2014 nikt jeszcze wtedy nie słyszał, nie wiem zatem dlaczego miałbym tam przypisywac entomologa (zamiast zgodnie z prawda do PO). Po drugie aktywny wśród protestujacych Mularczyk do PiS wtedy nie należał, a był członkiem SP, która nie pozostawała nawet w koalicji z PiS.----Naprawdę nie ma powodu puszyć się na wytykanie oczywistych błędów rzeczowych.---- PS Gdyś chciał pawmaku napisać, że PiS pomimo obietnic nie zrobił nic (lub niemal nic) dla jakiejsc grupy to mogłeś wspomnieć o frankowiczach. Naprawdę PiS do ideału cokolwiek daleko, ale w krytykowaniu tej partii nie powinno się lekceważyć podstawowych faktów.

 • Gość: [Banach] *.net.intersiec.net.pl

  Abizabi pis kłamie w tvp jak wstaliśmy z kolan jak mamy nadwyżkę a jak matki chcą godnego życia dla dzieci nie ma kasy zwolnić z 50 tysięcy urzędasów zlikwidować zbędne gminy i powiaty ale nie pis musi wyżyć się na słabszych by jego elektorat wstał z kolan. najpierw pis hejtował uchożzców teraz niepełnosprawnych. To nie jest partia co broni słabszych a przekupuje ludzi. Wiedzą że niepełnpsprawni nie chodzą na wybory to im nie dadzą ale na wyprawkę szkolną dla bogatych dzieci jest. Lepsze stypendia a nie wyprawki.

 • abizabi

  @.net.intersiec.net.pl Tak dla porządku, masz rację każdy, kto choć trochę rozumie strukturę podatku VAT wie, że rzekoma nadwyżka to tylko sztuczka księgowa. Nie zauważyłem jakiegoś "hejtu na niepełnosprawnych" (pomijam nie dającą się bronić wypowiedź słynnej pani posłanki, której nie zamierzam bronić). Poseł Pięta sugerował jedynie wyniesienie protestujących "z zachowaniem ostrożności" (to chyba jeszcze nie hejt). Poza tym duża część postulatów została spełniona niemal od razu i była jasność uważam, że rodziny opiekujace się ciężko chorymi dziecmi powinny otrzymywać więcej pomocy państwa, opiekunowie mierzą sie bowiem na co dzień z problemami, z którymi nikt nie chciąłby się zmagac nawet za równowartosć dwóch średnich krajowych.

 • pawmak

  Po pierwsze nie ma użytkownika o nazwie ".net.intersiec.net.pl", nazwa użytkownika jest podana w nawiasie. Po drugie nie wiem, gdzie sobie uroiłeś stwierdzenie, że PiS nic nie zrobiło albo że nie spełniło żadnych postulatów - chodzi o traktowanie i w tym względzie nie ma co robić pisowskiej propagandy, a posłuchać wystarczy chociażby kukizowców (a co do pieniędzy, to publiczność wie, ile się przepieprza na idiotyzmy billboardowe PFN, na antypolską fundację Czartoryskich, na przypadkowo ujawnione nagrody, tudzież na inne strzelnice czy ławeczki, no i daje kiełbasę wyprawkową - zresztą dziennikarze policzyli, jak ten postulowany wydatek "zrujnuje" budżet; nikt nie wmówi, że nie mogli chociażby od 100+ zacząć, a dodatek popierają nawet liberałowie z UPR i Nowoczesnej). Co do Niesiołowskiego, to on wypowiadał się wtedy indywidualnie i odchodząc z PO, zdjął z niej wiele obciążających ją rzeczy. A i tak ponieważ nie powiedział nic skandalicznego, obsesyjne przywoływanie go jest nie na temat. A Mularczyk (który jednak wtedy też był politykiem i to bynajmniej nie sprzyjającym PO) to tym razem obiecał na początku, że protest nie będzie trwał tak długo jak wtedy, a potem zniknął. A 4 lata temu to akurat cała wierchuszka PiS się tam pojawiała, łącznie z Kaczorem. I wtedy widocznie (jeśli przywołuje się tylko wypowiedz Niesioła) nikt ich nie hejtował, a teraz czyniła to więcej niż jedna posłanka (wyjątkowo obrzydliwa swoją drogą, której włos z głowy nie spada).
  Wykrzywianie rzeczywistości pod kątem pisowskim to nie jest rzetelność, tylko ogłupiająca propaganda, na którą tutaj uprzedzam miejsca nie będzie.

 • abizabi

  @pawmak Doskonale wiesz, że wydatki na kampanię bilbordową (idiotyczną przyznaję) lub nagrody (de facto element wynagrodzenia członków rządu) nie wystarczyłyby na zaspokojenie potrzeb niepełnosprawnych. Nie bardzo też rozumiem jakiez to zło wyrządziła Fundacja Czartoryskich, że nazywasz ją "antypolską". Co do wyprawek, to może tu rzeczywiście mamy do czynienia z jakimiś większymi kwotami, ale Polacy nie zamierzają z nich rezygnowac, zeby pomóc niepełnosprawnym. Nie rozumiem też dlaczego tak hejtujesz strzelnice, skoro orliki jakoś Ci nie przeszkadzały.

 • abizabi

  test

 • Gość: [Banach] *.net.intersiec.net.pl

  Mam tak ustawione w necie że daje net inter sieć.

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  Abizabi pusć sobie tvp info i nie spam tutaj.

 • pawmak

  "Polacy nie zamierzają z nich rezygnowac, zeby pomóc niepełnosprawnym."
  Dokładnie - ponieważ to jest rząd czysto demagogiczny, populistyczny. Zamiast dać naprawdę potrzebującym, woli dać większej liczbie wyborców.
  Nigdy nie wypowiadałem się na temat Orlików, więc nie wiem, skąd takie założenie - ale tak, piłkę nożną uprawia każdy i jest to nie tylko najpopularniejszy sport, ale i dbanie o zdrowie, a strzelanie wiąże się co najwyżej z niebezpieczeństwem i nic nie daje (chyba że planowana jest zbrojna wojna i ogół obywateli musi poćwiczyć strzelanie - to niech to od razu powiedzą; no, może jest do też przydatna umiejętność do zabijania zwierząt...). I nie "hejtuję", tylko podaję przykład. Ludzie widzą, na co się wydaje, to się domagają na szczególnie potrzebujących. Ławeczki multimedialne może i byłyby fajne, ale tak potrzebne w tym kontekście, że...
  A jeśli chcesz się doedukować w sprawie fundacji Cz., to jej np. jej prezes (do którego kieszonki superminister Gliński przelał pieniążki de facto za nic) powiedział, że nienawidzi Polski i Polaków (którym nie można ufać).
  www.wprost.pl/tylko-u-nas/10118301/polakom-nie-mozna-ufac-i-teraz-bedziemy-zyc-jak-miliarderzy-kulisy-wyprowadzenia-majatku-przez-czartoryskich.html

 • abizabi

  @Pawmak "to jest rząd czysto demagogiczny, populistyczny." No wybacz, ale nie ma nic dziwnego w dbałości o sonadaże, a rządzący (nie tylko PiS) mają tendecję do dbania przede wszystkim o swój elktorat.--- Tej tyrady o strzelectwie tez nie rozumiem. Jest złe bo Ty (nia "każdy" jak niesłusznie piszech) wolisz piłkę nożną? Ja akurat lubię sobie postrzelać i gdybys też kiedyś spróbował, może zorientowąłbyć się ilu pożytecznych rzeczy można się nauczyć. Strzelanie wyrabia precyzję ruchów i uczy odpowiedzialności za siebie i innych.----"przydatna umiejętność do zabijania zwierząt..." ????? Co to za zarzut? Zakładam, ze nie nie jesteś weganinem i wesz skąd sie biorą twoje ulubione kabanosy-----Co do fundacji Czaertoryskich, to rzeczywiscie fakt jej likwidacji i rzekomego komentarza założyciela jakoś mi umknął (nie było to jakoś szeroko nagłaśniane). Natomiast jak bardzo byś się nie napinał to zakup Damy Z Gronostajem, kilku innych cennych obrazów i kolekcji starodruków za ułamek ich wartości nie jest płaceniem "za nic". Można co najwyżej uznawać, że pieniądze powinny być wydane inaczej.

 • pawmak

  De facto jak napisałem za nic, bo w praktyce taki wydatek niczego nie zmienia. A w nogę choćby na wf-ie gra każdy, a strzelania w szkołach raczej już dawno nie ma. To powszechne i tak nie będzie, a jeszcze rodzi zagrożenie w otoczeniu, w każdym razie kasa w niwecz (jeśli porównać to z innymi potrzebami). I bez bzdur, że strzelnice są m.in. po to, żeby skuteczniej pozyskiwać mięso na żywność... Zresztą w lasach to nie wiem, czy tylko dla mięsa się zabija, a jakiś gówniarz zachęcony strzelnicą może próbować strzelać nawet do zwierząt domowych albo ludzi. Maksymalni demagodzy nie są w stanie dać na potrzebujących tyle, ile dałyby nawet UPR i Nowoczesna i żadne ogłupiające zaklęcia tego nie zmienią, zresztą jeśli się broni w tym względzie obecnej władzy, tym bardziej należy bronić poprzedniej i o tym właśnie było zdanie we wpisie do jasnej cholery.

 • abizabi

  @pawmak Po kolei: Jeśli chodzi o Damę z Łasiczką, to jak mniemam masz na myśli umowę, z której wynikało, że Fundacja nie ma prawa sprzedać obrazu za granice i musi go eksponować. Tyle, że takie porozumienie nie czyniło bynajmniej obrazu niesprzedawalnym (jego sprzedaż byłaby ważna, co najwyżej Państwo polskie mogłoby wystąpić o odszkodowanie). Obraz możnaby przejąć też poprzez zajęcie komornicze albo jako mojątek polikwidacyjny po rozwiązaniu fundacji. Wolałbym jednak, żeby najcenniejsze dla naszej kultury dzieła były po prostu włąsnościś Skarbu Państwa. Z jakiegoś dziwnego powodu nikt nie próbuje zlicytować Bitwy pod Grunwaldem, a wedle twojej logiki tak należałoby postąpić. Sprzedajemy, a kupujacy zbowiązuej się nie sprzedawać dalej i wystawiać w Muzeum Narodowym przez większość roku. Ileż to pieniedzy zyskalibyśmy, a "nic" by się nie zminiło. Oczywiście masz prawo uważać, że istniały pilniejsze wydatki, ale naprawę pisząc, że zapłacono za nic jesteś nierzetelny, bo pomiędzy własnością, a umownym zapewnieniem o niesprzedawaniu istnieje kolosalna róznica.----" To powszechne i tak nie będzie" Dlaczego ? W takiej Szwajcarii albo USA jest. Rzoumiem, że Ty wolisz piłkę, ale nie traktuj gorzej tych, którzy preferują strzelectwo.-----"rodzi zagrożenie w otoczeniu" Właśnie dlatego trzeba uczyć kultury posługiwania się bronią----"kasa w niwecz"---Nie pisałem, że strzelnice to kuxnia kadr dla przysżłych rzeźników. Zdziwiłem się tylko pisaniu o "zabijaniu zwierząt" jakby było to jakieś zło.----- "kasa w niwecz" W tym samym sensie, co wydatki na każdy sport.-----"gówniarz zachęcony strzelnicą" To niegrzecznie pisać w ten sposób o fanach jakiejś dyscypliny sportowej, tylko dlatego, że Ty preferujesz inną. Zresztą "gówniarze zachęceni piłką nożną" potrafią zdemolować miasta, co nie zdarza się fanom strzelectwa:-)----Co do kwot dla niepełnosprawnych, to mówimy przypomnę o kilkuset tysiącach osób. Żeby dać im realne podwyżki świadczeń potrzeba byłoby pewnie kilku milardów rocznie (na stałe, nie jednorozowo jak na zakup obrazu lub strzelnice). Takie kwoty naprawdęnie tak łatwo wyasygnować. Nie chce, tu pisać, że nie dało się zrobić więcej, ale to naprawe nie jest tak, że bez problemu dąło się wysupłać potrzeba kwotę a PiS przez złośliwośc nie chciał.

 • abizabi

  A poszperałem i znalazłem. Spełnienie wszystkich postulatów protestujacych to prawie 5 mld rocznie. Rząd mógłby nie tylko oddac premie ale i wynagrodzenie (i pracować pro bono). Możnaby wycofać się z zakupu Damy i sprzedać Kolumnę Zygmunta, zrezygnować ze strzelnic i rozpuscić PFN (o to ostatnie bym się nie pogniewał zresztą), a i tak uzyskujemy ułąmek potrzebje kwoty.

 • pawmak

  Nie 5, tylko 1,6 mld na spełnienie kluczowego postulatu.
  www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ile-faktycznie-kosztuja-postulaty-niepelnosprawnych-czarno-na-bialym,835826.html
  W dodatku rozłożone w czasie. Zamknięty temat i tyle. I resztę mądrości też sobie daruj. Co do dzieł, chodzi o to, żeby pozostawały w Polsce (reszta to szczegóły). Sprzedawać nic nie trzeba, tylko nie kupować bez większego sensu. Co do piłki, to nie jest kwestia wolenia, tylko niezawracania Wisły kijem i realnego zdrowia. Zresztą jeśli chodzi o kwestie czysto sportowe, to strzelectwa prawie nikt nie śledzi, a piłkę prawie wszyscy, więc też lepiej dbać o reputację kraju w tej dziedzinie. Nie wiem też, czy jesteś na tyle głupi, żeby nie wiedzieć, że chuliganami za pretekstem piłki nie są piłkarze, tylko kibole (tak samo byłoby z kibolami strzelectwa, gdyby było tak popularne), albo żeby się domyślić, że gówniarzami nie nazywam fanami jakiegoś sportu, tylko debili akurat korzystających z jakiegoś obiektu. No a w USA to akurat strzelaniny się często zdarzają. Natomiast bronią lepiej się w ogóle nie posługiwać niż umieć to robić dla samego sportu (tym bardziej, że nie jest łatwo w ogóle dostać pozwolenie na broń i nie jest ona tania, zresztą jak ktoś ma i chce poćwiczyć, to zawsze jakąś strzelnicę znajdzie, naprawdę nie ma potrzeby stawiania tego w każdym powiecie), a nietrudno, żeby ktoś niewinny przypadkowo ucierpiał, przechodząc w pobliżu strzelnicy. A zabijanie zwierząt okrutniku jest zawsze złe, jeśli jest czynione dla samego faktu, bez wyraźnej potrzeby.

 • abizabi

  "Zamknięty temat i tyle" Wcale nie, chyba że nie chcemy dyskutować o faktach, a jedynie popsioczyć na nielubiną partię. Po pierwsze rezygnacja z premii (a nawet wynagrodzeń), zakupu damy i jednorazowego wsparcia na budowę strzelnic nie daje nawet tego 1,6 mld rocznie, o którym piszesz. Po drugie to link do wyliczeń, na które się powołuje oko.press/policzylismy-48-mld-zl-kosztuja-najpilniejsze-postulaty-opiekunow-doroslych-niepelnosprawnych-sporo-ale-panstwo-na-to-stac/ jak widzisz nie kieruję Cię do jakichś mediów związanych z władzą (przeciwnie to przeciwnicy PiS). Po trzecie wreszcie podane przez Ciebie wyliczenie ma jeden zasadniczy mankament. Kalkulacja ta przewiduje podwyżkę świadczeń dla niepełnosprawnych (w najwyższym stopniu) od urodzenia. Tymczasem nie da się przekazać podwyżek tylko tej grupie. Nie wolno bowiem różnicować beneneficjentó pomocy ze względu na moment, w którym stali się niepełnosprawni (ktoś chory od urodzenia nie może otrzymawać pomocy większej, niż przykuty do łóżka inwalida, który np. uległ wypadkowi w wieku 20 lat). Taka sytuacja byłaby po prostu sprzeczna z prawem, a to czyni przedstawioną kalkulację nieadekwatną. No chyba, że chcesz napisać coś w stylu "łamali prawo nie raz, to mogliby i tym razem".-----"do dzieł, chodzi o to, żeby pozostawały w Polsce (reszta to szczegóły)". Wyjaśniłem Ci, że takie porozumienie nie zabezpiecza przed sprzedażą, nie będę powatrzał, przeczytaj uważnie poprzedni post. Jeśli posiadanie dzieł na własność to szczegół, to jak rozumiem, jeśli PiS zechce zlicytować kolekcje Muzeum Narodowego warunkują cprzedaż umową, ze dzieła zostna w Polsce i będa eksponowane, to będziesz bronił takiej decyzji, bo zarobimy grube miliny a "chodzi o to, żeby dzieła pozostawały w Polsce (reszta to szczegóły)".-----"Co do piłki (...) realnego zdrowia" Dla zdrowia to akurat bez znaczenai jest czy biega się po orliku, czy skosznym fragmencie ziemmii.----"czy jesteś na tyle głupi" Wiem, że lubisz obrażać rozmówców, ale hamuj się trochę czasem.----Uwaga o stadionowych łobuzach była oczywiście trochę złośliwa, ale naprawdę irytuje twoje traktowanie z pogardą strzelectwa (które jak podkreślam lubię w przeciwieństwie do piłki). Zresztą debile są wszedzie i naprawdę szukanie ich tylko wśród lubujących się w strzelectwie jest nieuczciwe.-----W USA owszem zdarzają się strzelanina, ale już w Szwajcarii raczej nie.------Masowe przeszkolenie w posługiwaniu się bronią jest korzystne i bynajmniej nie tylko w przypadku jakiejś tajemniczej ofensywnej wojny.----"ktoś niewinny przypadkowo ucierpiał, przechodząc w pobliżu strzelnicy" Kolejny dowód na to, że w życiu na strzelnicy nie byłeś. Bo równie sensowne jak napisać "komuś niewinnemu rękę może uciąć, jak akurat będzie przechodził obok rzeźni".-------Co do twojej ostatniej uwagi, to nigdzie nie pisałem, że należy zbijać zwierzęta dla przyjemności.

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  Pawmak po co gadasz z trolem nie warto on nic nie zrozumie.

 • pawmak

  Fakt, ale ktoś może się nabierać na jego narrację (choć to obrażanie ludzkiej inteligencji), którą można bardzo łatwo obalić, więc zawsze aż się prosi to robić, ale rzeczywiście szkoda czasu.

  Dla uczciwości tylko - rzeczywiście co innego jeden postulat, a co innego wszystkie razem. Tyle, że kompletnie nic z tego nie wynika.

 • abizabi

  Jasne trolem jest każdy, kto nie podziela obsesyjnej niechęci do PiS, a każda inna od ortodoksyjnie antypisowskiej wizja to obraza dla inteligencji. Zawsze sądziłem, że tego typu fora dla pasjonatów służą wymianie myśli informacji. Dla niektórych jednak niesłuszne fakty należy odrzucić, a przytaczających je forumowiczów zelżyć. Zabawne, ale pod względem prezentowanej postawy fanatyczni antypisowny i radykalni zwolennicy PiS są dość podobni. Wystarczy napisac, ze Jarosław Kaczyński czasem się myli a nadwyżka budżetowa to puste hasełko, aby zostać zwymyślnym od troli Schetyny. Cóż niektórzy wolą własny świat.

 • pawmak

  Chodzi o to, że masz chroniczną skłonność do wypisywania kłamstw, właśnie takich jak te i to jest właśnie trolling. Trafiłeś pod zły adres z takimi uwagami, tylko sęk w tym, że jesteś wyjątkowo odporny na argumenty, do pisania nie na temat i skłonny do złośliwego obrażania oraz do manipulacji i kto czytał, co wypisujesz na innym blogu, doskonale to wie.
  Jeśli jakiś inny użytkownik stwierdzi, że w czymś merytorycznie masz rację, to ewentualnie jego będę przekonywał, ale na jaskrawą propagandę nie będę odpowiadać. A myli się czasem każdy, więc powiedzieć, że Kaczyński też, to i poseł PiS by mógł bez konsekwencji, więc to żadnej wiarygodnej maski nie buduje.

 • abizabi

  Pewnie nie ma to najmniejszego sensu, ale spróbuję. Wyjaśniłem Ci, że zwyczajnie nie da się podwyższyć świdczeń Tylko dla niepełnosprawnych od urodzenia, bez podnoszenie kwot pomocy dla innych niepełnosprawnych. Wskazałem na oczywiste różnice między stanem włąsności, a umową, że ktoś czegoś nie sprzeda oraz udowodniłem, że taka umow aprawnych gwaranci braku zmiany właściciela nie daje. Na te argumenty odpowiedzią są tradycyjne epitety. Dla równowagi zamieszczasz jakieś głupoty przeciw strzelnicom, (z których kule twoim zdaniem wylatuja przypadkiem rażąc losowych przechodniów).

 • pawmak

  Ale to nie jest takie trudne, żeby wypisywać nie wiadomo jakie łamańce - PiS nie spełniło spełnialnych i popieranych nawet przez liberałów (także z UPR) postulatów, chociaż ma dobrą sytuację budżetową i dokonywało skrajnie kontrowersyjnych wydatków, rozgrzeszając całkowicie PO (mającą trudną sytuację w budżecie), za której rządów protest rozwiązano za porozumieniem i parę razy szybciej. I jeśli bronić w tej sprawie PiS (z pozycji jeśli nie pisofańskiej, to chyba korwinowej...), to co dopiero powiedzieć o PO w tej sytuacji. A być może gorsze jest, jak politycy PiS protestujących traktowali. Wyłącznie tego dotyczyło zdanie we wpisie i fakty te nie podlegają dyskusji.
  A że wydatki były skrajnie kontrowersyjne, to inna sprawa i jak ktoś zawzięcie ich broni i np. zrównuje boiska piłkarskie ze strzelnicami, to niech się nie dziwi, że propaganda bije po oczach. Co do niebezpieczeństwa strzelnic, to jednak warto poczytać. www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-29/pociski-przelatywaly-pomiedzy-domami-sledztwo-ws-zawodow-na-strzelnicy-w-wielkopolsce/

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  abizabi wróc na plankton trolować czytałem te wywody i mam ich dosyć. Pis obraża i kłamie a ty próbujesz ich przebić.

 • abizabi

  Dobrze obiecuję, że to ostatni raz. Za rządów PO rodzice mieli przeciwko sobie media i nie tylko PDT nigdy nie lubiał brudzić sobie rączek niezalezna.pl/53387-rzecznik-praw-dziecka-twierdzi-ze-protest-w-sejmie-lamanie-praw-dzieci . To do protestów nie zachęca.-----"zrównuje boiska piłkarskie ze strzelnicami" Z punktu widzenia państwa jest jednak lepiej, jeśli większość ludzi zna podstawy obsługi broni niż "harata w gałę". Co do wypadku na strzelnicy, to jednostkowe zdarzenie. Strzelnice da się prosto zabezpieczyć i poza jakimiś marginalnym przypadkami tak się dzieje. Skoro jednak najprostsze wyliczenia i fakty nie są w stanie kogos nie tylko przekonać, ale i zastanowić to trudno. Szkoda tylko, że ktoś taki jak Ty mieni się konserwatystą. To jednak twój blog i skoro panuje tu zakaz przytaczania faktów (nawet łatwo sprawdzalnych) sprzecznych z Twoją wizją. To obiecuję więcej nie niepokoic więciej rzeczywistością :-). Pozdrawiam

 • Gość: [banach] *.net.intersiec.net.pl

  Jakie media były za po przeciwko protestującym

 • marecki384

  Kurcze wybory wyborami ale ja się boje cudów przy urnie ze strony PIS

 • pawmak

  Tylko że ja nie neguję, że niektóre media wtedy pewnie mniej życzliwie podchodziły do protestu (choć summa summarum przy obecnej publicznej - która jest w niemal każdym domu - pewnie efekt był co najmniej wyrównany...) - ale mimo to to teraz nie podpisano porozumienia, a wtedy podpisano (pewnie dlatego, że wtedy był porządny minister od tych spraw i miał wolę szybko to załatwić - a i tak przyznaje on, że nie wszystko się udało) i wtedy władza nie traktowała ich skandalicznie, więc to argument o naprawdę niewielkiej wadze. A po strzelnicy się nie biega, więc nie wpływa to w żaden sposób na zdrowie, tylko ćwiczy pewne (też w praktyce nieprzydatne - no chyba że ma być wojna) umiejętności, dlatego jest to właśnie jeden z przykładów obrażania inteligencji, że zrównuje się to z boiskami piłkarskimi. I przy strzelnicach ogólnie jest niebezpiecznie. Jeśli ma być w każdym powiecie, to jeszcze mało kasy na super zabezpieczenia... I wyliczeniami proszę się nie wycierać, bo to manowce, ale ileż można to tłumaczyć. No i z tymi obrazami to właśnie pewna ciekawa rzeczywistość zdaje się ma wyjść na jaw. A konserwatysta nie musi popierać rozrostu strzelnic, a wypada za to, żeby szanował instytucje państwowe, praworządność i naukę Kościoła. A pseudo- niech sobie faktycznie dają spokój, bo tylko manipulować potrafią.

 • marecki384

  TVP była przeciwko niepełnosprawnym

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Abizabi nie broń już pisu wystarczy.

 • abizabi

  test

 • abizabi

  Nie wiem czy ma to jakolwiek sens, ale niech stracę. Co do protestu, to PiS niemal od razu zgodził się na pewne koncesje na rzecz niepełnosprawnych, ci jednak (o co trudno mieć do nich pretensje) protestowali dalej widząc życzliwość mediów głównego nurtu (z wyłączeniem TVP Kurski). Poprzedniego protestu media nie wspierały z wyjątkiem niszowych propisowskich, co przełożyło się na niskie poparcie społeczne protestu. Nie czując poparcia protestujący zgodzili się na niesatasfakcjonujace ich do końca propozycję władzy. Tyle.----Co strzelnic, to naprawdę potrzeba dużo złej woli, żeby nie widzeć zalet powszechnego przeszkolenia w zakresie obługi broni, które może być wstepem do powszechnego przeszkolenia wojskowego (ale skoro robi to straaszny PiS...). Co do orlików, to w tym sensie mają mniej zlet niż strzelnice, że biegać można wszędzie (za piłką także na niemal darmowym trawiastym boisku), natomiast podstaw obłśugi broni da się nauczyć tylko na strzelnicy (która pomijając jakieś ewidntne patologie wcale nie jest niebezpieczna dla sąsiadów).--- Co do obrazów, to proszę po prostu nie pisać, że "zapłacono za nic" bo to cozywista nieprawda, co wykazałem (choć dziwne, że trzeba tłumaczyć oczywiste rzeczy). Inna sprawa, że gdyby rzeczywiście okazało, że ktoś przyjął łapóke za te transakcje, to powinni ponieść najsurowsze konsekwencje.----- Naprawdę, żeby krytykować PiS (nawet ostrym językiem) nie trzeba pisać głupot, jak te nawiedzone ludziki bełkoczące, że "PiS wprowadził opodatkowanie wkładów pieniężnych do firm", albo Prezydent powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za skorzystanie z prezydenckiego prawa łaski.

 • marecki384

  Petru i spółka założyli koło poselskie Liberalno Społeczni

 • abizabi

  Skoro już przy ciekawostakch jesteśmy, to wedle moich zakulizoswych inforamcji najprawdopodbnie kandydatem na prezydenta stolicy będzie Jakubiak.

 • pawmak

  Przecież nikt tu takich rzeczy nie pisze (jak pod koniec tego dłuższego posta), proszę nie wymyślać (przed TS to prezydent powinien stanąć może niekoniecznie za to, i nie tylko on). Chodziło tylko o wyjątkowe pisowskie chamstwo wobec protestujących i wyjątkową demagogię i bezczelność tej partii, niezależnie od nastawienia mediów. A naprawdę skrajnie kontrowersyjnych wydatków zawsze można bronić oczywiście. Ale oczywiste jest też, że do najpilniejszych potrzeb narodu nie należy ani powszechna obsługa broni (na którą trudno jest w ogóle dostać pozwolenie, kosztowne zresztą), ani fakt oficjalnego posiadania przez państwo jakichś dzieł sztuki, które i tak można oglądać w takim samym stopniu. Zdrowie owszem (a i przy okazji sukcesy w dyscyplinie sportu, którym żyje medialnie cały świat, narodowi nie zaszkodzą...).

  Koło Petru powinno się raczej nazwać po prostu Plan Petru, jeśli nie chcą siać zamętu przed wyborami samorządowymi. Nowa nazwa powinna się pojawić po nich, dopiero wraz z partią, bo tak powstaje w odbiorze wrażenie tworzenia czegoś już teraz. Swoją drogą to (poza efemerycznym i niestartującym w wyborach stowarzyszeniem Forum Liberalne, też dawno powstałym zresztą) bardzo dawno w Polsce żadne ugrupowanie nie miało przymiotnika "liberalny" w nazwie.

 • marecki384

  @Pawmak Kongres Liberalno Demokratyczny :)
  Kurcze ja chciałbym żeby Polską rządzili liberałowie.
  Może gdyby cofnąć czas i sprawić by III RP była po 1945.

 • pawmak

  Właśnie chyba od czasów KLD takich ugrupowań nie było (może poza UPR, która swego czasu, ale też dawno, miała pełną nazwę "Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej", ale i tak się nią nadto nie chwaliła i ją zlikwidowała) - ze względu chyba na odbiór społeczny rządów KLD i skojarzenia z liberałami. No a teraz także Nowoczesna wprost experssis verbis przyznaje się do liberalizmu.

  Co do kwestii nazewnictwa jeszcze, to modne się ostatnio stały nazwy przymiotnikowe - to już 3. koło sejmowe w ciągu ostatnich 3 lat o takiej nazwie (po Biało-Czerwonych oraz Wolnych i Solidarnych). Zresztą taką nietypową nazwę ma też Nowoczesna (tyle że chociaż w liczbie pojedynczej - więc jakby w domyśle partia).

  Dziś się odbył kongres RN, Winnicki pozostał prezesem (niestety reszty składu władz na razie nie podano). Byli goście m.in. z ONR i KNP, przemawiali m.in. Wielomski, J. R. Nowak czy Braun. Najważniejszy cytat dnia, jeśli chodzi o tę przemądrą partię - "Przesłanie #KongresRN w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości: Dążymy do wyjścia z Unii Europejskiej."

  A sensacja dnia tutaj!
  prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,2074
  Ciekawe, czy oznacza to zrobienie z PRz partii narodowej (być może w przyszłości sojusznika tych antyunijnych nacjonaluchów). Bo z sojuszu z Kukizem (który nie ma nic przeciwko związkom partnerskim i nie popiera zwiększenia ochrony życia) to pewnie najpóźniej po wyborach się wycofają.

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  Prognoze wynik sld około 8 procent . A razem poniżej 5 procent.

 • karmon90

  Senator Jan Filip Libicki odszedł z PO, będzie teraz senatorem niezależnym.

 • pawmak

  Dobrze to świadczy o nim, zle o PO. Ciekawe, czy posłowie w końcu odejdą z klubu - teraz mają okazję. Powinni założyć konserwatywno-opozycyjne koło parlamentarne, z życzliwością głównie do PSL. W razie opuszczenia przez UED wspólnego klubu, mogliby ich zastąpić. Ciekawe też, jaki Cyrański ma plan.

  UP jednak razem z SLD, KPEiR ogólnopolsko też. Także trio SDPL-WiR-PL, z partii ponadto IF i PPS znalazły się w koalicji SLD LR.
  www.uniapracy.org.pl/index.php/244-porozumienie-na-lewicy

  Petru o przyszłej partii:
  www.rp.pl/Polityka/180619286-Petru-Zajme-miejsce-po-Nowoczesnej.html&cid=44

 • mlodylew

  Co do koalicji SLD Lewica Razem... herbata nie stanie się słodsza od mieszania łyżeczką. Sam fakt liczenia osobno młodzieżówki SLD, czyli FMS-u jest śmieszne.

 • pawmak

  To fakt, ale jednak UP mimo krytyki SLD nie zdecydowała się przystąpić do KO, KPEiR tylko w jednym województwie (o ile się z tego nie wycofa), a trio SDPL-WiR-PL zamiast krytykować SLD, idzie razem z nim. IF też się zdecydowała, choć być może mogła iść z Partią Razem (może pójdą z nią Zieloni?). Ciekawe, kto formalnie będzie tworzył komitet koalicyjny.

 • Gość: [Banach] *.centertel.pl

  W obliczu ataku na sąd najwyższy lewicowa kanapa wspiera dę facto pis.

 • pawmak

  W żaden sposób tak nie jest.

  To warto przeczytać w sprawie propagandy nt. uszczelnienia VAT-u:
  crowdmedia.pl/morawiecki-zawdziecza-zmniejszenie-luki-vat-platformie-nik-zmiazdzyl-narracje-dobrej-zmiany/

 • Gość: [kmat] *.dynamic.dsl.as9105.com

  W sumie z Nowoczesną coraz komiczniej to wygląda, bo wychodzi, że najbardziej zaangażowanym w jej utrzymanie na powierzchni jest Schetyna. No ale koalicja w wyborach uzyska więcej niż PO i N osobno, więc jakiś sens to ma.
  IP jak widzę, kręci się coraz bardziej w kółko. Podejrzewam, że za niedługo zacznie się masowy powrót do SLD.
  Do partii Petru nie jestem w stanie podejść inaczej niż jak do kiepskiego kabaretu. Chyba najwyższy czas, aby Ryszard wrócił do bankowości.

 • Gość: [Banach] *.net.intersiec.net.pl

  W jakim sensie najbardziej Schetynie zależy na utrzymaniu po na powierzchni.

 • pawmak

  Nie PO, tylko Nowoczesnej - wszak robi z nią koalicję, dzięki której .N otrzyma mandaty i to jako równorzędny podmiot (a nie jak przystawki PiS). Gdyby miała sama startować, to ciężko miałaby z przekroczeniem progu.

  IP chyba nie w kółko - jeśli ma współtworzyć partię Petru, to trudno, żeby wchodziła w koalicję eseldowską. Tylko właśnie trochę ciężko, żeby tylu byłych eselduchów wchodziło do partii Petru. Część z nich być może wróci do SLD, jeśli ich tam przyjmą. Mogą też ewentualnie wstąpić do UP.

  A SLD LR powołano nie tylko na samorządowe, ale i na europejskie (pewnie pierwsy raz więc do PE nie wystartuje komitet o nazwie SLD-UP). Co ciekawe, z KPEiR nikt podpisu pod deklaracją nie złożył - ale może akurat nie miał kto.
  sld.org.pl/aktualnosci/3200-sld-lewica-razem-koalicja-wyborcza-na-wybory-samorzadowe-i-do-parlamentu-europejskiego-zawiazana-2

 • Gość: [kmat] *.dynamic.dsl.as9105.com

  Ta IP współtworząca partię Petru to dość zabawnie brzmi. Partia Petru to na dziś Petru, kochanka Petru, i ta trzecia. Nowacka łyknie go bez popity.

 • pawmak

  To tylko koło - właśnie o to chodzi, żeby ta partia się teraz nie tworzyła, i tak za dużo zrobili z tą nową nazwą koła (zamiast nazwać je Plan Petru). Natomiast mimo wszystko trudno sobie wyobrazić wyraziście lewicową Nowacką u boku Petru - może jakiś kompromis ideowy osiągną, ale na wiele elektoratu to nie starczy. Na pewno nie na zajęcie miejsca wprost po wczesnej Nowoczesnej.

  Filipek zapowiadał założenie partii i rzeczywiście - w kwietniu zarejestrowano Partię Chłopską (żeby było śmieszniej - z siedzibą na ul. Szlacheckiej, w Warszawie). On został jej szefem, a wiceszefową Hojarska. Oboje razem tworzyli już Partię Regionów, ale krótko w niej byli. Hojarska ostatnio była w partii Stonogi.

  Kolejne (słabe, ale i tak na razie najlepsze :P) zródło na rejestrację Partii Republikańskiej:
  www.portalpomorza.pl/wiadomosci/50772,polityka-panstwa-musi-sluzyc-interesom-narodowym

 • Gość: [Banach] *.net.intersiec.net.pl

  Mam pomysł by psl nie inna opozycja zrobił jakoś akcję by wytłumaczyć prostym ludziom ich językiem na czym polega zamach na sąd najwyższy, bo wiele ludzi na wsi i w małych miastach nie wie o co chodzi i pod wpływem innych ulega propagandzie pisu.

Dodaj komentarz

© Karuzela
polityczna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci