Menu

Karuzela
polityczna

Po maju

pawmak

Po raz kolejny z rzędu wpis dotyczy podsumowania miesięcznego, jednak wkrótce pojawi się wpis statystyczny. Tymczasem jednak pora podsumować maj, w którym jednak żadne szczególne fale na akwenie politycznym nie występowały.

Partią miesiąca tym razem zostaje:

Nowoczesna

Można różnie oceniać widoczne zaakcentowanie lewicowości obyczajowej (które osobiście mi się bynajmniej nie podoba), wręcz skręt w lewo, jednak partia potrafiła nieco dźwignąć się ze spadków sondażowych, które w poprzednich miesiącach były niemiłosierne. Partia zrobiła porządną konwencję, na której gościli przedstawiciele innych ugrupowań. Wybrzmiały jej postulaty programowe (na szczęście także gospodarcze, antypopulistyczne), wyróżniające ją spośród innych stronnictw (także konsekwencją).

Antypartią miesiąca została:

Platforma Obywatelska

Pierwszy raz w tym roku nie otrzymała zatem nagrody partii miesiąca. Jej wzrosty sondażowe zostały przyhamowane lekkim, acz widocznym spadkiem. Nie wziął się on zapewne z niczego, a pewnie z niejasności co do poglądów partii w pewnych kwestiach - powstało wrażenie zakiwania/kręcenia.

Podsumowanie zmian:

Z Sejmu na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta przeszedł Krzysztof Łapiński z PiS (po rezygnacji Marka Magierowskiego ze stanowiska dyrektora biura prasowego KPRP). Mandat poselski w jego miejsce objęła Marta Kubiak. Na funkcji rzecznika Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska zastąpiła Katarzynę Lubnauer.

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [kmat] *.dynamic.dsl.as9105.com

    PO nie rozwiązało swojego podstawowego problemu - Grzegorza S. Nie powinno dziwić, że przypływ po wtopie Petru był chwilowy i już zaczyna się cofać. Punkt równowagi między Schetyną a Petru żonatym będzie pewnie inny niż między Schetyną a Petru rozwodnikiem, ale nie aż tak inny. Inna rzecz, że tu ciągle może się coś nowego urodzić i układy w "Polsce liberalnej" przewrócić.

  • red.grzeg

    Myślę że Nowoczesna jest w okolicach swojego "organicznego" poparcia. Ale Rabiej jako kandydat na prezydenta Warszawy to nie rokuje wielkich nadziei.

  • Gość: [czytacz] *.dynamic.gprs.plus.pl

    No to czekamy, na kolejny wpis ;)

© Karuzela
polityczna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci