Menu

Karuzela
polityczna

Styczeń podsumowawszy

pawmak

Pora na podsumowanie stycznia.

Partią miesiąca zostaje:

Platforma Obywatelska

Spośród głównych sił opozycyjnych najmniej poobijała się przez ostatnie tygodnie, co poskutkowało pewnymi wzrostami sondażowymi i lepszą pozycją w opozycji.

Antypartią miesiąca zostaje:

Nowoczesna

Sprawa portugalska była największą wtopą w historii tego ugrupowania (nie to, co takie głupstwa, jak lapsusy językowe). Nowoczesna zakiwała się także w kwestii kryzysu sejmowego. I notowania wyraźnie spadły.

Podsumowanie zmian:

Z PiS odszedł eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski, a z tego świata poseł klubu Kukiz'15 Rafał Wójcikowski. Na funkcji prezesa KNP Michał Marusik został zastąpiony przez Stanisława Żółtka (ostatnio II wiceprezesa partii). Na funkcji rzecznika Nowoczesnej (o ile to na tyle istotna zmiana) Pawła Rabieja zastąpiła Katarzyna Lubnauer. W zarządzie krajowej (kolektywnym szefie) Partii Razem Alicję Czubek zastąpiła Julia Zimmermann. Zmarł sekretarz krajowego komitetu wykonawczego KPP Marian Indelak.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [kmat] *.dynamic.dsl.as9105.com

    Po paru tygodniach widać, że Portugalia zrobiła pewną "kulę śnieżną". Poparcie .N walnęło przez pół, co wskazuje, że poważnego elektoratu to tam nie było więcej niż 10 punktów procentowych, a reszta to po prostu ogólny anty-PiS, zawiedzeni POwcy i popierający to co na topie (dlatego PiS się trochę odbił). Pytanie co dalej. Aktualna sytuacja nie jest stabilna i raczej będzie szukać nowego punktu równowagi. Gdyby UED teraz sensownie wystartował, mógłby sporo ugrać, bo przepływy PO-.N są do wzięcia, a i z tego co między nimi nie przepływa, można by coś urwać.

  • pawmak

    Pisze się, że z Nowoczesnej może odejść nawet do 10 posłów, tylko ile w tym prawdy? UED powinna być naturalnym kierunkiem i byłoby ciekawie, gdyby się rozwinęła, tylko czemu nie wygląda na zbyt aktywną? Są konferencje, podają w necie swoje sejmowe stanowiska, ale strona partii stoi, odkąd powstała (a to już 3 i pół miesiąca) i w ogóle coś to niezbyt PR-owo wygląda (wystarczy porównać z Nowoczesną, jak aktywna była od samego początku, czy nawet Polską Razem, która w sieci zawsze informuje, o czym się da, no i innymi głównymi partiami oczywiście też). A mają u siebie takich spin-doktorów jak Kamiński i Protasiewicz, byli szefowie kampanii PiS i PO.

© Karuzela
polityczna
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci